Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a a...

Miért viselkedik így a a romák egy része?

Figyelt kérdés
Így= úgy ahogy nem kéne, tehát fenyegetőznek stb.Tegnap este mikor lefeküdtem, eszembe jutott, hogy mikor kisebb voltam két cigány lány mennyire megfenyegetett. Elmondott mindennek, és azt mondták rám küldik a családjukat. Mert a BARÁTNŐM (nem is én) azt mondta nekik, hogy fájt, hogy fellökték őt. Komolyan fellökték, és ezért ENGEM fenyegettek. Én nem szeretnék általánosítani. Mert igenis ismerek rendes romákat. De tagadhatatlan, hogy vannak olyanok is, akik mindenkit fenyegetnek, nem dolgoznak, és azt hiszik, ők többek mint pl. én. Tényleg nem akarok senkit bántani! Nem vagyok rasszista, sosem szidom őket. De szeretnék erre a kérdésre választ kapni.
2011. márc. 8. 18:57
 1/3 anonim válasza:
Mert benne van a vérükbe, és az instabil családi állapotuk miatt. 4 évig éltem egy cigány család szomszédjában, minden nap orditoztak stb.
2011. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szocializáció. Mivel ilyen családban nőnek fel,ezt látják,vagy szándékosan erre (pl lopásra) tranitják őket egész kicsi koruktól kezdve.És mivel a legtöbben szülnek akár 6-10 gyereket is,igy egyre többen vannak és mindenki ugyanazt az életvitelt és viselkedést tanulja meg.

Ezért szokták azt mondani (egyébként tévesen),hogy "genetikailag beléjük van kódolva" vagy a "vérükben van".

2011. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A romák többsége ilyen, lehet, hogy némi genetika is hozzájárul, de gyakran sokkal ocsmányabb környezetben nőnek fel, mint mi.
2011. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!