Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Új-Zélandon/Skóciában milyen...

Új-Zélandon/Skóciában milyen lehetőségek vannak egy emigráns magyar számára?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

új-zélandra elég problémás a bevándorlás, én is nézegettem egy időben

van egy hiányszakma-lista, ha van ahhoz végzettséged és gyakorlatod, plusz leteszed új-zélandi angolból a nyelvvizsgát, plusz benne vagy a megfelelő életkori határban, akkor kapsz állandó letelepedési engedélyt. ha 5 évet ott éltél és dolgoztál (fehéren), akkor folyamodhatsz az állampolgárságért. csak bizonyos típusú diplomákat fogadnak el, és azt is honosítani kell. a vízumigénylés hosszú és költséges procedúra, min. 1 év és 1 millió forint.

Bővebb infót találsz az új-zélandi bevándorlási hivatal honlapján.

[link]


Skóciába egyszerűbb kimenni, mert nincs a vízumigénylési és letelepedési-engedéllyel kapcsolatos procedúra, lévén az EU része. Én úgy hallottam, Edinburgh környékén könnyű melót találni, mert mindenki Londonba akar menni, északon meg hiány van, de ezt csak hallomásból tudom, soha nem jártam bővebben utána.

2011. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. márc. 10. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!