Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyformák vagyunk? Egy átlagos...

Egyformák vagyunk? Egy átlagos európai ember "egyformának" lát minden négert, vagy minden kínait. Ez "viszafelé" is így van? Egyformának látnak minket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen en is szoktam gondolkodni es meg is kerdeztem egyik azsiai rokonomat, aki azt mondta, hogy nem lat minket, fehereket egyformanak...szerintem ember fuggo meg attol is fugg, hogy ki milyen kozegben el. Nekem vegyes a csaladom, vannak azsiaiak is koztuk es meg tudnak kulonboztetni minket, fehereket. Mas, mert a feketeknek, azsiaiaknak kb. ugyanolyan szintu a hajuk, szemuk, de a feher ember lehet voros, szoke, barna, fekete stb. Annyira nem kevernek, mint mi a feketeket, azsiaiakat. Ha te is koztuk elsz, te sem kevered oket. Kulfoldon elek, sok ember van innen-onnan es nem keverem oket ossze. Nekik is vannak sajatos vonasaik, csak sokkal jobban meg kell magunkat eroltetni, hogy lassuk ezeket, hisz nincs 99%-ukon olyan megkulonbozteto jel, ami elsore, tavolrol lathato (eltero hajszin, szemszin).
2011. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én múltkor néztem filmet(japán-amcsi), és a fehéreket nem tudtam megkülönböztetni a japánokat pedig igen :D (hófehér vagyok :) ).

Jó mondjuk van köze hozzá annak, hogy a szereplő fehér nők 90%-a piszer orrú szőke volt, semmi jellegzetes vonással, de én sose értettem ezt a nem lehet megkülönböztetni dolgot, pedig borzasztó az arcmemóriám (ha valakivel megismerkedek azzal búcsúzok, hogy ne sértőjön meg, ha nem ismerem fel/vagy látom, hogy ismerős, de fogalmam sincs miért).


Tippre egyébként nem, mert tényleg nincs az, hogy mindenkinek kb. ugyanolyan a haja/szeme színe/formája.

2011. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit jobban tudják megkülönböztetni a fehér arcokat, mivel most már minden négernek, és sok kínainak van alkalma már gyermekkorától kezdve sok fehér arcot látni.
2011. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szomszédom afrikai és én is megkérdeztem tőle ugyanezt és ő is azt mondja, hogy nekik nincs ilyen gondjuk, mert nem vagyunk a számukra egyformák.
2011. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem látnak minket egyformának, mert nekünk teljesen különböző a hajunk színe, hossza, magasságunk, testsúlyunk. Ők meg eléggé hasonlítanak mindenben egymáshoz. Egyébként itt is két hasonló kinézetű lányt én is nehezen tudok megkülönböztetni. (Pl. barna egyforma hosszú haj, hasonló testfelépítés, semmi feltűnő jellegzetesség). Vannak emberek, akik ha először látnak minket az egyik barátnőmmel, egyszerűen nem tudnak megkülönböztetni. Aki jobban ismer minket az rávágja, hogy teljesen különbözőek vagyunk. A hasonló öltözködés és hasonló haj mégis ezt hozza ki az emberekből.
2011. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában egyformának, mert csak futólag nézzük meg egymást.
2013. jan. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na persze azért csoportokra osszuk az embereket szép, csúnya ronda, sovány, kövér vagy épp a haj színe és minősége az ami bedobozol egy egy fajt. De az arcokat és vonásokat azért általánosítjuk, mert futólag nézzük nem külön-külön megfigyelve.


hiűba azonos a japán vagy a kínai a mongol a feketék de ha beszélgetünk többel is akkor kiderül ők is különbözőek.

2013. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!