Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha van végzettség az a baj,...

Ha van végzettség az a baj, ha nincs végzettség az a baj?

Figyelt kérdés
Sokszor hallok embereket beszélgetni és felháborít a kétszínű viselkedésük, az hogy semmi sem jó nekik! Munkahelyünkön 2 ember beszélget és szidják a 3.-at aki nincs jelen, hogy "neki csak egy sima gimnáziumja van, semmi végzettsége". Utána mikor engem kérdeznek, és mondom hogy diplomám van, akkor meg az a válasz hogy "úgyse mész vele semmire". Most akkor mivan? Akinek nincs végzettsége azért sz.r ember, akinek meg van az meg azért? (Tudom jól, hogy nem sokat jelent manapság egy diploma, ne ebbe menjünk most bele, hanem ebbe a viselkedésbe, hogy egyeseknek semmi sem fele meg). Mindegy hogy mivel csak valahogy szidni lehessen a másikat?
2011. febr. 4. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontosan. Mindegy, mid van, neked akkor se lesz jó, te akkor se vagy jó. Kész. Nekem is állandóan ezt a szöveget lökik (két nyelvdiplomám van), azzal a különbséggel, hogy miután leoltották a háta mögött XY-t az érettségiével, sőiskolájával, és megkérdeznek engem, én meg válaszolok, azt kapom a fejemhez, hogy dicsekszem. Mert válaszoltam egy kérdésre? Elnézést, mit kellett volna mondanom, hogy ne essen rosszul? Hogy fejőnő vagyok? Komolyan mondom, egyesek azért vannak a világon, hogy másokat szekáljanak :) Amúgy ezek az emberek a saját elégedetlenségüket, reménytelenségüket ölik bele az ilyen viselkedésbe, és én végülis megértem ezt (senkinek sem fenékig tejfel ma, nekem sem többek közt), csak sajnálom, hogy másképp nem tudja magát szebbnek-jobbnak érezni, csak ha másokat leolt. Szóval szerintem az oka valahol érthető, de a viselkedés "gáz".


26/N

2011. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen átveszik azt, amit a "nagyoktól" látnak.

Munkakeresésnél ugyanez a helyzet: ha csak érettségi van, az kevés, legyen felsőfokú végzettsége (ami egyenlő a diplomával, egyéb felsőfokú képzés nem érvényes). Amennyiben van diploma, az se jó, mert akkor ki kéne fizetni a garantált bérminimumot.

Gondolom, a főnök is csak azért viselkedik így, mert annyira irigykedik két huszonévesre, hogy neki van diplomája.

:P

2011. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol vannak ilyen emberek. Keresnek valamit, amibe bele lehet kötni és az alapján szidják egymás közt az illetőt. Ha nem a végzettsége, akkor az öltözködése, vagy az anyagi helyzete, vagy a hajviselete a célpont. K@káld le őket, nem érdemes az ilyenekkel foglalkozni, változtatni nem nagyon lehet rajtuk.
2011. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én nem foglalkozom vele, vagyis nem engem bánt a dolog, csak az bánt, hogy miért nézik le azokat akiknek kevesebb végzettsége van? ráadásul pont úgy, hogy őnekik sincs valami sok, de ez a természet nagyon dühít, hogy ha csak egy hangyányival is előrébb van, akkor ő már a valaki, pedig csak egy lepkefinggal van előrébb, semmi többel, de ő már akkor rongyot rázhat
2011. febr. 4. 11:38
 5/5 anonim válasza:
na ez az
2011. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!