Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha túl okos vagyok?

Mit csináljak ha túl okos vagyok?

Figyelt kérdés
132 pontos lett a Mensa IQ tesztem.
2011. márc. 8. 15:33
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
A mensa az egész világon elfogadott.
2011. márc. 8. 20:59
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem működik. Főleg az internetes változat.
2011. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Talán rávilágított arra, hogy ostoba vagy? Vagy mi bajod van vele?
2011. márc. 8. 21:24
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Az én zsenialitásomra is rávilágított, de pár idegen ember zsenialitására, és később ugyanazok retardációjára is. Ezért is nem lehet megbízható.
2011. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
63%

Aki hülyeséget mond, az hülye. Ezen nincs mit ragozni.


Ezt a részt gondold át mégegyszer, mert nagyon nem így van.

2011. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Értékesítsd, "add el" az agyad mindenképp, ez egy érték, a Menzán ilyet esznek ebédre...
2011. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

"Mit csináljak ha túl okos vagyok?"


Nincs olyan, hogy túl okos.


"132 pontos lett a Mensa IQ tesztem"


Na és? Az IQ és az okosság két különböző fogalom. Arról nem is beszélve, hogy 132 pont nem kivételes. Egyetemi docenseknél, jól fizetett programozóknál, vállalatok középvezetőinél vannak ilyen szintek. Jó a 132, de nem zseniális. A zseniknek (találmányokkal rendelkező mérnököknek, nagyvállalatok alapítóinak, akadémikus tudósoknak) 150-160 vagy még magasabb is lehet.


Az okosságról itt olvashatsz:

[link]

[link]


Az IQ egyszerűen egy adottság, amit vagy fel tudsz használni (okosan), vagy nem.


Kb. olyan a magas IQ, mint egy jó autó, egy profi munkaeszköz vagy egy nagyon finom, drága hangszer. Aki nem tud autót vezetni, az egy Ferrarival se jut el sehova, aki nem tud zenélni, az a legdrágább versenyzongorán sem tud játszani, aki nem dolgozott még, az a legjobb szerszámkészlettel se jut semmire. Lehet, hogy aki tud autót vezetni, az egy Trabanttal messzebbre jut, mint a Ferrarival az, aki nem tud.


A legjobb persze az, amikor valakinek jó autója van és vezetni is tud, vagy Steinway zongorája van és játszani is tud rajta.


Lefordítva az IQ esetére: az IQ okosság és bölcsesség nélkül nem jó kb. semmire (IQ-tesztek kitöltésén kívül), de okossággal és bölcsességgel, meg egy sor más tulajdonsággal (pl.: kitartás, szorgalom, határozottság, bátorság, kommunikációs képességek, érzelmi intelligencia) párosulva kiváló eredményeket hozhat.


A magas IQ egy nagyon jó lehetőség arra, hogy okos legyél, de ha azt hiszed, hogy már most mindent tudsz azért, mert van egy kb. akkora IQ-d, mint pl. nekem, akkor ellustulhatsz és nem szerzed meg azt a tudást, ami ahhoz kell, hogy az IQ-dat fel is tudd valami értelmes célra használni.

2011. márc. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Az az okos, aki az adottságait okos dolgokra használja, és nem hülyéz le másokat, csak azért, mert más állásponton vannak, mint ő. Egy intelligens ember tudja, hogy a képesség nem sokat ér, ha valaki éretlenül gondolkodik, és nem jön ki embertársaival, és még nagyképű is.

A fejlődésed legnagyobb akadálya az lesz, hogy azt hiszed, te már mindent tudsz...és egyszer csak azon kapod magad, hogy sokra mész a tehetségeddel, ha szűk látókörű vagy, és nem gyakorolsz. Meg fognak előzni a kevésbé jó képességűek, akik szorgalmasabbak és szerényebbek.

Én így vagyok az angollal...hiába, hogy nagyon jól ráérzek az idegennyelvekre...mivel nem gyakorolom, nem tudok normálisan beszélni. Érteni egész jól értem, akkor is ha a szavak felét nem ismerem, de nem sokra mennék ezzel, ha kidobnának Anglia közepére. Bár, ott lehet, hogy kénytelen lennék legyőzni a félénkségem, és hamar megtanulnék beszélni.

Nagyon ügyesen rajzolok csak úgy pontos megfigyelés alapján, de mivel nem tanultam jó rajztechnikákat, ezért sohasem fogok tudni olyan élethűen rajzolni, mint egy olyan tehetség, aki még képezte is magát. Így csak egyszerűen jó vagyok, és nem zseniális.

Tök jól táncolok, mert az a szórakozásom itthon. Már kislány korom óta táncolok a tükör előtt, de mivel nem nyújtok, és nem vagyok erős, és tánctanárhoz sem jártam soha, ezért sohasem leszek olyan profi, mint a tévében látható tehetséges előadók (hangsúlyozom: a tehetségesek).

Fizikusnak tanulok, és mondhatom, hogy én majd megváltom a világot, mert érzem, hogy bennem van a potenciál, érzem, hogy kreatívabb vagyok a többieknél. De ha nem tanulok rengeteget kitartóan, akkor semmit sem számít, hogy én mit gondolok magamról, ha egyszer az eredmények nem ezt mutatják.


Ja...és még valami. Önbizalom-hiánnyal sehova sem fogsz eljutni akárhányas is az IQ-d. Középszerűségben tartod magad azzal, hogy nem bízol magadban. Ez nagyon jól látszik abból, hogy próbálod fényezni magad, fennhordod az orrod, és megpróbálsz másokat beállítani úgy, mintha nálad hülyébbek lennének, CSAK AZÉRT, hogy elhitesd magaddal és másokkal, hogy van önbizalmad.

Csakhogy aki bízik magában, az mindig szerény, és nem kérdezősködik mások véleménye után. Legfőképp nem háborodik fel, ha valaki alábecsüli.


Olvass sok személyiségfejlesztő könyvet. Pl.: Kerner Tibor : Sziklaszilárd önbecsülés

Én is azt teszem, és sokat javult a teljesítményem az egyetemen.


Sok sikert!

Üdv.

21/N

2013. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy az okos ember nem gondolja magát okosnak, az egy téves állítás. Az igazán okos embereknek több olyan eset adódik az életükben, amikor bizonyítékok állnak elő arról, hogy jobb képességűek a többieknél. És aki ezek után azt mondja, hogy ő nem okos, az önbizalomhiányos vagy hazudik. Egy értelmes ember tisztában van a képességeivel. Talán én sem azért tanulok fizikusnak, mert ne gondolnám, hogy okos vagyok. Gondolom az olimpikonok sem azokból lesznek, akik nem tartják magukat jó sportolónak, és ha valaki megkérdezi, hogy jók-e, akkor őrülten mentegetőzni kezdenek, hogy "ááá nem, én nem is vagyok olyan jó".


Sokszor, mikor bedurvul a tananyag, igenis szükséges azzal motiválja magát az ember, hogy képes megérteni, tehát okos. Én mindig tudtam, hogy kb. hányas lesz a dolgozatom, mert fel tudtam mérni a tudásomat. És a 132-es IQ-val rendelkező ember okos, de az életben való érvényesüléshez EQ, azaz érzelmi intelligencia is szükséges, amit szintén fejleszteni kell a kérdezőnek.


23/N

2014. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Ha túl okos vagy, tudnánd, hogy nem tudsz semmit. :)
2015. ápr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!