Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A hiradókban mostanában miért...

A hiradókban mostanában miért csak a rossz hireket mondják, és mire ez a sok horrorfilm? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nemrég döbbentem rá, hogy a hiradókban mostanában alig van olyan hir, ami felderit minket, mostanában csak halálhirek, karambolok, kutyák által széttépett emberek, lezuhant repülő, elsüllyedt hajó... És akkor a horrorfilmekről még nem is beszélek. Ennyi horrorflimet kiadnak, vér, vér és vér, szellemek, aztán meg csodálkoznak, hogy a gyereknek milyen a lelki világa... Bár igen, az is igaz, hogy a gyerek nézi meg, az ő hibája, de a szülő ezt engedi? Mi a véleményetek?
2010. nov. 22. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én nem nézek tv-t soha,pont ezért.Én nem emlékszem arra hogy a híradóban valamikor is lett volna valami pozitív hír..:)
2010. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Azért a rossz híreket adják mindig, mert az érdekesebb, mintha azt mondanák, hogy "Hát igen, ez a kicsi madár először repül ki a fészekből, éss.....igen! Megcsinálta!"

Mindenki szörnyülködik, hogy "Ez a mai világ! Régen bezzeg minden sokkal szebb, jobb volt!" Na persze! Mindig is voltak rossz dolgok, csak nem volt TV ami közvetítette volna.....

A horrorfilmek... hát én speciel ki nem állhatom őket, nem szeretem a horrort. És attól még hogy a szülők nem engedik meg, a gyerekek azt mondják: "Anyu, elmegyek Petihez, majd jövök!" A szülő engedi, és a tudta nélkül megnéz egy horrort, és ez mindenkire másképp hat. Van akinek egy horror meg sem kottyan, viszont a gyengébb idegzetűekre nagyon rossz hatással lehet. Nézőpont kérdése...

2010. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, a legjobb barátnőmre egy horrorfilm úgy hatott, hogy WC-re sem mer most egyedül kimenni. Még jöhetnek a válszok :)
2010. nov. 22. 20:52
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát igen... Azt szokták mondani sajtós berkekben, hogy minél több vér folyik, annál érdekesebb a hír. Már én is észrevettem, hogy leülök megnézni a híradót, és rám szakad a világ fájdalma...:S
2010. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
87%
nem szabad, h. ez lehangoljon, igen, a nézettség miatt csinálják ezt valószínűleg. Ezek alapján nagyon nagy hülyeség a világot értékelni mert csak a rossz dolgokat nyomatják direkt. A családom is ebbe a hibába esik fpéyamatosan, de hát énm jártathatom a szám... én vagyok a tájékozatlan meg sötét (na persze, ink annyi, h. nem vok pesszimista, meg nem látom értelmét)
2010. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A horrornál maradva. Én speciel szívesen nézek horrort leköt nagyon. Természetesen míg nézem azon filozofálok, hogy kik azok a betegek akik ezeket megírják...azokat is be kéne zárni:)) de lekötnek...ettől függetlenül nem nézek a hátam mögé az utcán...sötétben...

de van barátnőm aki nem képes egy jelenetet se végignézni a filmből mert utána vége az életének...

emlékszem egyszer megnéztünk egy thrillert együtt és utána hetekig kísérgettem...


A hírek meg...azok negatívan hatnak az emberre, nem érdemes nézni, főleg a fókusz és nem tudom de nálunk van ilyen 5 órás híradó, abban csak gyilkosságokról, lopásokról és extrém balesetekről van szó...hát inkább kihagyom

2o-L

2010. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A híradóban mindig is rossz híreket mondtak.
2010. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán azért ilyen hírek vannak, mert senki se kíváncsi rá, hogy Bözsi néni kutyájának hány kölke született? Vagy mert tényleg csak rossz hírek vannak?


A horrorokkal meg nem értem mi a bajod, egy film akkor jó ha érzelmeket vált ki a nézőből, a félelem is érzelem. Ráadásul a véres horrorok már kb 30 éve nem ijesztenek meg egy óvodást se. Az a kisgyerek meg aki fent marad 11-ig és megnéz egy horrort, annak már szerintem nem árt, egy valóban kisgyerek elalszik addigra.

2010. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem nézek híradót. A fontos dolgokról ígyis-úgyis értesülök, arra a sok plusz dolog miatt felesleges figyelnem (persze tragikus, ha valakit megölnek, nem arról van szó, hogy érzékelten lennék, egyszerűen csak éppen elég szörnyűség van a közelemben is...). Pedig annyi vidám, jó dolog történik a világban!

A horrorfilmeket sem szeretem, egy kaptafára készül az összes (nem ritka: japcsik megcsinálják, amcsik ellopják), ráadásul kifejezetten félős, nyugtalan lány vagyok.Nem nekem való.

2010. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És mikor nézzük a borzalmas híreket, könnyebben megbarátkozunk a saját sorsunkkal.
2010. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!