Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Gothosok az...

Mi a különbség a Gothosok az EMOsok és a Sátánisták között, vagy mind ugyanaz?

Figyelt kérdés
Ezek kevert vagy tiszta műfajok ? Hogyan élnek az ilyen egyének és milyen társas szocializációjuk van szektális vonatkozásban.
2011. márc. 6. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Ezek mind különböznek... pl egy goth ölni tudna, ha valaki leemozná. Az emo nem egy új keletű dolog, csak eléggé felkapott lett a tinik körében, igaz most már csak múló divat az egész. Emoknál az emociók a fontosak, inkább a szomorú és a fájdalmas dolgok, egy amolyan "szar minden" életképük van, és ezeket a nagy világfájdalmaikat egymással osztják meg, szexualitás terén biszex vonal hódít.

Goth az egy életsítlus, egy igazi "true" goth, szereti az irodalmat, gyakran ír verseket, az életszemlélete sötét, sokat foglalkoztatja az elmúlás, a halál. Ruházatban törekednek a régi korokat idézni: [link] igaz többségük csak találkozókra öltözik ki így, de a mindennapjaikban is meghatározó a fűző, a csipke és tüll, férfiaknál a fémes elemek.

Jah és semmi közük a sátánistákhoz.

Sátánistákat az egyház nevezte azoknak, mert kellett valami rossz oldal, és hát azok nevezték így, akik nem fogadták el a keresztény tanításokat, tagadták Istent és az egyházat. A sátánizmus végül is öntörvényeken alapul, az ego-t veszi alapnak és nem holmi isteneket.

Itt a fő kérdés amivel foglalkozik: Valamennyi istent az ember teremtette, hogy megkísérelje megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Miért kellene tehát magunkon kívül keresnünk a létezés értelmét?

Szóval nem vérivásra és áldozatok bemutatására kell gondolni, mert azok az ördögimádók. A sátánistákra ezeket a sallangokat a keresztények tűzték.

2011. márc. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Akármennyire istenítitek is őket, ezek mind a zene szülte tini-irányzatok, 30 éves korára mindenki kinövi ezeket. Nem tudom, például ez a goth honnan jött, 10 éve én erről még egy szót se hallottam. És a megnevezését se értem, hogy mi köze a gótokhoz, akik tudniillik egy több részből álló "barbár" népcsoport voltak a Római Birodalom szétesése idején... ezt tudják a magukat "goth"-oknak nevezők?? Meg alapból se nagyon értem, hogy ennek mi értelme van, már bocsánat... én is olyan életszakaszban vagyok, hogy mindent sötétnek látok és hajlok a művészet felé (amúgy rengetegen átesnek ezen), de nem kezdem el magamat gothosnak nevezni. Ezért nem tartom nagyra ezeket a stílusokat, mert valaki egyszer kitalálta, azóta mindenki utánozza, és ráadásul olyan dolognak állítják be, mintha valami nagyon különleges dolog lenne. Most ha én beérek egy "életművész"-életszemlélettel járó szakaszba, és elkezdem magamat mondjuk reneszánszosnak hívni és kitalálom, hogy ehhez fekete öltöny kell és narancssárga nyakkendő, mert csak így értheted meg ezt az életszemléletet, akkor most nekem miért jó ez? Több vagyok ezzel?

A "sátánizmusról" ugyanez a véleményem. Csak polgárpukkasztás az egész, mivel a gyereknek valamiben ki kell élnie a lázadását, valami ellen lázadni kell. Nem véletlen, hogy ezek nagyjából 20 éves korig be is fejeződnek... a lázadást ebben a korban így nevezték el, így fejezik ki. Nagyon jó poén ez a sok fekete ruha, meg belezős-metál, ami arra készteti az öregeket, hogy fejcsóválva "ezek a mai fiatalok!"-ozzanak, de aztán te is röhögve nézed, hogy ilyen is voltál, ha egyszer felnősz és kinősz ezekből.

2011. márc. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Akármennyire istenítitek is őket, ezek mind a zene szülte tini-irányzatok, 30 éves korára mindenki kinövi ezeket."


Az emo valóban ez, de a goth egyáltalán nem! És egyiknek sincs semmi köze főleg a sátánizmushoz.



"Nem tudom, például ez a goth honnan jött, 10 éve én erről még egy szót se hallottam. És a megnevezését se értem, hogy mi köze a gótokhoz, akik tudniillik egy több részből álló "barbár" népcsoport voltak a Római Birodalom szétesése idején... ezt tudják a magukat "goth"-oknak nevezők??"


Ez a te hiányos műveltségedről egy szegénységi bizonyítvány. Ugyanis a goth nem csak ezt a barbár népet jelöli, hanem a klasszikus középkor egyik művészeti stílusát is (gótikus építészet, szobrászat, stb., ha rémlik valami még általános suliból). És ehhez kapcsolódik a gothic szubkultúra, mind az öltözködésében, mind az ideáljaiban, sőt még zenei téren is rengeteg merít belőle.

És a gothok egyáltalán nem tizenéves tinik. Többnyire 20-on, 30-éves emberek. Egyáltalán nem tini-divatirányzat, szemben az emo-val.


Bár nem értem mi baj lenne azzal, ha a fiataloktól indult el? A legtöbb újítás a fiataloktól indult el. 200 éve a klasszicista zenére mondták hogy "tinidivat-hülyeség". Gondolkozz el azon, hogy a saját zenéd amit hallgatsz, az vajon honnan indult el, és a saját korában mit mondták rá az olyan intoleráns emberek, mint te?


Látszik, hogy egyáltalán nem vagy járatos semelyik szubkultúrában. Ez nem is baj. De akkor minek nyilatkozol róla, ráadásul úgy, ahogy látod, felületességről teszel tanúbizonyságot a gothiccal kapcsolatban is.

Egy műveletlen embernél sokkal rosszabb egy félművelt.

2011. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra már rá sem merek kérdezni, hogy az elegáns goth műfajt milyen alapon kevered bele a "belezős-metálba" (aminek egyébként black metal a neve, de részben a death metal is idetartozik). Sőt, arról sem merek már beszélni, hogy a black és death metálnak is van ezer féle alfaja, ahol egyáltalán nincs semmiféle belezés, sem hörgés.

de ha téged mindez zavar, akkor ugyanilyen alapon az is zavarhatna, hogy miért van 98 csatorna a tv-ben....

2011. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Mindannyian beöltöznek a csoport vezető tagjai ill. kitalálói által előírt szabályoknak megfelelő ruhákba, aztán egyedinek érzik magukat, és lenézik az átlagembert. Az átlagosságot ők ugyanis a külső jegyek alapján ítélik meg. Mindegyik "stílus" köré épül egy meghatározott ideológia, és ez az ideológia minden stílusnál más, viszont ha az adott stílusba tartozol, és valamiben eltérsz az adott ideológiától/öltözködési szabályoktól, akkor kiközösítenek a csoport tagjai.


Ha egyszer gazdag akarsz lenni, alapíts egy új stílust, tedd divattá, és kezdj el gyártani hozzá illő ruhákat és kiegészítőket.


Mielőtt valaki lefikázna, hogy nem vagyok elég toleráns. Toleráns vagyok, és semmi bajom azzal, hogy valaki bizonyos előírások szerint öltözik, és emiatt különlegesnek érzi magát. Én ennek csak a röhejes voltára akartam felhívni a figyelmet, ugyanis az igazán különleges/egyedi ember sohasem hivalkodik. Felőlem mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, nem ítélek el senkit (csak viccesnek tartom). De tényleg, úgyis kinövik.

2011. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

17.44 vagyok:


az, hogy ezek a "stílus"-ok mennyire a külsőségekre mennek, a saját példám is bizonyítja. Én világ életemben szerettem a rockzenét, viszont semmi kedvem nem volt a stílus által előírt öltözékbe járni, mert nem tetszett. Emiatt pl. a koncerteken sokszor beszóltak nekem vagy kigúnyoltak olyanok, akik nem tudtak rólam semmit. Na ennyit a nagy toleranciáról, amit ezeknek a "stílusok"-nak a képviselői olyan felháborodottan követelnek maguknak. Én még mindig, 30 évesen is rockzenét hallgatok, nekik a legtöbbjük pedig már réges rég nem.

2011. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akármennyire istenítitek is őket, ezek mind a zene szülte tini-irányzatok, 30 éves korára mindenki kinövi ezeket."



"Nem tudom, például ez a goth honnan jött, 10 éve én erről még egy szót se hallottam. És a megnevezését se értem, hogy mi köze a gótokhoz, akik tudniillik egy több részből álló "barbár" népcsoport voltak a Római Birodalom szétesése idején... ezt tudják a magukat "goth"-oknak nevezők??"


"Ez a te hiányos műveltségedről egy szegénységi bizonyítvány. Ugyanis a goth nem csak ezt a barbár népet jelöli, hanem a klasszikus középkor egyik művészeti stílusát is (gótikus építészet, szobrászat, stb., ha rémlik valami még általános suliból). És ehhez kapcsolódik a gothic szubkultúra, mind az öltözködésében, mind az ideáljaiban, sőt még zenei téren is rengeteg merít belőle. "


Ismerem a gótikát, mint korstílust. Kíváncsi vagyok, a te gótjaid, pardon, goth-jaid közül mennyien ismerik, mint művészeti irányzatot, és mennyien csak a zenei részét, öltözködést és az ezzel járó sötét életszemléletet.


"És a gothok egyáltalán nem tizenéves tinik. Többnyire 20-on, 30-éves emberek. Egyáltalán nem tini-divatirányzat, szemben az emo-val. "


Kövezz meg, egyetlen harminc éveset sem láttam még eddig. Azt viszont látom, hogy a középiskola tele van velük. Az igaz, hogy eggyel fentebbi korosztály, mint az emosok, még a húszas éveik elején is követik néhányan, de onnan felfele szerintem nemigen.


"Bár nem értem mi baj lenne azzal, ha a fiataloktól indult el? A legtöbb újítás a fiataloktól indult el. 200 éve a klasszicista zenére mondták hogy "tinidivat-hülyeség". Gondolkozz el azon, hogy a saját zenéd amit hallgatsz, az vajon honnan indult el, és a saját korában mit mondták rá az olyan intoleráns emberek, mint te?"


Nem vagyok intoleráns. A hülyeséget és a logikátlanságot nem szeretem.

Honnan indult el? Hát hacsak nem Justin Biebert hallgatsz, nem a tiniktől. Az olyan együttesek, akik jó zenét csinálnak, huszonéves korukban kezdenek befutni. Ami pedig jó, azt minden korban felismerik. Különben nem tudom, ki beszélt itt egyáltalán a zenéről? Semmi bajom a zenéjükkel. Az ő ízlésük- nem zavar. Az zavar, ha valaki azt hiszi, hogyha sötét ruhákban jár, és szereti az irodalmat, akkor azzal különlegesebb, mint a többiek. Én is szeretem az irodalmat és én is érzékeny vagyok, de ezt nem jelzem azzal, hogy felveszek egy öltözködési stílust. Aki megismer, az úgyis megtudja majd, milyen vagyok.



"Látszik, hogy egyáltalán nem vagy járatos semelyik szubkultúrában."

Nem hát. El se ismerem őket. Tudod mi a baj a "szubkultúrákkal"? Gyakran az oda tartozók többnek gondojlák magukat, plusz ellenségeskedést is szülhet. A rockerek pl. általában nem csípik a rappereket. Viszont ha leszarnád, hogy neki mi a "stílusa" és emberként ismernéd meg, még azelőtt, hogy bekategorizálod csak azért mert rapper/rocker, lehet, hogy jól kijönnél vele. Így meg, hogy azonosítod magad a stílusoddal, megkapod az ahhoz tartozó előítéleteket is. Nem vagyok benne járatos, épp ezért az én életszemléletemet nem kötik meg szabályok. Téged a goth-os társaid lehet, hogy hülyének néznének, ha elkezdenél virágmintás rózsaszín ruhákban járni.



" Ez nem is baj. De akkor minek nyilatkozol róla, ráadásul úgy, ahogy látod, felületességről teszel tanúbizonyságot a gothiccal kapcsolatban is.

Egy műveletlen embernél sokkal rosszabb egy félművelt."


Kösz. Nem is ismersz... te is úgy nyilatkozol rólam, hogy nem ismersz.


" Arra már rá sem merek kérdezni, hogy az elegáns goth műfajt milyen alapon kevered bele a "belezős-metálba" (aminek egyébként black metal a neve, de részben a death metal is idetartozik)."

Meg a gore metal, de mindegy. Amúgy nem kevertem bele. Az emot sem kevertem bele. Felhoztam három különálló példát.

2011. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!