Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy társadalmi mozgalomnak...

Egy társadalmi mozgalomnak szükségszerűen "társadalomátalakító" hatásúnak kell lennie?

Figyelt kérdés
A proana/mia mozgalmakat társadalmi mozgalmaknak titulálják. Véleményetek szerint tényleg azok?
2011. febr. 28. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a proana/mia-t most látom életemben először, de szerintem a társadalmi mozgalmak, eleve azért lesznek/vannak/jönnek létre, mert alakul a társadalom. Nem lennének zöld mozgalmak, ha a bizonyos cégek alapból törekedtek volna a környezetkímélésre minél jobban... ez mondjuk csak példa volt, nem tudom hogy alakultak ki.

Esetleg ha másra gondoltál akkor kíváncsi vagyok, magyarázd el jobban:)

2011. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A proana/mia mozgalmaknak a tagjai önként "vállalják" az anorexia vagy a bulimia betegségét. Oldalaik is vannak ahol tippeket adnak egymásnak. Azt tudom, hogy az éhezésnek vannak társadalmi aspektusai (értsd az anorexiának is. a mai társadalomban kialakult ideálkép miatt többek között), de akkor ezek a proana/mia mozgalmak társadalmi csoportok?
2011. febr. 28. 15:36
 3/7 A kérdező kommentje:
*társadalmi mozgalmak
2011. febr. 28. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, látod leírtad magad is. A társadalom "gyúrta össze" őket.

Ilyen az ideálkép(t.forma) - létrejött a proana/mia(t.csoport). Utóbbi volt utóbb...:)

2011. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*lett utóbb
2011. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2011. márc. 1. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

De egyébként azt lefelejtettem, hogy esetleg egy kicsit "alakíthat" még a társadalmon a csoport, mondhatni, mivel felgyorsíthatja az emberek "észhez kapását". Reklám, ismerőst meggyőzi ismerőse, olvassák a neten és rájönnek hogy az tök úgy van, egyetértenek vele, stb...:)

Szívesen.:)

2011. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!