Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet érvényesülni...

Hogyan lehet érvényesülni ebben a káoszban?

Figyelt kérdés

Az élet: okok felismerhetetlen és végtelen sorozata. Véletlenek egymásutánisága, amiben minden lehetséges. Például, hogyha egy embert úgy ismernek mint okos, dolgokat felülvizsgáló ember, de valaminek hatására nem törődöm lesz, akkor már az új viselkedése alapján tekintenek rá, és lényegtelen, hogy előtte x évig milyen volt, ergo gyakorlatilag semmi nem számít. Egész életemben próbáltam rendszereket keresni mindenben, de időről-időre mindig felbukkan valami ami rámcáfol és akkor ismét úgy érzem magam mint aki nem tud semmiről semmit. Bármilyen eredményt érek el totál lényegtelennek tűnik és feleslegesnek érzem, ezért kétkedek az olyanokban akik azt hangoztatják hogy ők értenek ehhez, meg ahhoz...

Tudás... van ilyen egyáltalán? Vagy ez csupán a csapongó gondolatok primitív rendszerezése?

Elegem van, nincs kedvem az egészhez, hiszen egy élet értelme a szaporodáson kívül a tapasztalás és információszerzés, ami viszont totál felesleges, hiszen minden mindig másképpen alakul mint képzelnénk.


2011. márc. 10. 15:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
ismerem ezt, próbálj meg nem agyalni annyit, hanem csak létezni a jelenben, és nem gondolkodni azon hogy mi mögött mi van és miért. csak úgy lenni, hagyd átáramolni magadon a létet.
2011. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Az élet: okok felismerhetetlen és végtelen sorozata. Véletlenek egymásutánisága, amiben minden lehetséges."


Nem gondolhatod komolyan ezt. Persze nem is gondolod, csak fellengzős, üres szöveget írsz.


"Bármilyen eredményt érek el totál lényegtelennek tűnik és feleslegesnek érzem"


Ez szimpla önértékelési probléma, nem a világ kaotikus, hanem a te énképed.


"Tudás... van ilyen egyáltalán? Vagy ez csupán a csapongó gondolatok primitív rendszerezése?"


Neked az a bajod, hogy összetéveszted a lebegős össze-vissza beszédet a gondolkodással. Ez egy kamaszokra jellemző póz, amit ki kell nőni.

2011. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nem értek veled egyet , az élet nem csak ennyi csak a felfogásod nem éppen pozitív , de nem akarok ebbe belekötni , oldalakat tudnék írni hogy szerintem így meg úgy de hagyjuk most


véletlenek ? pedig te éppen úgy írtad hogy elég kiszámítható, ami szintén nem teljesen igaz.

Az hogy az új viselkedése alapján tekintenek rá , van alapja oké így működnek az emberek , de az még nem azt jelenti hogy az addigi nem is számít , mert ki tudja mennyi hatása volt a környezetedre

lényegtelen az elért eredményed? már miért lenne az , legyél büszke rá ! és ez is formálja a személyiséged , az érte dolgozott idő , minden számít

2011. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

20:05

De pont ez a lényeg, hogy felesleges jobban kifejtenem. Oldalakon keresztül megtettem, 100 oldalon keresztül leírtam különböző füzetekbe a véleményeim, észrevételeim, "vergődésem" és a többi. Minden megmagyarázható, mindenre van ellenérv, stílus, önbizalom, megjelenés, mi mitől függ mindent átrágtam... nem is értem.. nem értek már semmit.

2011. márc. 10. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
ne gondolkodj ennyit , élj egy kicsit inkább
2011. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

21:06

Próbáltam, de nem tudom hogyan kell. Önként vállalt vakságnak érzem. Egyébként már 14-15 éves korom óta nem szívesen megyek oda ahol emberek vannak, volt jó pár kivétel, de semmi érdemleges nem történt, a személyiségem is az oka ebbe most nem megyek bele, mivel az is egy következmény...

Karrierben pedig attól félek, hogy mások aratják le a babérokat, úgy érzem rájövök valamire amit magamban tartok és később ugyanazt amit én már tudtam, mások érvényesülésre hozzák...

2011. márc. 10. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:

na mesélj mikor szórakoztál utoljára igazán ? mik érdekelnek ? sport/hobbi ? barát/barátnő?

és ha megkérdezhetem akkor a korod/nemed is leírhatnád

2011. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem lehetne inkább emailban? számomra az jobban elérhető és jobban ki is tudom fejteni a gondolataim
2011. márc. 10. 21:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj, csillagvirág, azért van ez, mert az élet, a természet, meg a 42 mind-mind (na jó, néhány kivétellel) "statisztikai" törvényszerűségek szerint működik. Vagyis vannak törvényszerűségek, csak soha nem számítható ki teljes biztonsággal a végeredmény.

Ez a csajozástól a kvantumfizikáig egyenlőre elég széles körben igaznak tűnik, amennyire én tudom.

Sosem fogsz tudni tökéletes modellt csinálni a fejedben a "világról". Nem fér bele. De ettől függetlenül még érdekes dolog modellt építeni. Szerintem.

2011. márc. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

20:49


"Minden megmagyarázható, mindenre van ellenérv"


Már feltéve, hogy ellenérven azt érted, hogy "Nem!" Azt tényleg mindenre rá lehet mondani, de a dackorszak és a szkepticizmus az két különböző fogalom.


Kevered a gondolkodást az érzésekkel, kevered a véleményt a tudással, és egyáltalán, a kamaszos pozőrséget a filozófiával.

2011. márc. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!