Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néha nem tudok érvényesülni,...

Néha nem tudok érvényesülni, pl ha olyan témáról beszél valaki amiben nem vagyok otthon, vagy többen beszélnek, saját témát szintén nem tudok elkezdeni, hogy kéne?

Figyelt kérdés
Elég debil kérdés tudom, de komoly probléma, és azon kívül, hogy magamnak, másoknak is sok problémát okozok vele.
2009. ápr. 15. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán ha írnál 1-2 ilyen témát, könnyebb volna válaszolnunk. Nekem legalábbis biztosan, mert sokszor én is ilyennel küszködök. Társaságban egy idő után beáll a kínos csönd, vagyis elhallgatok, tán még félre is vonulok, mert "na én ehhez nem tudok hozzászólni, én ehhez nem értek", páromnak nyomatékosan szoktam mondani, h tereljen szót, váltson témát, mert így csak önmagával beszélget... Egy ideig még elhallgatom, ahogy lelkesen magyaráz, de aztán ha már nem is értem, miről van szó, leállítom.

Attól is függ tudod, h mekkora a társaság. Mert mondjuk 3-4 fővel könnyebb témát cserélni, mint 13-14-gyel.

Föl is hívhatod akár a társaság figyelmét rá, h te nem vagy túl otthon az adott témában, és segítsenek egy kicsit ki, vagy avassanak be, úgymond szálljanak le a te szintedre. Témát meg földobhatsz szabad asszociációval is. Pl tegyük föl (csak azért, mert én lány vagyok, és téged vhogy fiúnak gondollak) a kocsikról beszélgetnek, te meg inkább az állatok után érdeklődsz. Megszólal az egyik:

- múltkor egy olyan verdát láttam, bőr ülése volt, és ...

erre te:

- mint ha én is láttam volna hasonlót, de h azt milyen egy extrém pasas vezette, halljátok! mellette ült az anyósülésen a kutyája, na az sem volt semmi...

és így tovább, ebben már igazán lehetsz kreatív. :)

Csak úgy ne járj, mint Joey a Jóbarátokban, aki beszerzett egy lexikont, h tudjon érvényesülni, aztán mégis kitaláltak vmi olyat,amihez hozzászagolni se tudott. XD - ennél azért szerencsésebbnek hiszlek. :) (23/L)

2009. ápr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaja, beletrafáltál, erről lenne szó. Viszont ez nem ilyen egyszerű. Van hogy már az szokatlan a beszélgetőknek, hogy megszólalok és amiatt lesz kínos csend. Na ez az ami már gáz :D
2009. ápr. 15. 01:28
 3/9 A kérdező kommentje:
a téma nem lényeges, mert sok mindennel van ez így. Tudom, hogy semmi gáz és nagyon egyszerű lenne rajta javítani, azért is tettem fel ide.
2009. ápr. 15. 01:29
 4/9 A kérdező kommentje:
ez a lexikon dolog nem is olyan rossz ötlet :D
2009. ápr. 15. 01:34
 5/9 anonim ***** válasza:
hát én olyat nem tudok elképzelni hogy ne legyen saját témád .... nyilván nincs mindenki egyformán benne mindenben, szóval ezzel semmi gond ---
2009. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

már az a szokatlan, ha megszólalsz? :D "Ha én egyszer kinyitom a számat, ha én egyszer elkezdek beszélni..."

Gyakorold többet! :) Tudod, az elején minden szokatlan, de mindenhez hozzá lehet szokni. :)

Gondold csak el: új ágyad van. Kényelmetlen, szokatlan 1.2 hétig. :) Aztán már vissza se vágysz a régibe! :) (1. válaszoló vagyok)

2009. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
végülis ja, ez az idézet miben is volt? :D
2009. ápr. 15. 10:09
 8/9 anonim ***** válasza:

[link] Salamon Béla szájából hangzik el, egy bohózatban. :)

Végy példát róla! :)

2009. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!