Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járdán közlekedés biciklivel?

Járdán közlekedés biciklivel?

Figyelt kérdés
sziasztok! meg tudnátok mondani hogy pontosan hol, hogyan van benne a kreszben hogy biciklivel járdán/úton/bicikliúton/sétálóutcán hogy kell közlekedni. azaz hogy hol kell tolni (úgy tudom járdán tolni kell), ilyesmik... köszi!
2011. okt. 7. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
80%
Ha tolod, nem számít járműnek, így használhatod járdán, de rajta ülve nem mehetsz a járdán.
2011. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Első válaszolónak ajánlok egy Kresz frissítést. Használhatod járdán a biciklit, a gyalogos forgalom zavarása nélkül, legfeljebb 10 km/h sebességgel.
2011. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok


54. § (1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.

(2) Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

2011. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
a hangsúly "a gyalogos forgalom zavarása nélkül"-ön van. ehhez képest a biciklis pofátlanul csenget, járdán, hogy ő menni akar, meg majd fellök, hogy mehessen. nekem ez a tapasztalatom.
2011. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Magát a KRESZ-t pedig itt találod:

[link]

2011. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Én kötelezővé tenném MINDENKINEK a KRESZ-tanfolyamot mondjuk 14 vagy 16 évesen. Gyalogosnak, rolleresnek, görkorisnak, biciklisnek, mindenkinek. Paragrafusos-linkes voltam :)
2011. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat! közben én is megtaláltam, de eddig nem töltött be az oldal mert épp haldoklik a netem (mobilnet sajna...)

köszi :)

2011. okt. 7. 17:18
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

"ehhez képest a biciklis pofátlanul csenget, járdán,"


Sajnos nekem meg az a tapasztalatom, hogy pofátlanul nem csenget, hanem nagy sebességgel csendben elmegy mellettem, akár még késő este kivilágítatlanul is, egyszer a tóparton majdnem így jött belém egy "állat" De napközben sem csengetnek, hanem majdnem fellöknek, néha pár centin múlik. Egyszer Anyumat is majdnem fellökték :( Meg egyszer a kutyusomat is, annyi nem volt a hül.ye köcsögben, hogy megálljon, vagy lassítson.

Ha én kerékpárral vagyok és látom, hogy előttem mennek többen, akkor szólok, hogy VIGYÁZAAAT JÖVÖŐŐŐŐK :D ha nincs kedvem szólni, akkor csengetek:)

2011. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
2. neked kéne egy kis KRESZ frissítés nem az 1.-nek!!!
2011. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"2. neked kéne egy kis KRESZ frissítés nem az 1.-nek!!!"


Na ez a durva:D Mikor belinkelik a Kreszt, le van írva hogy tulajdonképpen közlekedhet járdán (az más kérdés hogy a kerékpáros nem tartja be a szabályokat), és megmagyarázza hogy az nem úgy van:D Na pont az ilyenek miatt van a rengeteg baleset, mint az utolsó válaszoló...

2011. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!