Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy ennyi...

Miért lehet az hogy ennyi bankrablás van? A tegnapi napon csak 4 volt,vagy ATM fosztogatás miért lehet?Szerintem a nyomor miatt ami kialakult Magyarországon,szerintetek?Mi a véleményetek erről a témáról?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak "vérszemet" kaptak. Kicsinek tűnik a lebukás esélye.

Nyomor? Szerintem ATM-et nem trabival rántanak ki...

2009. jan. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van benne valami amit írtál,de szerintem egyre több a szegény ember és ez is benne van a dologban:szerintem:
2009. jan. 29. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a nyomor miatt, mivel a magyarok elég birkák, inkább éhenhalnak, minthogy ilyeneket csináljanak. Tulajdonképpen ezért is nyomorgunk, mert eltűrjük ezt a helyzetet, de ez más téma.

Szóval lehet, hogy tényleg egy két ember végső elkeseredésében szánta rá magát ilyesmire, de a többség valszeg előtte is bűnöző volt. Csak most rájöttek a rendszer egy nagy hibájára, nevezetesen, hogy a bankautómaták szinte védtelenek, nincs bennük festékpatron, vagy valmailyen komolyabb lopsgátló, könnyen elvihetőek, és relatíve kis büntetés jár, ha ez embert elkapják. Szóval idális célpont.

2009. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hintalow ***** válasza:
100%

Szerintem sem a válság idézte elő ezeket. Hiszen eddig is voltak nagyon sokan olyanok, akiknek a napi betevőre sem jutott, mégsem vitték szé a bankokat.

Elhamarkodott gondolat azt hinni, hogy a válság miatt nyomorba kerülő emberek teszik ezeket, mert:

- a válság még csak a megnövekedett elbocsátásokban látszik, ennél több idő kell, hogy tényleg nyomorogni kezdjenek.

- szerintem akik eddig tisztes életet éltek és a válság miatt kerülnek bajba, azok sokkal kevésbé hajlamosak ilyenekre, mint azok, akik eddig is hiányt szenvedtek, vagy már van gyakorlatuk a törvény megszegésében.

2009. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!