Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen hatassal volt/van rad...

Milyen hatassal volt/van rad avilag hazugsagairol szolo Ebresztofilm? Szerinted is jo lenne, ha az iskolakban vetitenek ezt a filmet?

2011. febr. 6. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A Mátrixot akárki megnézheti azt nemkell iskolákban vetíteni:D
2011. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

aki nem latta a filmet az ne irjon foloslegesen!

Tevedes ne essek, ez nem a matrix, sokkal fontosabb dolgokrol szol!

2011. febr. 6. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem az első részt, ez alapján egy újabb paranoiás konteó a sok közül :DD
2011. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen? hajra! Ezek szerint merjek kovetkeztetni, hogy jobb a Valo Vilag showmusor?
2011. febr. 7. 00:34
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdésed túl szélsőséges.


Mármint tök jó a Mátrix, én is láttam, vannak benne nagyon értékes gondolatok - de csak egy film. Nem adja vissza teljesen a való világot, még ha rá is akarjuk húzni, nem. A világ nem feltétlenül olyan rossz, mint az néhol ábrázolják, nem is olyan jó - de mindenki máshogy áll ehhez.

Aki pozitívan nézi a világot, annak nyilván mit sem jelent egy ilyen film, mert még tud hinni az emberekben, aki negatívan, az már a Hófehérkében is csak a népbutítást látja.

2011. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

itt nem a matrixrol van szo! a film cime: Ebresztofilm (Wake up call)

van egy resz a film elejen a Matrixbol, de nem a matrix!

2011. febr. 7. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

elkezdtem nézni a filmet.

hiszem, és látom, hogy amiről beszél, annak van igazságalapja.

persze, vannak akik csak legyintenek, mert annyira el vannak foglalva a saját kis életükkel és problémáikkal, hogy nem látnak tovább.

vagy azt mondják, hogy ez egy hülyeség, mert nem akarják meglátni, hogy minden jó dolognak van árnyoldala, csak ugyebár ezt a vezetők, az úgymond jó dolgok alkotói ezt nem mondják el, nem hívják fel a figyelmet arra, hogy a jónak tartott dolgok visszafelé is elsülhetnek.

2011. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

22:18

Kisapám, ezzel nagyon mellélőttél, tv-m sincs.

De jó, hogy felhoztad a Való Világot vagy mit, mert ez, amit linkeltél, kb. annak a színvonala.

Ócska ripacskodós hangvételű kommentár, valakik állítanak valamit valahol, megfelelő fontosságú embernek felöltözve, és hú, máris micsoda leleplezés. Akár én is csinálhattam volna a haverjaimmal. Néhol még a vágás is látszik a mondat közepén, LOL.

Nézd, nagyon egyszerű lenne a dolog, ha tényleg úgy lenne, hogy néhány maroknyi gonosz ember manipulálgatja szántszándékkal és céltudatosan aljas irányba a világunkat, de ha mered kinyitni a szemedet, akkor látod, hogy az egész attól olyan kegyetlen, mert ez nem így van, többé-kevésbé mindannyiunknak a kis egyéni suuttyó érdekhadműveletei is pontosan abba az irányba mutatnak bizonyos szempontból, mint a nagyvadakéi (ld. környezetpusztítás téma). Persze, "népbutítás" - ez megint csak ócska kifogás. Próbálnák csak kicsit nemesebb célokra manipulálni a népet, rögtön nem menne. Arra lehet a tömeget manipulálni, amire magától is van kedve.


A lustaság, az nagy úr.


Egyébként nálam az első pár mondatnál elvágta magát az egész, az én közgazdasági ismereteim elég hiányosak, de ilyen vadul bekavarni az adósságpénz, a jegybank és a kereskedelmi bankok összefüggéseit két fél mondattal, azért az szép mutatvány. Persze, tudom, amicsiknak szánták (ez egyébként a filmben fellelhető számos más csúsztatáson is látszik... úgy van összerakva, hogy a jó amerikai hazafinál verje ki a biztosítékot).

Inkább akkor már ezt linkelgesd:

http://www.youtube.com/watch?v=8QA54Ejb1Vk

ez is eléggé komolytalan hangvételű, de azért szerintem lényegesen értelmesebb a gondolatmenete.


Még csak annyi: öcsi, ha tényleg lenne pár tucat gonosz, aki ilyen elképesztő következetességgel és összetartással húzgál minden szálat, akkor azt ilyen kispályás arcok, mint amilyenek ezen a filmen felbukkannak, sosem tudnák leleplezni. Ha léteznének az összeesküvők (=ha léteznek), akkor te azért linkelgetted ide ezt az izét, mert ők azt akarták, hogy a lázas fejűek ezt linkelgessék ;).


Búcsúzóul egy kis gondolatébresztő:

http://www.youtube.com/watch?v=ym3LiPig7NM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=P44F51aALSY


Szép napot :)

2011. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj az ilyen ébresztő filmekkel, hogy sokszor csak összedobálnak valamit egy összeesküvés-elméletről, de semmi lényegeset nem tudnak adni.
2011. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!