Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyeseket miért irritál és...

Egyeseket miért irritál és miért bántják azokat, akik külföldön szeretnének megpróbálni érvényesülni vagy akár kiköltözni?

Figyelt kérdés
Néhol látom, hogy aki felveti, hogy ő bizony megy, és kipróbálja magát más országban, mindig jön olyan hozzászóló aki szépen lehordja minden rossznak az illetőt. Valakit a kalandvágy, mást a munka, a tanulás, esetleg a család visz külföldre. Sehol nincs kolbászból a kerítés, csak olyan érzésem van a lehúzó válaszokat olvasva, mint ha az ilyen ellenzők el akarnák venni a kedvét annak, aki menni akar.
2009. nov. 27. 22:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én még sose tapasztaltam,hogy valaki leszólna valakit ilyesmiért.Én is majd szeretnék kimenni külföldre,szerintem semmi rossz nincs ebben.Amúgymeg biztos a hülye hungaristák szólogatnak be.Vagy nem tudom,elképzelésem sincs,milyen érveket lehet felhozni a külföldön dolgozás ellen.
2009. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Persze hogy el akarják venni.

Vannak olyanok, akik árulónak, "álmagyarnak" tartják azt, aki el akar költözni az országból, mert szerintük ezzel megtagadja a magyarságát.

Szerintem lényegtelen hogy hol élsz. Az a lényeg, hogy magyar vagy, annak tartod magad és büszke is vagy rá.

2009. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk olyan érvet lehet felhozni, hogy ezzel a külföldieket pénzeled, esetleg pont a magyarok rovására.

Én ezzel nem értek egyet, csak próbálok az ő fejükkel gondolkodni.

2009. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%

Tulajdonképpen csak egy okot tudok: ugyanis ha Magyarországon kitanul valaki, azt a többi magyar ember is fizeti, adókon keresztül. Ha a végzés után Mo-on dolgozik, akkor szintén a többieknek is jut belöle, mivel most már ö is fizet a közösbe. Ha elmegy, akkor a hasznot a kiképzésböl más orzság látja.

Ezt én se tartom pozitivnak, hogy MO-on a juttatásokat igénybe veszi (iskola), de "visszafizetni" - minkával - már nem akar.

2009. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én akarnék itthon, csak munka nincs, így mégis hogyan fizessem vissza? :-) Kint van lehetőség ismerős révén, plusz haza szeretnék hozni egy technikát, mivel azon a területen ami jelenleg itthon van, nem éppen nevezhető minőséginek, bár régen jó volt, csak nem sokat fejlődött, és én ezt szeretném itthon megvalósítani, csak ahhoz pár évre ki kell menni.

2 nagynéném is külföldre ment dolgozni, egyikük már hazajött nyugdíjba, és itthon költötte el, amit megkeresett odakint, itthon vett lakást a fiainak, a másikuk még csak pár éve van kint és fiatal, egyedül neveli a kisfiát, igaz, vett kint lakást és kocsit is, de sokmindenre meg itthon költ, mert itt olcsóbb, mint odakint. Más országokban van tapasztalatuk, aki már hazajött, ő az Egyesült Államokban volt, aki még kint van, ő Svédországban van.

Nem biztos, hogy a kint megkeresett jövedelem itthon nem hoz hasznot. Szóval mivel nekem példáim vannak erre, az csak kifogás, hogy itthon nem lehet haszon belőle, ha valaki kint dolgozik.

2009. nov. 27. 22:50
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

kivételesen indexen volt erről egy jó cikk. Arról szólt, hogy sokan dumálnak, hogy kimennek külföldre de igazából csak dumálnak.


itt az oldalon engem az idegel fel amikor egy "nincs munkám" tipusu kérdésre az első válasz, hogy menj ki külföldre. Egy amolyan hittérítés.


amúgy tleg sokan azt hiszik, hogy kolbászból van a kerítés, valszeg te nem ilyen vagy, de sokan igen.


és persze igen, vannak akik irigységből rámondják az emberre a rosszat ezért, illetve van aki árulásnak fogja fel.

2009. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
En hollandiaban elek,de nem azert mert nem akarok magyar lenni...hanem mert otthon NEM LEHET MEGELNI...par ev mulva olyan sz*r lesz a magyarorszagi helyzet hogy csak na.
2009. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy sokan csak beszélnek a külföldről, és téves információk vannak. Engem megtanított az élet, hogy járjak utána mindennek alaposan, ha fontos dologról döntök, és a külföld is ilyen. A Svédországban kint élő nagynéném orvosként van kint, pályázat segítségével jutott ki, egy kisebb csapat orvos együtt ment ki. Nekem ismerős segít, aki ott nőtt fel, ahova menni szeretnék. A másik nagynéném, aki már hazajött nyugdíjba és az Államokban volt, neki nem sok segítsége volt, de itthon semmi, mivel nem volt nagyon képesítése, kint családnál dolgozott.


A vakvilágba nem mennék, ez azért komoly döntés és nem is olcsó mulatság. :-)

2009. nov. 27. 23:05
 9/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Amúgy engem azok az emberek se zavarnak,akik nem büszkék rá,hogy magyarok.Én se vagyok az...Na nem mintha szégyellném,csak nem érdekel.Nem igazán érdekel,ki milyen nemzetiségű,elég lényegtelen dolog szerintem.Egyébként sokkal jobban örülnék,ha pl Németországban,vagy az USA-ban születhettem volna,de mostmár mindegy.Amúgy meg nem igazán szeretek itt élni.Annyi az összes jó benne,hogy a rokonaim,barátaim itt élnek,de magáért az országért nem vagyok oda túlzottan.Ha legalább fizethetnék Euroval,az már egy fokkal szimpatikusabbá tenné az országot számomra,dehát az még odébb van...Szerintem mire bevezetik,én már nem leszek itt.

2009. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Van aki ilyen vagy olyan okból frusztrált, ezért mindenbe beleköt, amit csak meglát/meghall.Sztem nincs ennek jelentősége.
2009. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!