Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy olyan mondás, hogy...

Van egy olyan mondás, hogy "rossz ember nincs, csak rossz dolgok történnek átlagos emberekkel" Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szerintem van benne valami. Nem mondanám, hogy teljesen igaz, de mindképp van benne igazság. Gondolok itt az iskolai vérengzésekre. Őszintén szólva szerintem, akik ilyet csinálnak azok alapból egyáltalán nem voltak rossz emberek, csak nagyon meghunyászkodók vagy nem tom. (Gondoljunk csak Édes Annára.)

Ironikusan fogalmazva a fogyasztói társadalom termeli ki az ilyen embereket.

Láttam is ilyen flmet. Akik a végén gyilkosok lettek benne szerencsétleneket nagyon megalázták. Senki se bírná ép ésszel. Viszont normál ember agyba-főbe verné azt, aki ilyet tesz vele és ugye nem gyűlne bennük az indulat addig, míg gondolom depressziósak is lesznek és haragszanak azokra, akik bántalmazták őket.

Mit gondoltok erről?


2009. márc. 29. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Sokunk agyát el tudja borítani az a bizonyos dolog, de szerintem attól különbözünk az állatoktól, hogy nem gyilkolunk, és próbálunk urai lenni az indulatainknak. Tettlegességre NEM TETTLEGESSÉGGEL válaszolni sokkal nagyobb erőt igényel, mint visszaütni. De egy szimpla veszekedésnél is igaz ez. A dühöt pedig meg kell tanulni feldolgozni, kiadni valahol máshol, nem gonoszkodni, mert ez egy bizonyos szinten ösztönlénnyé varázsolja vissza az embert.
2009. márc. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igaz, amit mondtál, hogy tettlegességre nem tettlegességgel válaszolni nehezebb.

Az ilyen ámokfutóknál (azokra gondolok, akik bemennek az iskolába és lövöldöznek) viszont már ott a baj, hogy hagyják...

A filmben, amit láttam szerencsétleneknek az arcát belenyomták a kutya vagy nem tom minek az ürülékébe és ezek ellenállást sem tanusítottak. Szerelmi ügyekben megintcsak rengeteg csalódás érheti őket. Ugye kinek kell egy ilyen.

A végén teljesen abberáltak lesznek és megtörténik, aminek nem kéne.

2009. márc. 30. 00:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztos voltam én is abban, hogy az ilyen őrült emberekkel olyan rossz dolgok történtek, amik miatt ilyenek lettek.

Biztos sok esetben nem megoldás a verekedés, de szerintem viszont vannak helyzetek, amikor ez a megoldás.

Szerintem bele kellene építeni az iskola tananyagai közé az önvédelmet.

Mindenkinek meg kellene tudnia védeni magát.

Persze ez nem jogosítaná fel az embereket, hogy valaki ellen ezt használják kedvtelésből.

Azt meg büntetni kéne.

Sajnos egyet kell értenem abban, hogy a média nagyon sok mindenről tehet, ehhez párosulnak még a következetlen, rossz törvénykönyv, szabályok.

Azt is teljesen át kéne írni, mert nem jó úgy, ahogy most van.

De ezek olyan dolgok, amikor soha nem fognak megoldódni.

Pedig biztos lenne rá megoldás, csak egyszerűbb nem foglalkozni vele.

Sajnos.

2009. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek veled.
2009. márc. 30. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!