Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen különbség van a császár...

Milyen különbség van a császáros illetve a hüvelyi szülés után a felépülésben? Császár után mikor adják oda a babát? Velem lehet, vagy csak szoptatásra hozzák ki? Érdekelne, hogyan zajlik egy császáros mama és babája napjai a kórházban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Függ attól is, hogy a császár altatásban, vagy érzéstelenítésben történik. Ha altatás, akkor nem adják oda, ha érzéstelenítés, akkor is kórháztól függ, meg hát persze a baba egészségétől. Általában császár után a mama a megőrzőbe kerül, itt lesz 5-6 órát, és utána kerül a szobába, ahova, ha minden rendben van, akkor szintén bevihetik a babát (baba-mama szoba). De ha nem ilyen szobába kerültök, akkor is ugyanúgy kiviszik a babákat a mamához. (amúgy még én sem szültem, de programozott császárom lesz, és nekem ezeket az infokat mondták)
2009. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha érzéstelenítenek sem kelhetsz fel minimum 12óráig! Én császárral szültem csütörtök délután és péntek reggel kelhettem fel!Meg eleve a katéter is bent van még olyankor! Este kihozták megmutatni a manókát, aztán vissza vitték! Reggel kiraktak a megfigyelőből utána rendesen hozták szoptatásra 3óránként! De én mondjuk nem rooming szobában voltam! De barátnőm ott volt és neki sem hagyták kint első nap végig, csak 3óránként! De én mondjuk nem is bántam az első napot mert megmozdulni sem bírtam!Könnyű szülést!:)
2009. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Délben műtöttek (programozott volt), utána 6 óra fekvés, majd felkelés (maga volt a borzalom, de utána egyre könnyebb). A babót aznap csak egy negyed órára hozták be és nálunk nem lehetett szopiztatni. Másnap kerültem baba-mama szobába onnantól kezdve végig velem volt, és akkor szoptattam amikor csak akartam, igaz első nap nehezebb volt mert még fájt a seb, de ez is enyhül pár nap alatt. Én egy hét alatt felépültem.
2009. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia minden kórház más és más na persze császár is nem mindenkinek zajlik normálisan,nálam ütemezett császár volt,reggel 7 óra körül fölvittek,előkészitettek,utána betoltak,át tettek a műtőasztalra és itt kezdődtek a problémák,az első az volt hogy az érzéstelenítőt nem tudták oda beadni ahova kéne (nagy hasam volt és nem bírtam görbitenni a hátam)probáltak segíteni de nem ment,így följebb szúrt meg de hozzá tették ha nem lesz jó, akkor altatás. másodjára jött az hogy végig fulladoztam, maszkot tettek a szám elé majd megszületett a babám 4350 grammal utána leválasztoták a placentát és elkezdtek öltögetni.Egyszer még vissza hozták a kisbabámat megmutatni,mialat öltögetek.Utána őt levitték a csecsemőre.Mikor befejeztek (hozzá teszem ép időben,mert ahogy toltak ki már éreztem a lábam)át tettek az ágyra és kitoltak a megfigyelőbe ott kb:2 órát voltam az Anaeszthesiológusal,két aszisztensel,férjemel és anyukámal,utána letoltak a szobámba.Jöttek az infúziók délután folyamán egyszer behozták megmutatni a babaocát,nekem egész nap feküdnöm kellett,csak másnap délben az utolsó infúzió után kelhettem föl és utána kaptam meg a szobába a babámat de csak nap közben volt kint éjjelre vissza vittem,csütörtökön szültem és szerdán engetek haza varatokal a hasamban 2 hét múlva szedték ki.A babát kérheted éjszakára is de jobb ha hagysz magadnak is pihenésre időt,utána ha haza jössz úgyse lesz valami sok erre a tevékenységre.Én lassan 3 éve vagyok talpon éjjel nappal.
2009. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl bíztató.Azért kérdeztem egyébként,mert terhességi diabéteszem van és eddig is tartottam attól,hogy esetleg emiatt császár lesz a vége,de most még inkább úgy gondolom,hogy negyedszerre is jobban járnék a sima szüléssel.Lehet,hogy nehezebb,de a felépülés gyorsabb és a baba is folyamatosan velem lehet.
2009. márc. 11. 06:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia tegnapi utolsó hozzá szoló vagyok terhességi diabéteszem volt nekem is sajna én 6 hetet voltam bent mielőt szültem volna.
2009. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!