Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről beszélgettek egy ismeret...

Miről beszélgettek egy ismeretlennel?

Figyelt kérdés

Elég kínos,amikor összekerülök hirtelen valakivel,akit igazából nem ismerek,így nem tudok a kedvenc hobbijáról,együtteséről,akármiről beszélni,nagyon rossz vagyok az ilyen beszélgetésekben...Meg úgy egyáltalán nem tudok a "semmiről" beszélgetni,szóba elegyedni csak úgy valakivel,aki mondjuk tetszik,ilyesmi... Ha valaki bedob egy témát,100%,hogy nem hagyom annyiban,de mi van,ha nem,ha ő is hasonló? Mit lehet kérdezni,mondani,mi az ami a legtöbb embert foglalkoztatja.. Főként a 30as korosztályt,de teljesen mindegy.

(Tudom,tudom,hogy egyénfüggő,de ezektől most kíméljetek meg légyszíves.)

Előre is köszönök minden normális választ!


2011. jan. 8. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Időjárásról, az mindig bejön!
2011. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na jó, ha nincs extrém időjárás:

Pl a közlekedésről, hogy mivel jöttél? Sokáig tartott az út? Mindig békávézol (vagy amit épp mond)? És hol laksz? Tényleg? Ott már jártam én is, szép hely.. Egyedül élsz, vagy van kutyád? Amúgy szép a hajad, kérsz sütit?

2011. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De konkrétan milyen szituba képzeljünk? Hog yvéletlen találkozol valakivel? Mert akkor mi az a véletlen... abból már ki lehet indulni.

Vagy első randi? Hát akkor meg 1-2 dolgot már tudsz. Az hülye helyzet, de van miről beszélni.

Vagy egy akármilyen rendezvényen vagy, és ott kerülnél beszélgetős helyzetbe egy ismeretlennel? Akkor az adott rendezvényről, hogy hogyan került oda, stb...


Na nekem is csak így írásos karakterekben jár a szám, amúgy én is a te fajtád vagyok... :)

2011. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem tudom.. Szóval nyilván nem kérdezek valami tök nem odaillőt,de van,amikor a beszélgetőpartner totál egyszavasan válaszolgat,és nem lehet beszélgetést kezdeményezni,na attól frászt kapok. Ilyenkor nekem kéne fosnom a szót,vagy tovább puhatolózni,valami csak beindítja,és megnyílik?!
2011. jan. 8. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, az egyszavas típus az nehéz eset. Annak csak nyílt kérdést tegyél fel, eldöntendőt ne! :-)

Ha azért egyszavas, mert esetleg nem vagy szimpi neki, akkor felejtős. Ha tényleg félénkségből, akkor kezd viccelődni vele valahogy, hátha felébred. Ha pl a harmadik egyszavast válaszolja, akkor kérdezd meg nevetve tőle, hogy "te mindig ennyit beszélsz?"...


Egyszer a volt barátomra várva, annak kollégájával beszéltünk meg pár órás közös programot. Párszor találkoztam vele, tudtam, hogy nem beszél sokat, magától főleg. Na... Több órás sétálós-gyaloglós program volt, mely alatt kb 3 témáról beszéltünk, arról is 1-1 mondatban. Mert miután ő nem beszélt semmit csak azért se kezdeményeztem én sem, csak abban a 3 esetben amikor nem bírtam csöndben maradni (egyik az volt, hogy néhány kiskacsa jött velünk szembe). Sose felejtem el azt a napot, azt a kínlódást. Mondjuk nem volt célom a sráccal jóban lenni, főleg nem olymódon ismerkedni... így csak azóta is röhögök a szitun...

2011. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha férfi: Sport, kocsi, nők.

Ha nő: Akkor nem állok szóba vele. Van nekem egy anyám, egy feleségem, és három lányom, annyi pont elég. :D

2011. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha férfi: Sport, kocsi, nők.

Ha nő: Akkor nem állok szóba vele. Van nekem egy anyám, egy feleségem, és három lányom, annyi pont elég. :D"


akkor csak az anyádról, meg a lányaidról beszélsz velük? :D

2011. jan. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miről beszélgettek egy ismeretlennel?"


Attól függ, milyen szituációban. És attól is függ, kivel, meg hogy te milyen alkat vagy.


Én pl. nem szeretek jópofizni, nem is megy nekem. Akivel nincs közös témám vagy egyéb okból nem érdekes a beszélgetés (pl. hasonló stílus, hasonló világlátás, vagy pont hogy érdekes nézőpontkülönbségek), azzal nem jutok sokra (mondjuk nem is bánom).


Vannak emberek, akik bírják a jópofizást, kedélyeskedést, értenek hozzá, hogy sokféle emberrel fenntartsanak valami alap kapcsolatot, de engem ezek inkább idegesítenek :))


"Mit lehet kérdezni,mondani,mi az ami a legtöbb embert foglalkoztatja."


A legtöbb embert az foglalkoztatja, hogy előléptetik-e a munkahelyén, meg hogy a gyereke jól teljesít-e az iskolában, meg hogy mennyibe kerül a benzin. A legtöbb embert halálosan unalmas és kiszámítható magánügyek foglalkoztatják a legjobban.

2011. jan. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21:33


Egyszavas választ sokan akkor adnak, amikor egy adott témáról nem akarnak beszélni, és azt akarják, hogy ezt a másik észrevegye. Vagy egyáltalán nem akarnak beszélgetni. Nincsenek egyszavas emberek, de vannak egyszavas beszédszituációk.

2011. jan. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!