Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ember szervezete alkalmazko...

Az ember szervezete alkalmazkodik a kutyájához?

Figyelt kérdés
Ismerösöm csókolgatja a kutyáját, és megkérdeztem, hogy elöbb nyalt az utcán össze valamit a kutya, talán nem kéne. Att mondja, hogy ha az ember együtt van a kutyával, akkor egy idő után kialakul valmi immunitás, és nem kap el tőle semmit. Ez komoly? Van erre tudományos bizonyíték, vagy csak hiten alapul?
2010. máj. 27. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha immunitás nem is de az immunrendszert erősítheti nekem 3 éve van kutyám azóta komolyabb betegségem nem volt, hál' Istennek.
2010. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudok tudományos bizonyítékról, de én is szoktam puszilgatni a kutyáimat és soha nem lett semmi bajom tőle :)
2010. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs köze a kutyához, az ember immunrendszere minden kórokozóhoz alklamazkodni próbál (ezalatt a kórokozó minnél gyorsabb kiirtását kell érteni), amivel általában találkozik. Lehet ez akár kutya, fenyőfa, buszkorlát stb.

Hogy nem kaphat el tőle semmit, az túlzás. A nem hétköznapi, vagy erőse fertőző, veszélyes stb, kórokozókat lazán átadhatja. A lépfenét pl csuklás nélkül átpasszolja, és visszafelé is működik.

Szintén nem működik, ha az ember immunrendszere gyenge, bár ez megint nem kutya függvénye, ekkor előbb-utóbb beteg lesz az ember, lehet, hogy pont a kutyától, lehet, hogy mástól.

2010. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval!:)

Gondolj csak bele, azok a gyerekek, akikre az anyuci gondosan, csupa jó szándékból 5percenként rászól, hogy tedd le! dobd el! fúj köpöd ki?! általában később sokkal fogékonyabbak lesznek a betegségekre, sokszor allergiások valamire...

Ezért fontos, hogy bizonyos kereteken belül (nyilván én sem szeretném, hogy a gyerekem kutyakakit majszoljon) engedjük a gyereket a koszba...

Én gyerekkoromban egész nap kint játszottam a mezőn meg az erdőben a többiekkel, idénygyümölcsöket/zöldségeket ettünk, amit épp találtunk, állatokkal voltunk körülvéve, rengeteget mozogtunk.

Most 20 éves vagyok, soha semmi bajom nem volt, egészséges vagyok, erősek a vázizmaim, a kutyáimat és macskáimat össze-vissza csókolgatom, még sincs semmi bajom.:)

DE! Az én kutyáim nem esznek pl. ürüléket. Egy olyan kutyaszájat én sem puszilgatnék...:P

2011. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éve vannak kutyáim(lakásban tartott).Azóta hiszitek vagy sem,még megfázva sem voltam.Szerintem az immunrendszerünk nagyon jól alkalmazkodik hozzájuk.Illetve szerintem még a mindennapi rendszeres séta(melegben,hidegben,szélben esőben,fagyban,hóban)is erősíti az ellenállóképességünket!
2011. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kicsit biztosan alkalmazkodik. Én pl. össze vissza puszilgathatom a sajátomat, semmi bajom nem lesz, de ha új kutya kerül hozzánk ideiglenesbe, akkor általában vagy valami kis kiütés, vagy herpesz kijön, aztán pár nap alatt az új kuttyhoz is hozzászokom és semmi gond nem lesz.
2011. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én is azt vettem észre, hogy a szervezet védekezik a bacik ellen.

Ahol régen laktunk, ott a szomszédom állandóan beteg volt. Mindig elkapott valami sz.rt. És hétvégenként az egész lakását, kifertőtlenítette. A padlókat domesztoszos hypós vízzel sikálta, tiszta hab volt minden.

Nálunk gyerek korom óta vannak kutyák. Most is vannak, velük dolgozok, és a munkahelyen nincsen víz, de lehet hozni a másik telepről, vagy nyáron a kútról. Nem puszilkodok velük, de nem tudok minden öt percben kezet mosni. Így sokszor kutyás kézzel eszek. :-D

Soha smii bajom nem volt tőlük. Hozzá kell tennem, hogy három havonta féregteníttetem őket biztos ami biztos.

2011. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a kutyához alkalmazkodik, hanem egyszerűen aki nincs túlféltve és sterilizálva ("kislányom, kutyát simogattál ne nyúlj az arcodhoz, amíg nem mostál kezet") azoknak az immunrendszerük erősebb.

Az ilyen anyukáktól meg szoktam kérdezni, hogy tud e mondani legalább egy olyan fertőzést, betegséget, amit kutyától el lehet kapni?


A 3 éves unokaöcsém a kutyám mellett nőtt föl. 1 éves korától állandóan matatott a kutyámon, simogatta, ölelgette, és nem kapott el semmit. És néha bizony szájon nyalta a kutyám:)

2011. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!