Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire voltak humorosak az...

Mennyire voltak humorosak az emberek az ókor, középkorban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A humor nem történelmi kor függvénye. Az ókori Pompeiben a bordélyház falán találtak már humoros graffitiket. Középkorból ajánlom Baccaccio Decameron-ját, nagyon humoros és nekem nagyon tetszik.
2011. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyira, mint ma. Pompeji fala tele van trágár és poénos graffitikkel (mielőtt az egészet eltemette volna a hamu)


Akkor is volta viccek, és akkor is ugyanúgy szerettek nevetni az emberek :)

2011. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Lézer Anton ***** válasza:
100%
Ugyanannyira, mint most. :)
2011. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Első elgépelte. Helyesen Bocaccio a szerző neve. És valóban humorosak,sikamlósak a történetei.
2011. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Én nem értek egyet: szerintem a humor az fejlődött. Valami dokumentumfilmben hallottam ilyen régi vicceket, az egyik sumér volt, vagy egyiptomi, a másik római talán. Kb a fingás, meg a szarás volt a témakör azt hiszem, és szörnyen gyengék voltak :P Persze ma is vannak rossz viccek, lehet véletlenül ezek a rossz viccek élték túl az idők viharát, de nem hiszem :)
2011. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked voltak gyengék :)


Pl egy angol sem nevetne a magyar viccen, mint ahogy sokszor fordítva is igaz.


Az, hogy kinek mi vicces, nagyon függ az adott élethelyzettől.


Ők azon nevettek, a mai viccekre meg lehet csak a szájukat húznák. :)

2011. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem körülményektől függ, hogy éppen mit tart viccesnek az ember. Nyilván egy több száz évvel ezelőtt élt valaki az akkori társadalmi normák szerint értelmezte a vicceket:)

De egyébként szerintem pl. Shakespeare is írt olyan darabokat, amiken helyenként jókat lehet mosolyogni:)

2011. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Francois Villon (1400-as évek első fele) az akasztására várva írta:

Francia vagyok Párizs városából,

mely lábam alatt a piszkos mélybe vész,

s most méterhosszan lógok egy nyárfaágról,

és nyakamon érzem, hogy seggem míly nehéz.

2011. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit az egyik válaszoló fejlődősének nevezett, az csupán változás vagy bővülés.

Mivel a viccek célja általában valami olyasmi kiforgatása, amiről pl. nem illik beszélni (régen: szex, ürítés, böfögés, vallás!) vagy valami tipikus jellemző kiparodizálása ironikus hangvételben (pl.: az ókori görögországban a filozófusokról vagy politikusokról előszeretettel poénkodtak, később a középkorban a nemességgel, uralkodókkal vagy épp az egyházzal), ezért maga a vicc semmit nem változott, csak témájában bővült pl. szőke nős viccek, rendőrviccek, több szexuális töltetű vicc, amelyek olyan dolgokról szólnak, amikkel adott esetben pár száz évvel ezelőtt nem voltak tisztában az emberek. Ez alól természetesen kivétel a nyuszika fut az erdőben és egyszer csak mező stílusú fa viccek, amiknek megjelenését valóban nevezhetnénk fejlődésnek, ha nem lennének szánalmasak :D

A régi emberek is pont olyan humorosak voltak a maguk korában, mint a maiak - hidd el, ők sem nevetnének a szőke nős viccen, mert nem értenék, ahogy esetenként te sem nevetsz a régiesebb/visszafogott szókinccsel kifejezett vicceken, mert mi ennél egy fokkal durvábbhoz vagyunk hozzászokva. De ettől még a saját környezetében pont annyira viccesnek számított, mint a mai ember a jelenünkben.

2011. febr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves 22:47-es. Nem kötekedés, tényleg, de [link]
2011. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!