Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják mostanában,...

Miért mondják mostanában, hogy "This is Sparta"?

Figyelt kérdés
Több ismerősömtől hallottam már, és nevetni szoktak ezen a mondaton, pedig semmi vicces nincs benne, szóval biztosan kapcsolódik ez valamihez, de nem tudom, mihez. És miért kell ezen nevetni? Légyszi írjátok le pontosan, mert már nagyon égőnek érzem, hogy nem tudom, miről van szó, tőlük se mertem megkérdezni :S:S Ráadásul tegnap már a TV-ben is hallottam, és ott is nevettek rajta, szóval ez tényleg valami híres dolog lehet :-/ Köszi előre is :D
2011. febr. 19. 10:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Persze beírtam Google-be, ki is jött egy ilyen videó, de mivel angolul van, nem értem, meg most nem értem, ez valami filmből egy részlet? ! Vagy mi az isten? Meg az a videó se tűnt épp viccesnek, bár néztem végig :S Meg mi az a 300?
2011. febr. 19. 10:35
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"300" egy film címe, ami a spártai harcosokról szól. Nézd meg, és érteni fogod a mondást.

Különben nagyjából annyit tesz, hogy "ez van, szívás, de nem tudsz ellene mit tenni"

2011. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Ez egy filmben volt,mikor Leonidászhoz ment Spártába egy néger csávó,aki üzenetet küldött neki.

Aztán mikor beszélgettek,elvitte egy olyan helyre,ahol egy nagyon mély földbe vájt gödör,ami előtt ált a néger csávó.

Mikor Leonidász és ez a néger csávó elkezdett vitatkozni,Leonidász hátranézett feleségére,majd mondott valamit,aztán elordította,hogy "This is Sparta",magyarán "Ezt Spártáért!",és belerúgta a gödörbe.

2011. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondja mindnki hogy mert ez volt a 300 című filmben az egyik legkemyebb jelenet.

Amikor először láttam nem tudtam se röhögni,se felkiáltani ,se botránkozni miközbe mindhármat éreztem. Tulajdonképp ez a kifejezés a BADASS.Na mmost amikor a főszereplő belőlkte a néger csávót az alagútba az a kor egyik legnagyobb BADASS jelenetének számít. Tulajdonképpen így néz ki a szöveg amikor belöki:


Néger Csávó:This is madness! (Ez őrület)

Főszereplő:Madness? (Őrület?)

THIS IS SPARTA!!! (Ez itt Spárta)

2011. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja igen,a This is az nem Ezt , hanem Ez ...

Jól van na,németet tanulok.:P

3. voltam.

2011. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2011. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. febr. 19. 15:25
 9/11 A kérdező kommentje:
Utánanéztem ennek a filmnek, 2006-os, a magyar bemutatója 2007-ben volt, akkor hogyhogy most lett ilyen felkapott? Legalábbis én ezt eddig soha nem hallottam, most meg több helyről is hallottam! Ez miért lehet?
2011. febr. 19. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez véletlen, amit tapasztalsz. Véletlenül rövid időn belül hallottad többektől, ezért tűnt fel.

Mi például a szobatársaimmal a premier napján láttuk, és kb. azóta megy ez a szöveg :) De másoktól is már évek óta hallom. Sőt mostanában sokkal kevesebbszer, mint pár éve. Szerintem egyszerűen véletlen, hogy csak most találkoztál vele, nem most lett felkapott, inkább már lecsengőben van a dolog.

2011. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!