Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nek tek mi a véleménye tek...

Nek tek mi a véleménye tek azokról az emberekről, akik nem hordanak magukkal személyi iratokat?

Figyelt kérdés

Engem rendkívül bosszant. A személyi arra való, hogy az embernél legyen, és igazolhassa magát vele akármikor, akárkinek. 11.-es gimnazista vagyok, megesik, hogy például jelentkezünk valami iskolai rendezvényre. Kéri a tanár, hogy vigyük ki a személyinket, hogy a számát leírhassa róla egy lapra. Több mint a fele osztálynak nincs ilyenkor ott.

Legutóbb kocsmázni mentünk négyen, egész héten arra készültünk, erre kiderül, hogy az egyik gyereknél nincsen személyi, így már az ajtón sem engedtek be.

A jogosítvány hiánya is zavaró. Apámat pár éve 8000 forintra büntették, mert nem volt nála a jogosítványa egy rutinellenőrzésnél. Kicsit úgy gondolom, megérdemelte.

Ha rajtam, múlna, én törvénybe rögzíteném, hogy akit igazoltat a rendőr, és nincs nála személyi, azt be kell vinni, és ott a rendőrségen valahogy kideríteni, hogy ki is ő.

Mondhatjátok, hogy túlreagálom, de az a gond ezzel, hogy akármikor akármi történhet, amikor nagyon jól jön, ha nálad van. Ha valami baleset ér, a kórházban honnan tudják, ki vagy? Ha a szórakozóhelyen razzia van, és mindenkit igazoltatnak?

Én ha elindulok otthonról, mindig zsebrevágom a telefonomat, a lakáskulcsomat, és a pénztárcámat. A pénztárcám tartalmazza a diákigazolványomat, a személyi igazolványomat, a lakcímkártyámat, a jogosítványomat, a bankkártyámat, és a TAJ kártyámat. Mondjátok már meg, mi olyan nehéz ebben, hogy a pénztárcáját az ember mindig mahához vegye, mielőtt elmegy otthonról? Azt is kevesen tudják, hogy a személyi igazolvány, és a lakcímkártya kizárólag EGYÜTT érvényes. Engem már igazoltattak a rendőrök, autóban is, emiatt még sosem kaptam semmilyen büntetést.


2011. jan. 19. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok neked, szerintem is tartsa magánál az ember. Én 25 vagyok, mikor cigit veszek, a mai napig igazoltatnak, mert (ezek szerint) nem nézek ki annyinak. :)

A személyinek nem sok értelme van otthon, a fiókban.


Annyit jegyeznék meg,ha nem veszed tolakodásnak, hogy nagyon rossz dolog, ha az irataidat a pénztárcában tartod. A pénztárca az első, amit ellopnak tőled bárhol, bármilyen körülmények közt, épp elég fejfájást fog okozni a pénzed és bankkártyád hiánya, hát még ha az irataidat is ellopták, és pótolni kell őket... Hogyan teszel bármiylen jogi lépést nélkülük? Pl rögtön feljelentést se tudsz btenni a pénztárca miatt... :) Szóval nagyon veszélyes dolog, az irataidat a kártyád és pénzed mellett tartani.

Lehet írószerben venni pár száz forintért irattartó könyvecskét, akkora, mint a kártyaalakú igazolványok. Vegyél olyat és abba pakolj bele mindent. Sokkal nagyobb biztonságban vannak külön :)


De ez csak egy tanács, ha nem értesz egyet, akkor nem kell megfogadni.


25/N

2011. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

akit elkapnak és nincs nála semmi igazolvány,azt keményen büntessék meg.

én mindenhova magammal viszem a pénztárcát,de anélkül egy lépést nem teszek,még a wc-re is azzal megyek.most lehet h hülyének nézel,de ha nincs nálam,akkor megörülök. még a szomszédba is magammal viszem.

2011. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
úgy értem hogy a pénztárcámba van minden irat.
2011. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, teljes mértékben.


Bár a mostani törvények szerint, ha két tanú igazolja a személy kilétét, akkor azt el kell fogadni. Viszont, ha nem tudják hitelt érdemlően bizonyítani, hogy ki is ő valójában, akkor bizony most is beviszik és ott derítik ki a személyazonosságát.


A jogosítványra viszont ez nem vonatkozik, annak mindig ott kell lennie, ha az illető vezet.

2011. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A törvényeket, -mindegy, hogy jó, vagy rossz- be kell tartani!
2011. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem meg egyáltalán nem szükséges, az csak egy darab műanyag szar! nekem mondjuk általában mindig benne van a kabát zsebemben, de ha nem lenne benne simán otthon hagynám, annyira nincs eszemben..

21/F

2011. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Általában magammal szoktam vinni a dolgaimat, de vannak kivételek, pl buliba félek elvinni, mert attól tartok, hogy ellopják vagy elhagyom, ha a gyalog lemegyek a városba akkor se viszem (a bérletemnél van).
2011. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Első válaszoló a számból vette ki a szót! :-)

Nekem is ez ugrott be, hogy VEDD KÜLÖN AZ IRATAIDAT A PÉNZTÁRCÁDBÓL! Még a bankkártyát is tanácsos máshova tenni.

Nemcsak a lopás miatt. Hanem mert az iratok ritkán kellenek, a pénztárca meg egy nap sokszor is akár. És ha bárhol fizetsz, állnak sorban mögötted, te is rohanós helyzetben vagy, stb. Ekkor könnyebben bekövetkezik a véletlen, hogy ottfelejted, kiesik a kezedből, nem veszed észre, hogy leejted, stb.

Én nyáron hagytam így el a sajátomat, benne minden kártyaméretű igazolványom, tagsági kártyák, stb. (Szerencsére becsületes megtaláló volt, és egy ismerősöm telefonszáma volt benne, így rögtön utolértek. De ez a ritkább...)

Tehát jobb, ha csak a pénz van "kitéve". Pénztárcába meg írj cetlire nevet+telszámot, és becsületes megtaláló akkor is megkeres.


Na de az igazi kérdésedre:

Ha melóhelyről átgyaloglok a 2 utcára levő tescóba, nem viszek igazolványt általában. Ha falun csak kisétálok a határba, vagy biciklizek egyet, akkor se, általában. Mert idegesítő, ha nincs jól zárható zsebem, és csak emiatt kistáskát kell magammal vigyek. Az úgy korlátoz.

Persze mindig a fejemben van olyankor, hogy mi lenne, ha most járna erre egy rendőr, és valamiért igazoltatna....?

Hát igazad van, kellene magunkkal hordani, én is erre törekszem!

2011. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ehh, nekem egyszer az egész táskámat lenyúlták, azóta inkább nem hordok magamnál személyit. :/

bár diákigazolvány szokott lenni nálam, mert kell a bérlethez.

2011. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindig van nálam a személyim. Például ha kutyát sétáltatni megyek a partra, sose viszek semmit, csak kulcsot, kutyát és pórázt. Mert ugye a táska csak útban van, a zsebemből meg félek, hogy elhagyom.

De ha biciklizni megyek, akkor övtáska, és bele az iratok. (csak, ha kutyával megyek, főleg nyáron, én is megfürdöm a folyóban, és nem szívesen hagynám ott őrizetlenül kedves szarka barátainknak az irataimat)

2011. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!