Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz hogy a magyarorszagi...

The lumpy kérdése:

Igaz hogy a magyarorszagi magyarok utaljak az erdelyi magyarokat-szekelyeket?!?!?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
nem
2011. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tetris ***** válasza:
84%

Butaság ilyet gondolni. Az erdélyi magyarok és székelyek tiszteletet, megbecsülést érdemelnek, amiért a hagyományainkat, a magyar nyelvet ilyen szépen, ízesen megőrizték, és továbbadják.

Szerintem senki nem utálja őket Magyarországon. Sőt...

2011. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem, sőt én nagyon bírom őket...Én minden magyart szeretek, aki felvállalja, hogy magyar és még büszke is rá. Ilyen vagyok én is ( ez egyéni véleményem)
2011. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Én is bírom őket, mert furcsa, de jó bele gondolni, hogy más országban laknak, mégis a nyelv összeköt minket.
2011. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nagyon nem... Épp ellenkezőleg. Bár van néhány idióta aki azt tartja "magyar"nak aki itt is él az országban, de az hülye.
2011. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
csak azert tettem fel a kerdest mert egy mas kerdes alatti komentekben nagyonszidtak az ittenieket
2011. febr. 16. 15:55
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Vannak, akik igen, sajnos ismerek ilyet :( Nekik ők románok, akik ide mertek pofátlankodni és elveszik a magyar ember kenyerét... holott ők sokkal méltóbbak a magyar névre, mert egy más országban meg tudták őrizni a magyar nyelvet és kultúrát. Külföldön mindig jobb magyarnak lenni. Aki viszont külföldön magyar, az itthon külföldi...
2011. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem utálom őket, van pár erdélyi csoporttársam, ők kicsit közelebb is állnak hozzám, hasonlóbb a szemléletük, az hagyományosabb felfogásúak sok dologgal kapcsolatban és így jól megvagyunk.


Viszont munkavállaló ismerősöktől hallottam ilyet, hogy úgy személy szerint nincs velük bajuk, hogy is lenne, de kicsit kellemetlen, a munkáltató részéről a "toljuk felfelé a szegény erdélyi magyart", mert több olyan is volt, hogy gyorsan szolgálati lakást neki, nem baj, hogy gazdag, de szegény erdélyi magyar, meg sokkal hamarabb léptették előbbre, függetlenül attól, hogy senkinél sem volt jobb. Az azért zavaró lehet.

2011. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kankalin ***** válasza:
55%
Én szeretem őket, a székelyeket kimondottan imádom!!! :)
2011. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Na, kérem szépen, mi nem utáljuk sem az erélyi magyarokat, sem a tótokat, sem a rácokat, sem a szingalézeket, sem pedig a pirézeket, akikről köztudott, hogy nem is léteznek.
2011. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!