Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Ha egy átlagos ember...

Hívők! Ha egy átlagos ember valahonnan természetfeletti erõt kapna, akkor a szemetekben lehetne ő az egyetlen, igazi, létező Isten a Földön?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 21:43
1 2
 1/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
27%
Ha több nap halál után feltámadna, akkor meghallgatnám, mit mond.
2011. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Attól az az ember nem Isten lenne, hanem egy term.feletti képességgel rendelkező átlagos ember :D
2011. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2011. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Az kevés az istenséghez.
2011. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Első: Volt ilyen, több is. Volt, akit úgy kellett újra kiásni a föld alól és kiszabadítani a koporsóból. Csak hát ugye ma már mindenki tudja, hogy ez mit jelent valójában. Ma már minden csodának ismerjük a magyarázatát, és bárkiről, aki azt állítja magáról, hogy ő Jézus, Isten küldötte, Szentlélek-megszállta vagy miegyéb, tudjuk, hogy hova való.


Kár, hogy 6000, de még (kb., +/- valamennyi) 2011 évvel ezelőtt sem ez volt a helyzet. Rengeteg kellemetlenségtől menekülhetett volna meg az egész emberiség.

2011. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekem bizonyos értelemben volt természet feletti erőm. Meg tudtam idézni a "holtakat". Isten megszabadított és megmutatta, hogy mi az igazán fontos. Isten csak egy van. Csak az a jó ami tőle van. Tehát attól nem lesz a szememben Istenné valaki, mert mondjuk varázsol. Még attól sem, ha megteszi mindazt amit Jézus tett. A sátán is a világosság angyalának mutatja magát.
2011. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

22:39


Igazad van, egyetértek.

Velem történt rengeteg természetfeletti jelenség, amelyek nagyon megviseltek.

2011. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Golden Axe ***** válasza:
76%
Most milyen hívő választ vársz? Keresztényt, muzulmánt, vagy milyet? Mert, ha kereszténytől kérdezed, akkor a kérdésed nem értelmezhető, mivel nem így működik a dolog. Le van írva, h mi vár ránk, ez nincs leírva, tehát ilyen nem lesz! Pontosabban lesz, csak ő nem az egyetlen, igaz Isten lesz, hanem a sátán :D Őt meg csak a világ szereti, de aki hívő annak ellenség!
2011. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát, én már számos emberrel találkoztam, aki "valahonnan" (akiket én ismerek, Istentől) természetfeletti erőt kapott, és tudja használni is.

Ez egyáltalán nem meglepő azok számára, akik olvasták Márk evangéliumát:

"Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Márk 16:18 Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."


Ilyen értelemben minden olyan keresztény, akinek van valóságos Szent Szellem keresztsége, természetfeletti erővel fel van ruházva. Ilyenek voltak az apostolok a korai keresztény egyházban, csak aztán a kereszténység némelyik ága, mint pl. a később maguknak kizárólagosságot követelő római katolikusok elvetették az Isten Szellemével való valóságos közösséget, és felcserélték egy erőtlen, vallásos szertartással, a bérmálkozással.


Ilyenek voltak azóta is folyamatosan a történelem során sokan, csak sajnos közülük sokaknak meg kellett halniuk a hitükért.


Ilyenek vannak ma milliószámra az újjászületett keresztények között, akiket Jézus Krisztus természetfeletti erővel ruházott fel.


Végső soron, ilyen vagyok én is. :) Mégsem hiszem, hogy én vagyok Isten. Meg egyik keresztény ismerősömről sem. Azonkívül olyan emberek is vannak, akiknek más forrásból származik a természetfeletti erejük, ők sem Isten.

Tudni kell megkülönböztetni az egyszerű természetfelettit az egyetlen igaz Istentől.


(Tp.)

2011. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tény, hogy a Jézus által a Szent Lélektől nyerhetünk természet feletti erőt. Viszont aki onnan kapja, mindig Jézus nevében cselekszik, így senki sem hiheti Istennek és nem is hagyná azt.
2011. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!