Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akkor most egyiptomban végülis...

Akkor most egyiptomban végülis polgárháború van?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Végül is, ha azt nevezhetjük polgárháborúnak, hogy civil ruhás rendőrök az állásuk megtartása érdekében, verik, ölik a békés honfitársaikat, és káoszt szítanak, akkor igen!


De, ha arra gondolsz, hogy nincs társadalmi konszenzus az elnök leváltásának kérdésében, akkor ez így nem igaz. Mivel az emberek 90%-a egyetért abban, hogy le kell váltani az elnököt.


Ez pont olyan kérdés, hogy 1956-ban Magyarországon (nem Egyiptomban hehehe) forradalom volt vagy ellenforradalom. Nézőpont kérdése. A magyar társadalomban konszenzus volt, a kommunizmus elutasításának kérdésében, de természetesen voltak másképp gondolkodók, akik alig várták a Szovjet csapatok érkezését. És ebben az esetben is, akárcsak MOST Egyiptomban, a vezetéshez közelálló (hadsereg, rendőrség, köztisztviselők) voltak a rendszer változásának elutasítói. 1956 polgárháború volt, Egyiptomban polgárháború van, vagy ezek csak lázadások a rendszer ellen? Ez teljesen szubjektív, attól függ honnan nézzük.


Azonban véleményem szerint, mindkettő lázadás az aktuálisan regnáló rendszer igazságtalanságai ellen, amiben a társadalom többsége vesz részt.


De, mint tudjuk a győztesek írják a történelmet.

2011. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1956-ban Magyarországon 10-20 politikust leszámítva senki nem várta a szovjet csapatok érkezését! Még a kommunisták sem! A komcsik is inkább valami jugoszláv-féle különutas kommunizmust akartak, de szovjetek nélkül!
2011. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22 évesen én már az első olyan felnőtt generáció tagja vagyok, akinek emlékei sincsenek a kommunizmusból, de gondolom még te sem éltél '56-ban, hogy ezt meg tudd itélni. Az viszont biztos, ha én akkor komcsi lettem volna, és pár százezer dühös tüntető akart volna épp felkötni a legközelebbi fára, biztos úgy vártam volna a Советский товарищ-eket, mint a gyerekek a Mikulást :) és ezzel egész biztos, hogy ők sem voltak másképp, és nem azért mert annyira odavoltak a ruszkikért, vagy mert hittek a kommunizmusban, hanem mert féltek a nép JOGOS haragjától. Most ugyanígy vannak az egyiptomi rendőrök is akik nekiállnak tömeget dobálni betondarabokkal.
2011. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"akinek emlékei sincsenek a kommunizmusból, de gondolom még te sem éltél '56-ban, hogy ezt meg tudd itélni. Az viszont biztos"


bocsi, most kicsit mellélőttél, a véleményem nem élményekre, hanem a történelem BA diplomámra alapozom (nem felvágásból), volt időm elmélyedni a korszakban, hidd el. Amúgy sem értek egyet azzal, hogy csak az tudja aki akkor élt...ennyi erővel akkor semmit sem kéne tanulnunk ami 30-40 évnél régebben történt, beleértve az egész középkort, stb., mert akkor sem éltünk

2011. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyi, ezek szerint kortársak vagyunk. Én azért annyira nem reklámoznám azt a BA diplomát, tudjuk hogy milyen könnyű megszerezni és mit ér. Szóval te lőttél kicsit mellé. :)

Én sem felvágásból mondom, de Corvinuson tanulok nemzetközi gazdálkodás mester szakon és nem készülök a BA diplomára, hanem már megszereztem. Oké, hogy te történész vagy és ebből írod a szakdogád (én meg nemzetközi politikai elemző), de azért ne szállj el annyira magadtól. és járj jobban utána, hogy mi történt 56'-ban, illetve értelmezd, amit leírtam.


"nem azért (várták a komcsik az szovjeteket) mert annyira odavoltak a ruszkikért, vagy mert hittek a kommunizmusban, hanem mert féltek a nép JOGOS haragjától."


Ez azt jelenti, hogy ha jobban is örültek volna a komcsik valami Jugoszláviai Tito marsall fajta berendezkedésnek, ennek ellenére, ha nincs ló jó a szamár alapon is, de örültek az oroszoknak!

2011. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!