Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt hasonló cipőben valaki?...

Volt hasonló cipőben valaki? Ha idősebb vagy és fiatal korodban így érezted, hova jutottál?

Figyelt kérdés

Bármi ami felkelti az érdeklődésem, csak itthon kelti fel igazán. Amint emberek közé kell menni már elvonják a

figyelmem, idegesítenek. Ez nem azt jelenti, hogy nem alakítottam már ki taktikát, beszélgetek vagy nevetek, sőt

hozok fel témákat is, de mégis az az érzésem, hogy minden jobban menne ha egyedül lennék. Minden amibe itthon

belefogok vagy izgalmasnak tűnik, emberek közt elvész a varázsa. Viszont fájdalmas tény, hogy szükségem van emberekre, mert egy kiadós idő elteltével pedig ennek az ellenkezője lenne a problémám, de amint újra emberek közt lennék, visszatérne ez. Ez egy örök szenvedés körforgása?


2011. febr. 16. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:

"Bármi ami felkelti az érdeklődésem, csak itthon kelti fel igazán. Amint emberek közé kell menni már elvonják a

figyelmem, idegesítenek."


Témafüggő. Akit pl. mindennél jobban lenyűgöz a csillós egysejtűek táplálkozása, az a laboratórium magányában, a mikroszkóp előtt ülve tud leginkább hódolni ennek az érdeklődésének. Nyilván társaságban kevéssé tudja elővezetni ezt a témát. Ettől még az illető lehet sikeres, akár Nobel-díjas is.


"minden jobban menne ha egyedül lennék."


Az emberek igénylik a társaságot és a magányt is, mégpedig egyénenként eltérő arányban. Van, aki szinte mindig társaságban szeret lenni, van, aki lehetőleg minél többet egyedül. Olyan ember egyébként nincs, akinek sohasincs szüksége társaságra, és olyan sincs, aki soha nem akar egyedül lenni.


"Ez egy örök szenvedés körforgása?"


Nem, hanem a helyes arányt kell eltalálni, vagy pedig olyan társaságot kell választani, amelyikben jól érzed magad.

2011. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nos,valami hasonlót én is tapasztalok.Például, írásban vagy gondolatban olyan jól kitudok fejezni mindent de ha személyesen kell elmondanom másoknak a gondolataim,akkor már nem lelek különösebb örömet benne, legalábbis,többnyire,mert nálam ez emberfüggő.Kevés olyan ember van, akivel közös témám lehetne, lehet,hogy nálad is ez a baj,hogy nem találtad meg a neked megfelelő társaságot,embereket?
2011. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy tapasztalom magamnál, hogy itthon eltervezek mindent, hogy na ezt meg azt fogom megcsinálni, fú de jó lesz akkor nekem, stb. Csak egy példa: kitalálom, hogy festőművész szeretnék lenni, és ehhez el kell kezdenem rajztanfolyamra járni. Itthon tök jól hangzik, gyakorlom is a rajzot, meg minden, aztán ahogy el kell járni a tanfolyamra, már utálom a dolgot, mert ott a többi ember is, idegesítenek, nem akarok járni, lógok is, és ilyenek. De itthon persze mindig megfogadom, hogy másnaptól megyek rendesen, és így is gondolom akkor, de ahogy másnap van, megint eszem ágában sincs elmenni. De közben tudom hogy menni kell, meg igazából szeretnék is rendesen járni, de nem bírom rávenni magam. :S

De egyébként azzal nincs bajom, ha csak simán ki kell mennem a városba ide-oda, de valamiért ha hosszabb időt kell ugyanazokkal az emberekkel együtt töltenem, az nem megy... Ja, beszélgetni sem nagyon tudok velük, mert bármilyen téma kerül elő, mégha engem érdekel is, nem jut eszembe semmi amit mondhatnék.

Igazából én tökre jól megvagyok egyedül, van pár barátom is, szerintem ha tehetném életem 90%át itthon a gép előtt tölteném... Pedig vannak céljaim meg minden, de valahogy annyira nem jó ez az egész... Lehet ezzel már szakemberhez kellene fordulni? :|

2011. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


09:33


Valahogy te is azt érzed, hogy amint emberek közé kell menned elvész a varázsa az egésznek amit elterveztél igaz? Hogy unalmassá,monotonná, szürkévé válik az egész hogy még egy hányinger is gusztusosabb annál ugye?

Ha igen akkor én is ezt érzem, azzal a különbséggel, hogy nem lógok hanem végigszenvedem (ki tudja miért).


A csapatmunkával különösen hadilábon állok, folyton előjön bennem a sok dolog amit a csordaösztönről olvastam és az az érzés tör rám, hogy mindenki egy "állat" mivel a csordaösztön automatikusan aktiválódik és én ebben nem kívánok részt venni, pedig nem az alján szoktam állni...


Azt hiszem én csak filmezni, olvasni és álmodozni szeretek. (persze ha 2 hónapot egyedül lennék, már a társaságért rinyálnék... ez az undorító az egészben)

2011. febr. 16. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:

"Valahogy te is azt érzed, hogy amint emberek közé kell menned elvész a varázsa az egésznek amit elterveztél igaz?"


Nem. Eleve nincs olyan, hogy "emberek közé". Rokonok közé? Barátok közé? APEH ügyfélszolgálatra? Rendőrségre? Munkahelyre? Buliba? Mindig valami konkrét helyre megyünk, sosem "emberek közé".


"folyton előjön bennem a sok dolog amit a csordaösztönről olvastam és az az érzés tör rám, hogy mindenki egy "állat" mivel a csordaösztön automatikusan aktiválódik és én ebben nem kívánok részt venni"


Akkor válassz olyan szakmát (programozótól a biomérnökig), ahol kevésbé erős a "csapatmunka"-tényező. De egyébként mindenhol jelen van bizonyos mértékig. Az emberek többsége utálja a "csapatmunka" velejáróit (a munkahelyi piszkálódást, fúrást, politikát), de a legtöbb helyen ez akkor is megvan.


"Azt hiszem én csak filmezni, olvasni és álmodozni szeretek."


Ebben nem vagyok biztos. Teszt: ha lenne 10 mrd forintod, mit csinálnál? Olvasnál és álmodoznál? Ha igen, akkor tényleg ezt szereted csinálni. Ha nem, akkor nem arról van szó, hogy ezeket szereted csinálni, hanem arról, hogy a jelenleg számodra gyakorlatilag lehetségesnek tűnő dolgok közül szereted ezeket csinálni.


"(persze ha 2 hónapot egyedül lennék, már a társaságért rinyálnék... ez az undorító az egészben)"


Ebben semmi sem undorító. Ha már egy hete nem ettél húst, akkor nagyon kívánni fogod a húst. Disznótor után viszont lehet, hogy rá se bírsz nézni a húsra 1-2 napig. Nem működik ez másképp a társasággal sem.

2011. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha lenne 10 milliárdom, először nem tudnék mit csinálni vele, utólag biztos, hogy egy részét befektetném egy részvénybe. De amúgy szórakozás terén gőzöm sem lenne, hogy mit csináljak, vagy hová mennyek, max külföldi országok városok, de egyébként...


De bizony undorító, hiszen mindegyiket csak akkor szeretem igazán, amikor nem kapom meg.

2011. febr. 16. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:

20:06


"De amúgy szórakozás terén gőzöm sem lenne, hogy mit csináljak"


Szóval fogalmad sincs, mit akarsz, nem tudod, mik a vágyaid, vagy mit szeretnél elérni vagy átélni. Lehet, hogy ezt kellene először végiggondolni, nem?

2011. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

22:05


Igen, csak ez is úgy van, hogy itthon még tudom mi érdekel megközelítőleg, viszont amint bemegyek tanulni a bent ülés során valahogy "elfelejtem" mi érdekel vagy nem tudom hogy fogalmazzak(talán nem mernék kiállni azért a valamiért mert akkor hülyeségnek tűnik). Sokszor az egyik teremből való átmenés a másikba hangulatváltozást okoz. Általánosban nem éreztem jól magam, de mostanra már eléggé megváltoztam, de mégis ha találkozok egy régi osztálytárssal valahogy úgy érzem, hogy "visszasüllyedek" abba az állapotba ami akkor voltam, sőt ez félelemmé is fokozódik. Ha elmennék egy társaságba, és meglátnám, hogy ott van valami régi ismerős, rögtön elmenne a kedvem mindentől, azt figyelném, hogy mi tetszik neki és mi nem és közben magamban felhúznám az agyam teljesen. Idegenek közt érzem a legjobban magam ez az igazság, akkor tudom úgy adni magam, amilyen szeretnék lenni. Persze egy idő elteltével ugyanez az érzés alakulna ki valószínűleg és megint minden előröl..

antidepresszáns kellene talán? nem tudom már, sok mindennel próbálkoztam ezen érzések elűzéséért, de csak részlegesen vagy egyáltalán nem jöttek be...

2011. febr. 17. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!