Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni a telefono...

Lehet valamit tenni a telefonos "zaklatások" ellen?

Figyelt kérdés
Kezd elegem lenni abból, hogy egy nap háromszor hívnak fel, hogy különböző felméréseket végezzenek, vagy valamit rám tukmáljanak. Reggel korán kelek, este tanulás miatt későn fekszek, nappal amíg egyedül vagyok itthon ha tehetem alszok, és baromira idegesítő ha egy ilyen telefonra ébredek. Gondoltam már rá hogy egyszerűen félreteszem a kagylót, de beteg nagyszüleim miatt ezt nem tehetem meg, hiszen ha baj van ők mindig vezetékesen hívnak. Nem akarok bunkó lenni azokkal sem, akik a vonal másik végén vannak, hiszen nekik ez csak egy megélhetési forma, de a főnöküket szívesen elküldeném a jó édes anyjába. Mit képzelnek az ilyenek? Hogy lehetne megoldani, hogy ne keressenek egy nap háromszor négyszer, mindig máshonnan, másféle hülyeséggel? Nem tudnak belegondolni, hogy az ember pihenni szeretne, esetleg idős, beteg, kisgyermeke van, aki kora délután szintén alszik stb?!
2011. jan. 20. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg változtasd meg a telefonszámot. Bár ez se túl jó megoldás.

Egyrész a beteg nagyszüleid gondolom nehezen/nem tudnák megjegyezni az új számot,

másrészt előbb-utóbb bekerül az új szám is az ilyen r*hadékok adatbázisaiba.

2011. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavar az ilyen telefon. Általában gyorsan közbevágok, és elmondom, hogy dolgozom, vacsorázom, fürdöm, megkérem az illetőt, hogy jelöljön be azok között, akiket többször nem hívhat. - Jó volna, ha ezt valahogyan jogilag is szabályoznák.
2011. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Változtass számot és kérd titkosra a következőt...
2011. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a jogi szabályozásra voksolnék, mert nekem is tele van a t.ököm a hívogatókkal. Az meg végképp kiborít, amikor nyertem valamit.
2011. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A titkos szám nem nyújt védelmet ez ellen. Ha alszol nap közben, halkítsd le / húzd ki a telefont.
2011. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kihúznám/félretenném, de amint említettem nagyszüleim idősek betegek, egyedül élnek, és tartok attól, nehogy pont egy ilyen délutáni szieszta alatt legyen gond velük! A titkosított telefonszám sem megoldás, ismerőseimet is ugyanúgy hívogatják, pedig többen számváltoztatás után titkosítást kértek azonnal. Pár hónap múlva ugyanúgy megtalálták őket. Egyszerűen csak nem értem mit képzelnek magukról!? Aki ilyenkor otthon van egyértelmű hogy idős, beteg, kisgyerekkel van otthon, vagy esetleg ahogy én, ilyenkor lenne időm kipihenni magam (kis százalékuk munkanélküli). Általában türelmes vagyok velük, de ma elszakadt a cérna hogy háromszor is felkeltem, de azt sem tehetem meg hogy nem veszem fel, mert mivan ha pont egy segélykéső hívás? Szóval ez így patt helyzet... nem értem miért van joga mindenféle ismeretlen embernek az én lakásomba telefonálni ilyen indokokkal, érvekkel kéretlenül. Ráadásul olyan cégek akikkel sosem álltam kapcsolatban, mert ha a bankom hív vagy a magánnyugdíjpénztáram, hogy felmérést készítsen arról mennyire vagyok megelégedve a szolgáltatásaikkal arra még azt mondom oké... Küldjenek szórólapot, levelet, de telefonon hagyjanak békén!
2011. jan. 20. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:

En is ugy voltam, mint te es nem lehetett megszuntetni a vonalas telefont. Szamot valtoztattam es megszunt a zaklatas. Ennek mar tobb, mint 2 eve es egyetlen keretlen telefonhivas sem volt. Persze a szamcsere soran megmondtak, hogy sajnos az van, hogy hiaba titkos a szam, gyakran nem is az van, hogy eladjak az infodat, hanem az, hogy erre specializalodott emberek feltorik a rendszert...szoval igazi biztonsagot semmi sem nyujt, de mi tenyleg nem kaptunk soha tobbe hivast az uj szammal es ennek mar 2,5 eve.


Ne idegesitsd fel magad, ne foglalkozz veluk, hanem probald ki a szamcseret. Manapsag olyat is lehet, hogy minden hivast atiranyit a telefon, hogyha nem olyan ismeroshoz tartozik, akinek a szama benne van a telefonodban. Hidd el, nem eri meg nekik egyesevel mondogatni, hogy ne hivjanak, udvariaskodni meg meg ugy sem, mert ha 1-et lepattintasz, jon a helyere 5 uj. Nalam az verte ki a biztositekot, hogy egyik ilyen telemarketinges felhivott es kerdezte, hogy erdekel-e x termek bemutatoja, mert hogy itt van a hazunk elott. Akkor valtoztattam szamot es azota nyugi van. Nekem is van pici gyerekem es mennyivel jobb, hogy mar nem ebresztik fel ilyen idiota hivasokkal!

2011. jan. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!