Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges,...

Szerintetek lehetséges, illetve érdemes kizárni a politikát teljesen az életünkből?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy ez egy olyan dolog, amin barátok, kollégák, családtagok képesek összeveszni, és akár annyira megorrolni egymásra, hogy napokig nem szólnak a másikhoz. De vehetjük csak azt, hogy mennyire fel tudja magát mérgelni az ember egy-egy politikai híren. Este bekapcsolom tv-t ez megy benne, reggel bekapcsolom a rádiót ez megy benne, bejövök a munkahelyemre itt is erről beszélnek. Iszonyat. És közben teljesen nyilvánvaló, hogy az ember feleslegesen stresszel rajta. De ugyanakkor ott van az a félsz is, hogy ha az ember kizárja magát belőle, nem néz, nem hallgat, nem olvas politikai híreket, nem folyik bele ilyen beszélgetésekbe, akkor nem marad-e le valamiről?

Nektek mi a véleményetek erről? Ki lehet zárni a politikát az életünkből, ha mindenhonnan az folyik? Szabad egyáltalán kizárni?

Elsősorban más felnőttek véleménye érdekelne, mert tinédzserként még engem se érdekeltek nagyon ezek a dolgok.


2011. márc. 1. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet, és nem is SZABAD kizárni.

Ennek hála csinálnak a Zemberekből hül.yét négyévente, mert akkor egy-egy hétre, hónapra foglalkozik a többség a politikával, és úgy megy el szavazni, hogy magával a demokrácia működésével, vagy más alapvető dolgokkal (kiadás-bevétel, államháztartás, adók célja, stb) sincs tisztában. El is hiszi, hogy többet lehet kifizetni kevesebb bevételből. :(


Nem kell rajta stresszelni, összeveszni főleg felesleges, meg kell tanulni kulturáltan ütköztetni a véleményeket, de sokan erre sem képesek.

Nekik mindegy, képesek azon összerúgni a port, hogy a körömpörkölt, vagy a pacalpörkölt a finomabb, egyik se tudja meggyőzni a másikat, de csak azért is mondják.


Alapvető műveltség része szerintem, hogy az ember tudja, mi folyik a politikában, (külügy, belügy), és sok fontos dologról lemarad (határidők, jogszabályváltozások), ami fontos.


30N

2011. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha barátok képesek a politikán összeveszni, ott eleve nincs teljesen rendben valami. Én pl erősen jobboldaliként nagyon jóban vagyok erősen baloldaliakkal. Kölcsönösen nácizzuk-komcsizzuk egymást, esik szó politikáról, de vagyunk annyira érettek, hogy ne vesszünk rajta össze. Egy dolog fontos: tiszteletben tartani azt, hogy a másiknak más a véleménye.
2011. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges. Ha ugyanis kizárod, az struccpolitika.

Igen jelentős kihatása van az életünkre annak, ami a politikai színtereken történik. Fontos legalábbis tisztában lenni vele. Pusztán azért, mert felidegesíted magad rajta, nem szabad homokba dugni a fejed.

2011. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A politika az a tevékenység, mely során a közösség tagjai a közösségen belüli konfliktusok valamint a közösség egészét vagy egy részét érő külső hatások sokasága közül kiválasztják, hogy melyek számítanak az egész közösséget érintő problémának és döntenek azok kezelési módjáról. "


Szerinted hogyan lehetne kizárni az életünkből egy olyan dolgot, ami átszövi a mindennapjainkat. A politika ott van abban, hogy mennyiért veszel egy tojást a piacon, ott van a törvényekben, amelyeket mindennap be kell tartanod, a fizetésedben, a lehetőségeidben, a jogaidban - a politika egyszerűen egy olyan dolog, amit nem lehet kizárni, mert mindig lesznek olyan politikai dolgok, amelyekben te is érdekelt vagy, és amiben neked sem mindegy a végeredmény.


Kizárni NEM szabad. Aki képes összeveszni a politikán, az hülye, aki stresszel rajta, az még hülyébb. Nekem is vannak teljesen más nézetű barátaim, és tökéletesen jól érezzük magunkat együtt, mert a saját elveink mellett tiszteletben tartjuk másokét is. Aki veszekszik, az egyszerűen nem képes erre az apróságra.


Viszont ahogy az első válaszoló írta, a kizárással csak annyit érünk el, hogy mikor jön a szavazás, mindenki szimpátia alapján választ, mert gőze sem lesz arról, hogy mi folyik a politika színterén. így pedig nem lehet jól működő államot felépíteni.

2011. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig egyáltalán nem ír hülyeséget. Igaza van benne, hogy egész családokat képes szétválasztani. Már hogyne lenne képes rá, ha egy országot kettéválaszt? Hm? És még hülye, az, aki összeveszik rajta? A magyarok mind hülyék? A líbiaiak mind hülyék? Nem, szerintem a konfliktus része a politikának. És ellenségességet szül. Az egyetlen baj az, hogy nem olyanok vagyunk, mint egy méhcsalád, ahol mindenki ÖSZTÖNÖSEN tudja, hogy mi a dolga, beosztása, mit kell tenni. Amiről ti beszéltek, az a demokrácia, mivel egypártrendszerben (pláne ha jól működik) nem nagyon van értelme vitatkozni. A demokrácia köztudottan elvi lehetetlenség, mivel nem mindenki akaratának érvényesülése, hanem a többség uralma a kisebbség felett. Az egyetlen baj az, hogy még senki nem talált ki jobbat, ami működik.
2011. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 dolgot szet kellene valasztani. Attol, hogy torodsz a politikaval, nem kell ezt senkivel megvitatni, mert -ahogy irtad is- ez meddo vitakhoz vezethet.


Fontosnak tartom, hogy valamilyen szinten az ember foglalkozzon a politikaval es eljen a jogaval, mikor valasztasra kerul a sor, de nem kell errol uton-utfelen vagy csaladban beszelni. Miert kellene a nezeteidet kifejteni? Eleg ha te tudod, hogy mit gondolsz, igy nincsenek vitak, koveted az esemenyeket es szavazol belatasod szerint. Szemely szerint taszitonak tartom az olyan embereket, akik kepesek barmi rosszra rahuzni, hogy ez is a politikusok hiabaja. Van egy rokonom, akinek akarmit mondasz, 1 perc mulva ugyis ott tart, hogy a mocskos komcsik stb. es errol beszel orakig. Szoval miert kellene massal megvitatni? Felesleges. Ettol te meg tajekozodhatsz az esemenyekrol. Nem szabad tul komolyan venni, de azert valamennyire legyel kepben. Nem kell bekapcsolodni a mocskolodasba, ha valaki elkezdi pl. a munkahelyeden mondani. Nem kell rola beszelni, ha nem szolsz, mikor errol van szo, elobb-utobb eszreveszik magukat.

2011. márc. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem csak hogy törődni érdemes vele, hanem igenis megvitatni is.


Ami viszont nagyon fontos lenne: hogy megtanuljunk elválasztani az


ÉRZELMEINKET


a politikától.


Beszéljük meg, de beszéljük meg racionálisan. Több szem többet lát; lehet, hogy egy intézkedés nekem jó, és ezért a hátrányaira magamtól rá sem jövök, de ha megbeszélem a szomszéddal, akit egész máshogy érint a dolog, rögtön szélesebb lesz a látóköröm.


Ez szerintem nagyon-nagyon fontos lenne: hogy megtanuljunk higgadtan gondolkodni ezekről a dolgokról, úgy, hogy közben nem "kötődünk" érzelmileg a megvitatott kérdésre adható egyik válaszhoz sem, hanem tényleg a "jó" megoldást keressük.


És persze ehhez az is hozzátartozik, hogy a politikában szinte semmi sem csak jó vagy csak rossz, hanem vannak előnyei és vannak hátrányai, méghozzá mindenki számára más és más... ezeket nem kis mutatvány józan ésszel mérlegelni.


Főleg, hogy természetesen majdnem az összes politikai kampánynak az a lényege, hogy az érzelmeinken, a szűklátókörűségünkön, a sematikus gondolkodásunkon keresztül próbál minket meggyőzni.


Talán az iskolában kellene valami olyasmit tanítani, mint Amerikában a retorika... bár ha az ottani választásokat megnézzük, ott sem sokkal tudatosabbak a választópolgárok, úgyhogy végül is nem tudom, mivel lehetne "gondolkodásra" nevelni az embereket...

2011. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!