Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Spanyolországban az...

Milyen Spanyolországban az élet, az oktatás?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!


kint akarsz tanulni???én éltem kint majdnem 1 évet, észak-spanyolországban. Nem olyan, mint amilyen kép él bennünk: hosszú szoknya, danolászás meg tánc az utcán, sangría, flamenco...hát nem. Nem nagyhangúak (legalábbis északon), nem túl közvetlenek...nem sok eltérést tapasztaltam a magyar emberek és köztük. Talán annyi, hogy a siesta alatt kávézgatnak, nagyokat dumálnak, este megtelik a kocsma, együtt nézik a focimeccseket.... de maúgy minden ugyanolyan

2009. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azt mondanám, hogy az élet rendezett. Minden modern, ésszerű, és tiszta. Én Dél-Spanyolországban és Madridban jártam, bárkit megkérdezel, hogy valami hol van, rögtön válaszol, mosolyog, és utána biztos, hogy még 10 percet ott maradsz beszélgetni.
2009. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én dél-kelet spanyolországban élek(Valencia-Alicante között), azt nem mondanám éppen, hogy minden tiszta és észszerű. itt sem flamencozik ám mindenki, meg nem barna hajú és barna börűek az emberek, mint otthon képzeljük, viszont hangosnak nagyon hangosak. Ha beülsz egy bárba, ahol már ül 4munkás, akkor ott folyamatosan túl kell beszélned ezt a 4embert, mert mind 1xre beszél. De amúgy tényleg nincs akkora különbség Mo és Spo között, mintha Angliába mennél ki. Itt is sokat panaszkodnak az emberek, hogy kevés a pénz, meg a munka. Sok a korrupciós botrány a politikusok körül, egyre kevésbé szeretik a bevándorlókat, de ez szerencsére a magyarokra nem vonatkozik annyira, mert minket annyira nem ismernek, h ne szeressenek. Az oktatással sok helyen probléma van, katalánoknál, baleár szigeteken, baszkoknál, mert az iskolákban kötelező a helyi nyelveket tanulni, vgy inkább ezeken a nyelveken tanulni, pedig sokaknak, spanyolokat is beleértve, ez nem anyanyelve
2009. nov. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!