Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a sátánisták...

Mi a különbség a sátánisták és az ateisták között?

Figyelt kérdés
A sátánista alatt nem a sátánimádókra gondolok!!!
2009. okt. 5. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

z ateista sátánizmus alapvető jellemzője, hogy Sátánt nem valós, létező entitásnak fogja fel. Sátán alakja ezen rendszerben a követendő értékrendet jelenti, mely szerint a sátánista és mentalitását életét alakítja. Az erős, független és lázadó egyént jelképezi, aki önerőből boldogul, boldogságát nem természetfölötti erőtől reméli.

Az ateista sátánizmuson belül fellelhető egy látszólagos ellentmondás, névleg, hogy létezik egyfajta isteni entitás fogalma. Ezen "isten" sokban hasonlít Spinoza istenképére, nem személyiség, hanem a természetet egységben tartó erő. Ezen entitás nem kap semmilyen szerepet, mindössze léte kerül tisztázásra a Sátáni Bibliában. Ezzel magyarázható az ateista jelző.

2009. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Ateista: istentagadó. Sátánista: [link] lásd itt. Bár vannak ateisták, akik magukat sátánistának nevezik, de általában sátánista alatt azokat értjük, akiket az előbb belinkeltem. Ez a kereszténység ellenpontjaként funkcionál, hasonló alapelvekkel, csak a túlvilág helyett a földi létet veszi elsődlegesnek.
2009. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Igaz én amatőr vagyok a témában, de nekem a sátánizmus eggyenlő a sátánimádókkal...


az ateizmus meg a túlvilág tagadással, tehát a sátán tagadással is.

2009. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek semmiféle Istenben vagy természetfelettiben, csak az embereben, hogy mki maga irányítja az életét...
2009. okt. 5. 22:53
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Az ateistàk tagadjàk isten létezését éppugy mint a sàtànét, hisz ezek csak kitalàciok.
2009. okt. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
igazából gondolkodásmódban, "hitvilágban" semmi... a sátánista az hivatalosan is belépett a sátánista egyházba és szigorúan követi annak dogmáit, törvényeit...az ateista nem érzi szükségét ennek, egyszerűen vallja, amit ő gondol és nem akar tartozni semmilyen egyházhoz
2009. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Hitvilàgban a sàtànista inkàbb a keresztényhez hasonlit, hisz mindkettö valami istenséget imàd, az ateista pedig tagadja mindkettö létezését.
2009. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De direkt írta, hogy NEM a sátánimádó sátánistára gondol. Vannak az úgynevezett ateista sátánisták, akik gyakorlatilag gondolkodásban és hitben ateisták.
2009. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak az úgynevezett ateista sátánisták"

Màr ne haragudj, de a kettö kizàrja egymàst.

2009. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de nem. Olvasd el a belinkelt szöveget. Az ateista sátánizmus nem hisz a Sátán létezésében. A Sátán számukra egy elvont fogalom, a követendő példa metaforája, nem fogadják el létezőnek, csak ha létezne, akkor az a Sátán lenne.
2009. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!