Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közösségi közlekedés van, de...

Közösségi közlekedés van, de tömegszerencsétlenség történik?

Figyelt kérdés

Valamiért valamelyik liberális szellemi toprongy kitalálta a tömegközlekedés helyett a közösségi közlekedés fogalmát, mert fel nem tudom fogni, hogy miért, de úgy látszik már nem szalonképes fogalom a tömegközlekedés szó, ami sokáig használatban volt, és kifejezte jól azt, hogy nagyszámú utazóközönséget mozgató, utaztató, azaz tömeges közlekedési formáról van szó. Azonban, ha egy utasokkal teli busz karambolozik, vagy egy utasszállító repülő lezuhan, ami sajnos időnként előfordul, akkor senki sem beszél közösségi szerencsétlenségről még véletlen sem, hanem tömegszerencsétlenséget mondanak, és írnak!

Tessék már megmondani, hogy akkor ez mért nem közösségi szerencsétlenség, ha már ún. közösségi közlekedés során történt? Mért nincsen továbbá közösségi tájékoztatás tömegtájékoztatás helyett, és ha a buszon, vagy a vonaton rengetegen utaznak csúcsforgalomban, akkor tömegnyomor helyett, mért nem közösségi nyomor van rajta?

Ki volt az a felelőtlen szellemi környezetszennyező, nyelvnyomorító celeb, aki ezekbe nem gondolt bele?


2011. jan. 16. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem látom ilyen durván a helyzetet. Ha belegondolsz, mondjuk amikor este 8-kor utazol a 99-esen, és egyedül vagy a buszon (plusz a sofőr), az nem tömegközlekedés. Ellenben nem a saját járművedet veszed igénybe, hanem (fogjuk rá) a közösség buszát...
2011. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

közösségi közlekedés = A közösség által szervezett közlekedési lehetőség.


közösségi szerencsétlenség = A közösség által szervezett baleset? Te morbid vagy. :D

2011. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mnek leváltani a tömegközlekedés szót? Szerintem eddig tökéletesen megvoltunk vele. És ha nem takarja EGÉSZEN pontosan a fogalmat, akkor mi van? Mindenki tudja, érti, miről van szó. Hogy lehet valakinek ennyi ideje, hogy ilyeneken agyaljon? Hadd döntsem már el én, hogy beszéljek... Különben is, hogy hangzik már az, hogy közösségi közlekedés? Elég hideg kifejezés, hosszabb is kimondani, úgysem használná senki.
2011. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, mindig voltak ilyen nyelvújító törekvések, de ez csak akkor működik, ha az adott társadalom döntő többsége elfogadja. Szerintem semmi baj a tömegközlekedéssel, és nem is fogjuk leváltani a szót, attól mert valaki kitalált egy másikat. hacsak nem tetszik meg nagyon az embereknek. De erre elég kicsi az esély.
2011. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért úgy látom az első két hozzászólásból, hogy vannak már akiket sikeresen elbutítanak a média által, ami jegyezzük meg, hogy ma már egy fegyvernem, ha jól belegondolunk...

Sajnos, ha a rádiókban, újságokban, tv-ben eleget sulykolják, akkor sajnos a képlékeny emberek zöme be fogja venni a saját szótárába is. Pedig ostobaságnak és erőltetettnek tartom, továbbra is. Meg lehet persze ideológizálni, a liberális szellemi-lelki környezetszennyezés részeként.

2011. jan. 17. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!