Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a különbség az állomástávú...

Mi a különbség az állomástávú és az egyvágányú közlekedés között?

Figyelt kérdés
Végül is mindenkét esetben csak akkor indítható vonat ha két állomás között nem tartózkodik másik vonat a nyílt pályán. Akkor miért van két elnevezés? Van tényleges különbség köztük?
2011. okt. 3. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyvágányú közlekedésben ritkábban jönnek a vonatok mert szembe egymással sose lehet indítani őket. míg a két vágányún lehet egymás után többet indítani. szerintem ez a lényege annak amire gondolsz. bár vasútban nem én vagyok a szaki.
2011. okt. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állomástávú ha közben nem lehet keresztezést csinálni (egy irányba mehet egyszerre egy vonat)

Egyvágányú meg talán az lehet hogy ha a kétvágányúból az egyiket javítás vagy valami miatt lezárják, a másikon közlekedhetnek a vonatok azon a szakaszon.


Egyikben sem vagyok 100% biztos, lehet javítani ha rossz lenne.

2011. okt. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem akarok megbántani senkit, de itt is érvényes: nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.


Egyvágányú közlekedés akkor van ha egy vonalon csak egy vágány van kiépítve, vagy vágányzár miatt csak 1 vágányon zaljlik a közlekedés. Ez NEM közlekedési rend.


Attól hogy egyvágányú közlekedés van a fentiek miatt, még lehet térközi vagy állomástávolságú közlekedés is.


Állomástávolságú közlekedési rend:

Lényege az, hogy a két állomás közötti szakaszon egyszerre csak egy vonat tartózkodhat. Következő vonat indítása csak akkor engedélyezett, ha a korábbi vonatról visszjelentés érkezett, azaz megérkezett a követő állomásra.


Teljesen független az állomástávolságú közlekedés a vágányok számától. Akár 2 vágány mindegyikén lehet állomástávolságú közlekedési rend, ha azt rendelik el. Ezesetben mindkét (mindhárom...stb) vágányon egyszerre csak 1 vonat tartózkodhat az állomásközben.


Térközi közlekedési rend csak a térközi közlekedésre kiépített pályán lehetséges. Ilyenkor az állomásköz legalább kettő térközre van felosztva. A vonatok között legalább 1 térköznek szabadnak kell lennie.

2011. okt. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!