Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szokás a utcán köpködni?...

Miért szokás a utcán köpködni? Végigsétálok néhány utcában munkába menet és látom, hogy tele van a járda nyáltócsával. Mire jó ez? Gyerekkoromban nekem soha nem volt divat és a körülöttem levőknek sem. Milyen társaságok ezek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 11:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ha meglátok a járdán egy-egy gusztusos köpetet, kis híján öklendezni kezdek. Talán még egy rakás kutyakakát is jobban elviselek az utcán, - bár azt is utálom - mint a köpetet és a köpködőket.
2011. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a dohányosok csinálják. Mivel a dohányzás mindent károsít a szervezetben, de főleg a szájüreg, légzőrendszer környékét, ezért nekik a nyáltermelésük sem lehet egészséges, besűrűsödhet a nyák.


Szerintem is ocsmány szokás.

Ahogy a dohányzás is.

2011. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, mint az utolsó.
2011. márc. 4. 13:03
 14/24 A kérdező kommentje:

Vagyis utolsó előtti. :)

Szerintem a fiatal hülye gyerekek csinálják, legalább is itt. Ebben az utcában sokat mászkálnak, van itt valahol messzebb egy suli.

2011. márc. 4. 13:05
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Van a szembe szomszédban egy öreg "úr" (inkább vén szivarnak mondanám, nem komplett), vele ha találkozok a buszmegállóba szó szerint folyamatosan köpköd, csak ezt hallom pü-pü-pü :D Nem nagyokat, de képzelhetitek mi van, ha 5 percet kell várni a buszra, méteres nyáltócsa :D


Nekem is feltűnt, hogy a cigisek elég nagy része is folyton köpköd, főleg cigizés közben.

2011. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem csak a hülye gyerekek csinálják, de nagyon sok hülye felnőtt is. Régen, mikor még bagót rágtak, akkor volt "értelme" azt időnként kiköpni, de a mai füstszűrős cigik erre nem adnak indokot. Ha pedig olyan rossz a nyáluk íze, akkor miért szívják azt a sz@rt? A szüleim is elég erős dohányosok voltak, de soha egyiküket sem láttam köpködni. Apám ugyan reggelente majd meg fullad a köhögéstől, de ezeket a guszta dolgokat a csukott fürdőszoba ajtó mögött intézte el.

Az meg egészen meglepő, hogy a franciáknál ez ilyen természetes viselkedés, még a kultúráltabb körökben is. A pekingi olimpia előtt tudom, nagy intézkedések voltak, hogy az ott megszokott köpködést visszafogják valahogy legalább az olimpia idejére, de a franciákról még nem hallottam ezt.

2011. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%

Én például sportolok, és én csak azoknál tapasztalom, akik szintén sportolnak. Egy-egy atlétika edzés után bizony összeáll a nyál az ember szájában, és roppant kellemetlen lenyelni, sőt, igazából szerintem nem is lehet, mert odatapad valamilyen módon a torkodhoz, meg az egész szádhoz, viszont ha sokáig van így, akkor bizony megtelik vele elég rendesen. Ezért amikor jövünk el, igencsak jólesik néhányat csúlni, de úgy igazán emberesen. Viszont mi igyekszünk a fűre, ahol nem látszik...


Esetleg még azoknál fordulhat elő akik kezdenek rászokni a cigarettára, főleg a 12-16 évesek körében. Ismerek ilyeneket, ők azt mondják hogy rossz íze lesz tőle a szájuknak. Mondjuk nem vagyok a cigaretta híve, viszont ilyenkor felteszem a kérdést hogy a 40 éves dohányosok miért nem csúlnak? No mindegy.


Ja, és persze van még az über alpári kizárólag diszkó zenét hallgató zselézett hajú répagatyás fehér öves tarka cipős csillogóspólós cigányok(illetve magyarok is lehetnek) akiket a szakirodalom rajoknak hív, ami cigány nyelven bárót, grófot jelent. Ezek falkákban közlekednek, és csak úgy viccből szétcsúlják az utcát miközben telórol "bömböl" a tuctuctuc. Nem kell velük foglalkozni.


16F

2011. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én cigizek, és közben szoktam köpködni az udvaron. Egyébként a szájráknak így kisebb az esélye mintha lenyelnéd.
2012. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mesterséges_zoli, ez egy elég béna urbanlegend, hogy így kisebb az esélye, pláne, hogy a cigisek nem igazán szoktak szájrákot kapni, mert már előtte elviszi őket a tüdő vagy gégerák. Szájrákot főleg szivarosok szoktak begyűjteni. Nem inkább azért köpködsz, mert rossz az íze?
2012. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
a szájrák sokkal hamarabb kifejlődik, egyébként meg cigizőknél ugyanúgy, tekintve hogy a füst kétszer is megjárja a szájüreget.
2012. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!