Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt alkalmazkodik...

Mennyi idő alatt alkalmazkodik az ember más nyelvhez? Tapasztalatok? Nektek mennyi idő kellett?

Figyelt kérdés
Ha most én kimennék külföldre, mennyi idő alatt tudnék alkalmazkodni az angol nyelvhez?? Tapasztalatok?? Ti mennyi idő alatt szoktatok hozzá?
2011. márc. 6. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem voltam még ugyan angliában, de mivel elég sok angol nyelvű filmet nézek/zenét hallgatok, eléggé tudom angolul, és már gondolkodni is úgy szoktam sokszor, szóval szerintem ha kint vagy és csak azt hallod mindenhol, akkor akár pár (2-3 max) hónap is elég.
2011. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha emberek között vagy és van alapod,akkor max. egy év, hogy folyamtosan elsajàtitod a nyelvet.
2011. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: persze én az alapján írtam amit, hogy már azért tudod a nyelvtant, szavakat stb.. 0 nyelvtudással nem tudom mennyi idő.
2011. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha tudsz angolul, akkor 1-2 hét is elég ahhoz, hogy hozzászokj, hogy beszélni kell. Ennyi idő elteltével már pont beléd ivódik a tudat annyira, hogy ha álmodból felébredsz, akkor is angolul beszélsz :) Hozzászoksz, nem stresszelsz rajta. Ha abszolút nem beszéled a nyelvet, akkor 1-2 év szerintem minimum.
2011. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!