Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így a romák?

Miért viselkednek így a romák?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy ma az egyik volt osztálytársammal beszélgettünk, hogy a legtöbb roma nagyon agresszív... és nem tudom miért, ok nélkül is ki szoktak kezdeni velem meg beszólongatnak néha... én nekik semmi rosszat nem tettem, mégis ez a helyzet. Mi a véleményetek?

A kategória miatt bocs...


2011. szept. 21. 19:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen a természetük, kisebbségi érzésüket agresszióval palástolják. Olyanok, mint az állatok.Nem tudom meddig támogatják a szaporodásukat. Tudom, hogy szemétség, de agresszívabb kutyák szaporítását is betiltották.Talán 2 gyereket kéne csak támogatni, a 3.-at csak az szüljön, aki el is tudja tartani. Ilyen egyszerű, rögtön nem lennének ennyien.
2011. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A génjeikben van benne. Nincs semmi történelmük/kultúrájuk, csak befurakodtak mindig valamelyik országba, ahol rendszerint nem tűrték meg őket, mert loptak és agresszívak voltak. Kevés ország van, ahol megtűrik őket, sajnos Magyarország közéjük tartozik :S
2011. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Ilyenek a cigányok. Majd ha fogsz vonattal is járni pl Nyíregy Debrecen között, még inkább a bőrödön érezheted a czigány természet gyönyörűségeit. Övék az ország, bármit megtehetnek.
2011. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

A romák a "normálisak"

a cigányok meg azok a büdös, paraszt, bunkó, szőröstalpú gecłk

2011. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értelek titeket, de még csak beszélni sem lehet velük mert majd beszólnak valami olyasmit, hogy "ne ugass!" meg ilyenek. De gondolom tapasztaltátok. És épp ezért nem szeretek a környezetükben lenni (persze, tisztelet a kivételnek). Szinte félek, állandóan beszólnak, és félek, hogy majd egyszer meg is vernek.... ilyenek. A játszótéren (12/F :D) tegnap a volt osztálytársammal voltam lent, odaadtam neki a telefonom, hogy akassza fel a nyakába arra a kis madzag-izére, ami a nyakában lóg. És jött arra egy roma, és megkérdezte, még direkt gúnyosan, hogy "miva, ő a tárolód?" vagy valami ilyesmit... és lehetne velük normálisan is beszélni, haverok is lehetnének, de ők erre nem képesek, csak mindig az agresszió, verekedés. KIVÉVE, néhány menő baráttal...
2011. szept. 21. 19:50
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindegyik ilyen környezetben nő fel és ezt tanulja meg.Egy műveletlen,agresszív züllött környezet ugyanilyen nevelést szül.Plusz ahogy viselkednek mindenki utálja őket ezért és ahogy az előttem szóló írta a kisebbségi érzés miatt ők ezt még több agresszióval pótolják.Ez egy körfolyamat.Nagyon nehéz ebből a körből kitörni.Ha egy roma látja,hogy a környezetében hogy viselkednek a normális emberek akkor talán magától megtanulja,hogy mi a helyes.Vagy ha rendes nevelőszülőknél nevelkedik mert pl árva vagy elvették a szüleitől-általában nem véletlenül.

Ekkor lesznek rendes romák,de sajnos az ilyen nagyon ritka.Még ezen belül is a nagy többség letagadja mert egyenesen szégyenli a fajtáját és kis része mondja,hogy ugyanezt kéne alkalmazni az összes társával,és akkor asszimilálódnának...

2011. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a környezet, ahol felnőnek, másrészt meg a kiközösítés miatt is ilyenek lehetnek...
2011. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz amit később írtál,de erre ezeket tudom javasolni:acélbetétes,gázpisztoly,egy kis testedzés stb...Ezek legálisak és jól jönnek ha szembe kerülsz velük.Csak néhány javaslat de sajnos ehhez kell ma folyamodni egy utcán járkáló átlagembernek is Magyarországon ha biztonságban akarja magát tudni.
2011. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én is megéltem már párszor azt milyen bunkókk is ezek.

Nekem is napiszinten beszólogatnak de csak ha 2-nél többen vannak.

1.Megyek az utcán tolom a biciglim egy dc(dagadttt Ciigányyy))odaszol ,hogy tekerjed ha má eloptad

2csak hülyülnek de ha visszaszolsz akkor azt már komolyan veszik

2011. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
iylen a környezetük .
2011. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!