Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyenek voltak a gimis...

Milyenek voltak a gimis éveid? Azért kérdezem, mert mindenki azzal jön, hogy ez volt élete legszebb időszaka. Az enyémnek eddig ez a legrosszabb.

Figyelt kérdés

Eleve nem jövök ki a kortársaimmal, azt hiszem, mert én túl "régimódi" vagyok. Irritál az, hogy mindenki piál, bulizik (van olyan formája ugyan, amit elfogadok, de általánosságban nem teteszik. Tudom, hogy az ilyen bulik a részegedés és az egyéjszakás kalandok melegágyai). Valahogy még az is irritál, hogy mindenki tud mindenkinek a viszonyairól, mi több még dicsekszenek is vele. Különösen azt tartom furcsának, amikor a tanárok tesznek rá utalást. Valahogy úgy érzem, hogy nekünk nem lenne szabad engednünk, hogy meglássák a mi kis magánéletünket. Gondolom nekik, akiknek már családjuk van meg felelős szülők, rühejesen nézhet ki. Azt is utálom, hogy valakik összejönnek, és akkor körülöttük forog minden. Igen, részben az irigység beszél belőlem, de érzem, hogy ez itt valami több ennél. Ez valahogy olyan... közönséges. Valahogy az az érzésem, hogy mindenkinek el kéne titkolnia az iskolában ezeket és csak iskolán kívül élni egymásnak. (Ez normális?) Hogy"hivatalosabbnak" kellene lennünk. Nem nézem le egyébként a szerelmet, de ezt annyira természetellenesnek érzem. Pl. amikor valakik csókolóznak. Valahogy rögtön az az első ösztönös refelexem, hogy nekem akkor most el kell fordulnom, mert illetlenség nézni, de aztán eszembe jut, hogy kik ők, hogy zavarba hozzanak engem, és ez dühöt vált ki. Egy másik, amit kivált belőlem az az, hogy az illető bunkó, hiszen nem lehet addig beszélni hozzá, másrészt meg ez is a dicsekvés egy formája.


Valahogy azt is érzem, hogy a tanárok néha túl közvetlenek. Itt van például a Facebook. Nekem annyira furcsa, hogy ezen keresztül a tanárok is látják a mi korosztályunk összes hülyeségét. (amit külön utálok, ezek a "partiképek"). Szerintem nem jó ötlet egy közegbe helyezni a tanárokat a diákokkal. Egyébként itt szerintem mi vagyunk a hibások, hiszen a fb elvileg mindenkié, nem a tanárok tehetnek róla, hogy mi ilyenné tettük.


Mit gondoltok a nézeteimről? A múlt században kellett volna élnem? (azért vicces ezt leírni, mert egyébként valóban éltem a múlt században:D). Nem tudok alkalmazkodni? Azért nem szeretem a korosztályomat, mert nagy általánosságban képmutatás folyik (facebook a legjobb példa) mindenki nagyon érzékenynek és intelligensnek akar látszani, de erre rácáfol a valóság; nem bírok azonosulni ezzel a "piáljunk, drogozzunk, bulizzunk, éljük ki magunkat"-szemlélettel és végül idegesít hogy mindenki mutogatja a kapcsolatát.


A dologban egyébként az a rossz, hogy én alapjában véve társasági ember vagyok. De mivel ennyire más vagyok, ezért nem igazán tudok elvegyülni a mai kortársaim között. Egyszerűen nem fogadom el őket, és úgy gondolom, hogy igazam van. És dühít, hogy ők vannak többen és pk élvezik jobban az életet (lévén, ők összetartanak).


Másnak is voltak ilyen gondjai? Mit gondoltok rólam?


2011. febr. 23. 20:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek veled, én is idén lettem gimis, mondjuk jó, hatosztályos, de irritál az ilyen :D

Egy kicsit tényleg felnőttesen írsz, felnőttesen látod a dolgokat, de ezzel nincs is semmi baj.

Lehet, hogy nem ezt az időszakot fogod a legjobbnak látni, hanem majd az egyetemet, amikor megtalálod a hozzás hasonló bormális arcokat.

hiddel egy bizonyos kor után senkinek nem jönnek majd be a beszívós, cigizős alkoholizálós pasik, akik már kitudja hány gyerek apjai.

szeirntem tarts ki magad mellett, de próbálj beilleszkedni, ne lógni ki a sorból, ezalatt nem azt értem h alkoholizálj, bulizz stb. hanem ne szidd őket, mondjuk gondolom nyilvánosan eddig sem tetted csak így, anonim.

az első válaszolónak üzenem: mindenki magából indul ki. jah és: minden relatív. (bár szerintem az első mondatot értelmezd inkább, de nem bírtam kihagyni xD)

nekem mindig is az olyan fiúk tetszettek, akik a maguk módján olyan kis jófiúk, de benne vannak a nagyobb bulikban, de ott se alkeszoskodnak.

2011. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Előző vagyok: azt kihagytam h 13/L
2011. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
56%

ők az egyik véglet, te pedig a másik vagy.

fel kell ismerned a helyed a világban.


én szándékosan utasítottam el magam mellől mindenkit, mert akadályoztak annak idején a középiskolai a karrieremben.


mellesleg mindig egyedül dolgoztam, gyorsan, precízen így hatalmas tenkitélyem volt, (még irigykedtek is rám). Nem nevezném sznobságnak vagy kiközösítettségnek, mert én irányítottam a többieket is, együttműködtek, mert mindenki meg volt róla győződve, hogy egyedül az én ötleteim hatékonyak.

2011. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
54%

Van benne valami abban amit mondasz. Hány éves vagy?

Én is ígyérzek néha. Felbosszant a sok hülye életszemlélet..

De nagyon, nagyon komolyan veszed! PRÓÁLJ MÁR MEG LAZÍTANI!!!!!! Nem a nyavajgásból állunk össze.. Szal kezdj el gondolkozni azon, hogy miért csinálják ezt, és egy kis mértékben próbáld meg élvezni-utánnozni amit ők, persze határokon belül(pl nem iszom le magam úgy mint a holnapreggelazárokszélénkelekaztsemtomkiholvagyok fajta, ne is igyál, csak SZABADULJ FEL KICSIT és kész :DD

Am 14/F vok, és ez a véleményem..

2011. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Szerintem szemüveges, pattanásos kövér kockafejű vagy, aki egész nap wow-ozik."


Nos, ha mást nem, legalább azt megtanultam a hülyéktől, hogy ne vegyem magamra a sértéseiket. Köszönöm látatlanban is a kedves kritikát:d Ezzel nem csak előttem, hanem a jövőbeli kommentelők előtt is szépen lejárattad magad. Lehet csinálok még pár fiókot itt, hogy minél többször lepontozhassalak, egyúttal megkérek minden kedves hozzászólót, aki normális, hogy pontozza le ezt a szánalmas hülyét, hátha megtanulja, hogy nem ítélünk, ha nincs miről. (de még akkor is csak óvatosan).

Előre is köszönöm:D


De azért válaszolok, legyen neked gyereknap: a szemem valóban rossz (amúgy nem tudom, mi ennek a jelentősége. Aki szemüveges, az törvényszerűen elvont? Ez valami fóbia újabban, hogy a szemüvegességet ezzel társítják?v Na mindegy...), pattanásos csak annyira vagyok, mint bárki más a koromban, de hát az élet ilyen, kockafejem ninsc, inkább kerek karakterű az arcom, a wowot akár hiszed, akár nem egyáltalán nem ismerem, soha még csak ki se próbáltam. Nem is szoktam számítógépes játékokkal játszani, legfeljebb a Worms-szel (örök kedvenc). A testsúlyomról meg annyit, hogy 60 kiló vagyok 174 centivel 18 évesen, a nagymamámnak pl. meggyőződése hogy ez már küros soványság és hogy nem eszek eleget.

"Ezeken kívül" amúgy minden megállapításod helyes volt, szerintem ha a nem jön be a mások lefikázása hosszabb távon, akkor gondolkodj el a nyomozói pályán, oda kell ilyen csodálatos, ösztönös emberismeret, ami neked van... (ha esetleg nem értenéd, amit nem csodálnék, megsúgom, hogy ironizálok:D).


Várom az értelmes válaszokat!:D

2011. febr. 23. 20:50
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindenkinek mashogy alakul ez. En pl. nem tartom a gimis eveimet a legjobbnak. Bar nem volt konnyebb, csak jobb, az az idoszak volt, mikor meghazasodtam es gyereket vallaltunk. Nem nagyon elveztem a gimit. Bennem volt a hiba, mert tul komoly voltam akkor, de ahogy idosodtem, a kulonbsegek kiegyenlitodtek es utana mar ebbol nem volt problemam. Lehet, hogy kesobb sokkal jobban fogod magad erezni. Facebookkal meg ne fertozd magad es akkor nem kell a hatasain gondolkodni. :)
2011. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
42%

Azt én egyszerűen nem bírom felfogni, hogy téged miért zavar az, hogy más mivel üti el a szabadidejét, és hogyan bulizik. Képzeld, vannak olyan emberek, akik nem részegednek le ha buliznak, és nem fekszenek le fűvel-fával, hanem pusztán táncolnak, és élvezik a szabadságot. Nagyon sarkosan látod ezeket a dolgokat, abszolút nem minden úgy történik, ahogy azt te így elképzelted - vagy rossz körökben mozogsz.


Szerintem egy kicsit prűd vagy, ezt a smárolásos, nyilvános kapcsolatos aggályod miatt szűrtem le. Oké, egy idő után valóban idegesítő a gyertyát tartani, de ez a mai világban már annyira megszokott, hogy az ember szinte észre sem veszi - kivéve ha már kezd pettingbe átmenni a dolog, ugyanis olyankor magam is oda szeretnék menni a párokhoz és rájuk ordítani, hogy 'mehettek szobára!'. Mondjuk utóbbit is lehet tolerálni. Mindenki azt kezd a saját magánéletével amit akar, és ha őt nem zavarja, hogy mások azon röhögnek, hogy hányadik partnerkapcsolatán van túl, mert kiteregeti a szennyest az iskolában, hát csinálja. Különben is, ha vki idegen, azzal alapban nem törődsz, és nem tud zavarni sem a magánélete, sem semmilyen életjelensége.


Azzal viszont abszolút nem értek egyet, hogy a tanár-diák kapcsolatnak csupán a tanulás terén kell működnie. A tanár nem egy rabszolgahajcsár vagy egy hivatalos szerv, ami előtt titkolózni kéne. Én spec sokat dumálok a tanáraimmal, hülyéskedek velük, és bár megmarad a tisztes távolságtartás, azért mégis teljesen jól elvagyunk, és nem zavar ha facebookon nyomnak egy like-ot a hsz-eimhez, állapotaimhoz.

A facebook nem képmutatás, mitől lenne az? Senki nem akar megfelelni senkinek, aki pedig meg akar az egy jó nagy barom, mert nem ér el vele semmit. Azért mert mindenki - még a tanárok is - fenn vannak face-en, mitől kéne mást mutatni magunkból? Ne hidd, hogy a tanárok nem szűrik le a suliban, hogy te alapvetően milyen vagy. Mert ha ezt hiszed, akkor semmit nem tudsz az emberismeretről, vagy az életről. Soha meg sem fordult a fejemben, hogy "juj a tanárok is fenn vannak facebookon, most ezt meg ezt nem oszthatom meg, mert jaj mi lesz..."


Ne lásd ennyire feketén-fehéren a dolgokat, mert a mi világunk színes. Ha meg nem tetszik a társaság, keress olyan embereket, akik egyetértenek veled. Nyilván mindenki más, így más-más emberek között érzi jól magát.

2011. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
45%

"Lehet csinálok még pár fiókot itt, hogy minél többször lepontozhassalak, egyúttal megkérek minden kedves hozzászólót, aki normális, hogy pontozza le ezt a szánalmas hülyét"


Hát igen, ez a te szinted. Nem csoda, ha utálnak ;)

2011. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

A facebook nem képmutatás, mitől lenne az? Senki nem akar megfelelni senkinek, aki pedig meg akar az egy jó nagy barom, mert nem ér el vele semmit. Azért mert mindenki - még a tanárok is - fenn vannak face-en, mitől kéne mást mutatni magunkból?


Szerintem ez nem igy van. Mindenki csak a jot mutatja a Facebookon magabol vagyis ezt probalja tenni. Igaz, butasag ezen ragodni es nem ott kell tarsasagi eletet elni. Ha valaki nem lovalja bele ebbe magat, nem fogja az eletet befolyasolni ez. Facebook elott is volt elet emberek!

2011. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 habibi ***** válasza:
21%

szia :)

hihh, de felhúzott az első! de te írtad, h. megtanultad, h. ne vedd fel a sértéseket, de akkor miért buzdítasz minket bosszúra? Mert ha nem figyelsz az ilyen "kritikára" akkor, valószinűleg megbocsátó lennél, de akkor ezek alapján mégsem :( na meg te kérdezted, hogy mi a véleményünk rólad, ő csak leírta a véleményét. De nem védek senkit, nem vagyok én ügyvéd se hátvéd.

Nos a gimis éveim szépek voltak és hálát adok Istennek, hogy vége lett:) Minden kis cuccon felhúztam magam, meg aggódtam a társaim felelőtlen alkoholizálása miatt,és idegesített, hogy nem vesznek komolyan. Ma már mindenki komolyan vesz és hallgatnak rám.

2011. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!