Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire véditek a környezetet...

Mennyire véditek a környezetet? Szerintem mindenkinek ez lenne a dolga, ez a közös cél! Aki nem védi nyissátok fel a szemét. Ki érez hasonlóan?

Figyelt kérdés
Ki szeretne reggelente madárcsicsergésre és friss levegőre ébredni? Ahol esetleg még fák és növények is vannak nem csak betonrengeteg? Kérlek bennetek védjétek a környezetet, ahogy csak tudjátok. Ezt teszem én is.:)Köszi
2011. márc. 10. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés két ponton is ütközik a gyk szabályaival (nem derül ki, mit akar a kérdező, illetve nem kérdés, hanem kérés), de ha már bent maradhatott, akkor igyekszem egy korrekt választ írni rá:

A környezetvédelem az én olvasatomban azt jelenti, hogy nem szemetelek, nem hordok ki hulladékot a közeli erdőbe, nem öntök fáradtolajat a csatornába stb. Az autózásról nem mondok le, de ezen felül más ilyen dolog nincs az életemben.

És hülyét kapok, amikor a bevásárlóközpontokban környezetvédelemre hivatkozva nem adnak zacskót a sok agyoncsomagolt cucchoz. Inkább azokat kéne kevésbé csomagolni.

2011. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon. És már lelkiismeret furdalást okoz, ha valamit pazarlok, vagy ártok vele a környezetnek (már a hajam se festem) Környezettant tanulok, és igyekszem úgy is élni, hogy a természetet ne zsákmányoljam ki.

Jó hogy vannak mások is akiknek ez fontos:-)

2011. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyire csak a helyzetem engedi. Ha saját keresetem és lakásom lesz, akkor igyekszem a lehető legjobban felszerelni (napelem stb.)


Ha a tudósok nem találnak ki valamit, akkor pár évtizeden belül nem sok jóra számíthatunk. Csak nézzük a közlekedést. Hiába lehet eljutni (mondjuk városon belül) mindenhová gyalog, biciklivel stb., az ember mégis autóba ül. 200 méterre van a bolt, de addig is lusta elmenni.


Nyilván nem várható el az emberektől, hogy ne vezessenek autót, de ameddig nem terjednek el (nem lesznek elérhető áron) a környezetbarát autók, addig minimalizálhatnák azok használatát. Pl.: nagy csak nagy bevásárlásnál, sürgős esetekben használnák. Aki ezt nem tudja megérteni, az szerintem egy tuskó buta, önző ember (ha magáért nem, akkor a szeretteiért, MIATTAM vegyen vissza... ugyanis én is azt a sz@rt szívom).

2011. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Én is sokszor elkeseredetten nézem, h az emberek mennyire lesz@rják ( tiszetelet a kivételnek) a környezetvédelmet. Szerintem össze kellene fogniuk az embereknek. Fákat kellene ültetni ahová csak lehet és sokkal kevesebb vegyszert és CO2-őt szabadna kibocsájtani. Mert ha így folytatjuk saját magunkat fogjuk kipusztítani. Szerintem ha az emberek tényleg komolyan vennék az egészet és nem csak magukra gondolnának (h nekem már úgy is mind1, meg stb) akkor simán lehetne élni egy tiszta környezetű és egészséges bolygón. Sajnos kevesen fogják fel h ezzel saját magukat, beleértve másokat tesznek tönkre.

Ki szeretne egy szeméttel teli, szennyezett levegőjű és vizü, nönénytelen bolygón élni? Szerintem senki!!!

Fogjunk össze ezellen és mondjátok mindenkinek!

Köszi

2011. márc. 11. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!