Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jön velem szembe egy ismerősöm...

Jön velem szembe egy ismerősöm egy ismeretlennel. Hogy illik köszönni? Szia vagy sziasztok?

Figyelt kérdés
nem megbeszélt találkozó mert akkor természetesen mindkettőjüknek köszönnék, csak úgy összefutunk az utcán és köszönünk.. akkor melyik?
2011. febr. 13. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

?? nyilván köszönsz az "ismeretlennek" is ..

Sziasztok vagy "heló" és akkor le van tudva..

de nem értem pontosan a kérdést .. bunkóság nem köszönni valakinek, aki az ismerősöddel van..

2011. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Ha az ismeretlen jóval idősebb nálatok, akkor "szia, jó napot"
2011. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha váratlanul összefuttok az utcán, akkor köszönsz annak, akit ismersz, és kész!
2011. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha le is álltok beszélgetni hosszabban, akkor az ismerősöd is tehet annyit, hogy bemutat, de akkor már nem árt ha köszönsz is annak, aki vele van.
2011. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan ismerős akivel tudom, hogy leállunk beszélgetni, akkor köszönök mindkettőjüknek, ha nem akkor vagy helózok, vagy csak az én ismerősömnek köszönök. Általában az ismerős ismerőse, aki engem nem ismer szintén nem szokott köszönni, szóval nem hiszem hogy problémát kell ebből csinálni. Persze ha pl az ismerősöm a szüleivel van, nekik mindenképpen eleresztek egy "jó napotot"!

Ha én megyek ismerőssel, és annak egy ismerőse köszön nekem is, természetesen visszaszoktam köszönni én is, hiába nem ismerem!

2011. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkinek köszönök, nálunk ez a megszokott.Még azt vettem észre hogy ha egy babakocsit toló nőre köszön rá valaki, akkor csak neki köszön, ez fura, hiszen más is van rajta kívül, akár mennyire kicsi is, Tehát sziasztok-kal szoktam köszönteni őket, akinek a kutyáját is ismerem akkor a kutyusnak is köszönök, bár kevés ilyen ember van.
2011. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!