Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne hasznosítani a...

Hogyan lehetne hasznosítani a pécsi Magasházat?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat hallani róla.

Biztos,hogy a mai technikával rendbe lehetne hozni,vagy én gondolom rosszul?


2011. jan. 24. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyire én emlékszem,nem csak statikai gondok voltak vele,hanem olyan anyagból építették,(azbesztcement) amelyik az emberre mérgező. Ezért nem csinálnak vele semmit.
2011. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még annyit: a napokban hallottam,hogy magántulajdonban van. Ha lehetne valamit kezdeni vele,akkor a tulja biztosan megtenné. Aligha éri meg bárkinek is,egy lakatlan ház birtoklása.
2011. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Le lehetne bontani, és a törmeléket felhasználni autópályák alapozására.
2011. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amiért az első is mondja. és valóban le kellene bontani.
2011. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt nem igazán értem,minek vette meg a mostani tulajdonos,spanyol cég,azt hiszem,ha nem tud vagy akar bármit kezdeni vele már 2 éve?

És a fiatalok is addig járnak oda fel,míg nem történik valami tragédia.

2011. jan. 24. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lesz semmilyen tragédia. alapvetően nem fog a fejünkre omlani, csak szerintem a "benne lakást" nem bírta az épület. úgy tudom 4 lift járt benne... képzelheted az mennyi lakó... mivel pécs egyetemváros, ez meg ott van a pote, ttk, btk tömbtől 3 percre, így a legjobb az lenne, ha ledózerolnák és biztonságos módon csinálnának egy lakóházat, mivel albéreletre mindig van kereslet...
2011. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet lenne.

Egyébként azt olvastam,hogy diákszállót terveztek a Magasházba,de annyiba került volna,hogy nem tudták megvalósítani végül.

2011. jan. 24. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy felújítani nem érdemes, mert ez az utófeszített technológiát állandóan felügyelni kéne, és pár évente újra és újra újítani.

A spanyol cég irodaházat akart belőle, de szerintem rájöttek, hogy mennyire pénznyelő, így csak van nekik.

Bontani.... annyira körül van építve, hogy iszonyatosan kockázatos a dolog, nincs merre dönteni, a saját alapterület pedig nem olyan nagy, hogy magába roskadjon. Még a külföldi profknak is igazán fejtörést okozna, azok pedig csillagászati összegért csinálnák meg, ha egyáltalán el merik vállalni.


Most az egyetlen jó ötlet az lenne, hogy valamelyest rendbe rakni egy lépcsőházat és a tetőt, majd kilátóként hasznosítani. Így felmehetne aki akar pár száz forintért, esetleg éjszakai túrákat vezetni a házban.

Így kontrollált körülmények lennének, bárki számára elérhető a szép kilátás, és talán jobb őrzés is lenne.

2011. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj robbantani, szép lassan is lebonthatják, bár az nyilván többe kerülne. Mindenesetre valamit csinálni kéne vele, mert elég nagy szégyenfoltként éktelenkedik ott.
2011. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!