Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki szokott hajléktalanoknak...

Aki szokott hajléktalanoknak vagy hasonló emberkéknek pár forintot adni:titeket is jó érzéssel tölt el ez a dolog?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem,mert én néha szoktam adni,viszont ma volt egy eset,ahol a néni arcán nagyon nagy örömet láttam,hogy tudtam adni neki 200Ft-ot,és ettől teljesen meghatódtam,mert ilyen örömet ritkán látok valakinél.Annyira sajnálom néha az ilyen embereket.Nem azokról beszélek akik össze-vissza isznak,hanem akiknek tényleg szerencsétlen sorsuk van:fáznak,éheznek...
2011. febr. 10. 23:27
 1/8 Bocipók ***** válasza:
100%

Igen, jó érzéssel tölt el.

És akkor is adok, ha tudom, hogy tuti piára költi, mert belegondoltam, ha én hajléktalan lennék és semmi kilátás nem lenne, hogy valaha kikerüljek a gödörből tutira én is innék, hogy tompítsam a fájdalmam, éhségem vagy a hidegérzetem.

Sajnos náluk is megjelent a "maffia".

Olyanról is hallottam, hogy van akit megfenyegetnek, ha nem koldul össze napi X ezer forintot és nem tudja le, akkor megverik.... (Fehérváron) Bele sem merek gondolni, mi mehet Pesten.

2011. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bocipók ***** válasza:
és nem adja le
2011. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont fehérvári vagyok.Én azt hittem Pesten van ilyen,azt nem gondoltam volna hogy itt is:(
2011. febr. 10. 23:40
 4/8 anonim válasza:
100%
Egyszer egy nagyon hideg téli napon vettem egy forró teát egy hajléktalannak. A kezébe adtam amit elvett tőlem, megszagolta, majd rám borította direkt). Másik esetben vettem egy almás süteményt egy gyereknek ( tegyem hozzá magamnak nem szoktam megvenni mert drága), elvette és focizott vele. Azóta nem tudok jó szívvel adni senkinek sem.
2011. febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
én olyat hallottam hogy vki mekis sültkrumplit adott a hajléktalannak aki azt úgy köszönte meg hogy a utánadobta annak akitől kapta...az ilyenek sztem nem érdemlik meg a segítséget,mert ha tényleg éhezik akkor nem kellene hogy számítson az hogy milyen kaját kap de amúgy engem is jó érzéssel tölt el ha NORMÁLIS embereken tudok segíteni múltkor mikor a vonatra vártam akkor odajött hozzám egy nő igaz nem volt hajléktalan és mondta hogy adjak már neki egy kis pénzt mert nincs pénze a nyugdíjból kenyérre neki adtam pénzt és nem is bántam meg mert tudom hogy normális dologra költi és nem csak az ő hibája az hogy nincs pénze
2011. febr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám egyszer oda jött egy hajléktalan bácsi, pár forintot kért, és azt mondta, hogy nagyon szomjas. Azt hittem, hogy úgy érti, hogy valami piát akar venni (mondjuk így is adtam volna, nagyon szépen kérte), de elkezdte magyarázni, hogy hideg van, és az összes ivókutat lezárták már, és csak egy üveg vizet szeretne venni, mert nem tudott még aznap inni semmit. És úgy örült, amikor adtam neki, na az nagyon jó érzés volt.

Ha arról van szó, hogy valakinek ételt akarok adni, akkor én általában meg szoktam kérdezni, hogy "Ha veszek neked egy kiflit, elfogadod?" Mert azt tényleg nem akarom, hogy valaki hozzám vágja, így ha azt mondja, hogy igen, akkor tényleg olyat adtam, ami hasznos neki, ha meg azt mondja, hogy nem, akkor nem történt semmi.

Egy dolgot nem szeretek: ha cigit kérnek. Nem tudom miért, ez idegesít. Jó, van hogy adok, de azt ritkán szoktam.

2011. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen:) Szeretek segíteni, akkor teljes a napom, ha megvolt a "napi jócselekedet" (ami persze nem mindig ebben nyilvánul meg, néha teljesen másban). Szerencsére még nem találkoztam hálátlan kéregetőkkel, mindig megköszönik, és látom rajtuk, hogy örülnek. Ez jó érzéssel tölt el.
2011. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ogen jó érzés például Nagyon hideg volt és egy néni nagyon öreg volt és minusz egy fokban ott ült az aluljáró lépcsőjén. Csak egy szál kendő és pulcsi volt rajta vacogott és csont és bőr volt. Igaz siettem de nagyon megsajnáltam. Már épp mentem volna az autómatához hogy egy fortó csokit vegyek amikor egy kapucnis férfi nem erősen de nem is finoman a lábába rúgott(!) és azt mondta hogy ,,húzz innen nyanya". Utána odamentem a nénihez és adtam neki egy pohár forró csokit és 300Ft.
2015. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!