Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi volt a különbség a középkor...

Mi volt a különbség a középkorban, a Német-Római császárságban a német király és a császár között?

Figyelt kérdés
Tudom, h a császár a nagyobb méltóság, de a részleteket nem. Remélem jó helyre írtam :)
2011. jan. 26. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ezt ne vedd készpénznek, de szerintem csak annyi, hogy a királyt a "világiak" választják, míg császárrá a pápa nevezi ki, tehát igazából csak prestige-ben más.


De, mint mondtam, ezt azért ne vedd készpénznek bár én így emlékszem (kb. 1 éve tanulhattuk)

2011. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 napietus ***** válasza:

persze hogy nagyobb méltóság :)


későbbi sztori ugyan, de azért császár és császár között is van különbség. pl. egy több száz éve uralkodó császári család tagja nem egyenlő azzal, aki saját magát teszi meg császárnak...

2011. jan. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak olvastam egy könyvet (Mathias Rex), és abban a császár utódja, tehát a császári trón várományosa kapta a királyi címet. Szóval olyan lehet, mint egy királyságban a herceg :) a császár alatt ugye áll a király, a király alatt a herceg kb. :)
2013. márc. 6. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit későn, de- Ahhoz, hogy császár legyen, kellett a királyi cím. Am ezek nem öröklődtek, hanem választás alapján történtek.
2014. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!