Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter kedvelők! Elgondo...

Harry Potter kedvelők! Elgondolkodtatok ezen?

Figyelt kérdés

Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy annak idején nagyon vártam az első filmet, amely a könyvből készült - és baromi nagyot csalódtam. És ez csak fokozódótt minden újabb résszel. A rendezőket nem is méltatom már... De a színészek ugyanolyan siralmasak. Ezért mostanában eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne a jó színészi gárda ehhez a feladathoz.


Szerintetek ki lenne az ideális Fleur Delacour? Aki tényleg meg tudna testesíteni egy vélaszerű lányt?

És Sirius Black?

Rémszem Mordon?!

Remus John Lupin?

Hermione Granger?

Harry Potter? (Pont a főszereplőnek kell úgy kinézni, mint egy idegbetegnek a sárga házból...)

Rufus Scrimgeour?

Cedric Diggory?

Cho Chang?

Vernon Dursley?

Petunia?


Piton, Lucius és a fiatal Denem külsejével és színészi játékával is elégedett vagyok, gratula nekik :-)

McGalagony is nagyon jó, még úgy is, hogy a fekete hajat mellőzték, neki is köszönöm, hogy emelte a film színvonalát ;-)


2010. nov. 22. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
ez azért nehéz, mert a fiatal színészek nem nagyon ismertek, és castingon válogatják ki őket rengeteg jelentkező közül :) amúgy szerintem minden színész jó, csak maga a rendezés sz@r :D
2010. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak szereplők akiknek alapból nem a színészi játékával vagy azzal lenne baj, hogy ők kapták a szerepet, hanem egyszerűen csak sz*rul írták meg a forgatókönyvet.

Pl szerintem Fleur is jó lenne úgy ahogy van, de számítógépes technikával és vittem volna bele még egy kis vélát, mert nekem túl emberi volt. azoknak akik nem olvasták a könyvet szerintem fel sem tűnt, hogy a lánynak másnak kéne lennie mint a többieknek.

Lupin engem is zavart, de pl Rémszem szerintem jó lett volna, csak engem zavar, hogy a folyamatos szemkörzést a filmbe már nem rakták bele. Pedig szerintem nem szakadtak volna bele... Rengeteg ilyen volt benne.

Ilyen apróságokkal szerintem sokat lehetett volna emelni a színvonalon.

2010. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rémszemet úgy tudom elképzelni, ahogy az 5. (magyar nyelvű) kötet borítóján van. Az tényleg olyan, mint amilyennek Rowling leírja.


Nekem Sirius ment volna el, ha nincs a bajsza :D


Fleurt alakító színész is jó lett volna, ha átkozmetikázzák (sokkal dúsabb haj, még nekem is több van, pedig hullajtom rendesen sajnos, és derékig érő), plusz hozzá a számítógépes trükközés. Akkor már hasonlított volna. A színésznő átlagos szépségű, még csak nem is megkapó, azért egy negyedrészt véla nagyságrendekkel nem ilyen...


Az a baj a filmmel, hogy nagyon gyorsan akarták, sem a színészek megválogatásával, sem a forgatókönyvvel nem nagyon törődtek. Pedig azért nem akármilyen adaptációról lett volna szó, nagyon elbaltázták, most ez marad meg nekünk, ahelyett, hogy időt fordítottak volna rá.

Az ilyen fiatal színészekből is vannak nagyon tehetségesek, kétlem, hogy ilyen szerényes lett volna a felhozatal, ha meg igen, akkor több időt kellett volna befektetni a dologba, nem pedig hagyni, hogy a fél világ rajtuk röhögjön (és így magán a könyveken is, sajnos). A három f.sz. nagyon pocsékul játszik, rendezés ide vagy oda... Egy film meg tud bukni egy rendezésen, és a színészek játékán is. Itt mindegyik nevetséges többnyire, vagy hellyel-közzel. Ezért van az, hogy egy színész ment meg egy filmet a csúfos bukástól, vagy a rendezés elég jó ahhoz, hogy a filmet ne húzzák le az alakítások.


De azért ha valaki gondolkozott már el ezen, kíváncsi vagyok, kire gondolt :-)

2010. nov. 22. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:

ÉN Christopher Paolini: Eragon (az is ehez hasonló jellegű) című könyvel volam így ... a film nagyon sz@r volt nem csoda ,hogy nem hozott elég bevételt XD na meg a film át volt alakítva ...

12/F

2010. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg az a baj,hogy ezt a könyvet egyszerűen lehetetlen megfelelően adaptálni.Gondold el azért az egész történetet Harry szemével látjuk,ismerjük a gondolatait,érzéseit egy-egy történéssel kapcsolatban.Ezt szerintem lehetetlen volt visszaadni filmben.

Én nagyon értékelem a könyv érzelmi oldalát,a kedvenc részeim sosem cselekmények,hanem érzelmi megnyilvánulások.


Egyébként szerintem az "öregek" elég hitelesen játszanak a filmekben,és meg vagyok győződve róla,hogy Harry,Ron,és Hermione sem tűnne ennyire bugyutának,ha a sok bamba nézelődés helyett egy-két mondatot a szájukba adtak volna még.

Szerintem a filmek 50%-ban csak néznek bambán egymásra.


Teljesen megértelek különben,de azt hiszem,hogy senki nem tudná ezeket a szereplőket "teljesen"hitelesen eljátszani.

Annyira pontos jellemrajzokat adott az írónő hőseiről,hogy én is szinte úgy érzem,hogy személyesen ismerem őket.

Én úgy vagyok vele,hogy számomra a szereplőket csak saját maguk tudnák hitelesen eljátszani.Ezzel valahogy te is így lehetsz.:))


Nem kellene ennyire igényesnek lennünk!:)

2010. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Fleurn-nek egy igazi albinó leányzót tudtam volna elképzelni. Mert a filmben szereplő minden csak nem véla, mégcsak meg sem közelíti. Rémszem megvalósítása is szörnyű, meg Umbridge-ről ne is beszéljünk, jesszus miért spóroltak a maszkírozással ha már életszerű színészeket nem találtak?-.- az első rész még elment de a többi az bűn rossz. Maradok a könyvnél. Alan Rickman-nel elégedett vagyok, McGalagony is okés meg az eredeti Dumbledore aki az első két részzben szerepelt. Az új Albus egyáltalán nem tetszik és számomra túl idegbajos személyiséget csináltak neki, ahogy Mordon-nak is.
2010. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!