Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zsigerelik ki, használjá...

Miért zsigerelik ki, használják ki, dolgoztatják a nőket? Miért akarja a társadalom h kiszolgáltatottak legyenek?

Figyelt kérdés

A fárfisoviniszta társadalmunknak irracionális elvárásaik vannak a nőkkel szemben, kétszer annyit dolgoznak, mégsem kapnak pénzt.

Íme egy nagyon igaz cikk erről: kicsit lejjebb mész a "nők szegények" c. alcímhez:


[link]


Én persze sejtem a választ h. miért van ez így, de kíváncsi vagyok ti tudjátok-e?

Vagy mit gondoltok erről?


A feminista és hímsoviniszta válaszokat kerüljük!


2011. máj. 23. 17:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Talàn mert mi nõk ezt akarjuk, vagy igy akartuk?
2011. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem. A nők nem akarják ezt. Sőt.
2011. máj. 23. 17:55
 3/19 napietus ***** válasza:
90%
megköszönhetjük a feministáknak :S
2011. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Amikor nem volt feminizmus, akkor még inkább ki voltak zsigerelve a nők. A rabszolgaságukról ne is beszéljük.


Most miért ez a helyzet?

2011. máj. 23. 17:59
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Sziasztok!

Én egy 28 éves lány vagyok, és nemsokára fel fogom venni a baháí vallást.

Bahá Ulláh próféta azt mondta, hogy a férfiak, és nők Isten előtt egyenrangúak, de azt nem mondta, hogy nők üljetek meg egyszerre két lovat. Azt sem mondta Bahá Ulláh próféta, hogy élj a mának, és ne törődj semmivel, és senkivel, hanem valósítsd meg önmagad.

Mert sajnos a mai nők ezt akarják csinálni: egyszerre két lovat akarnak megülni, és sokan maradnak szinglik, csak a mának élnek, és nem törődnek senkivel, és semmivel.

A férfiak között is nagyon sok az ilyen emberke, de ez nőknél azért nagyobb baj, mert sokan nem akarnak gyerekeket sem szülni, és a pasikat meg cserélgetik, mint más a zokniját.

A munkahelyeken a férfiakat is ugyanúgy kizsigerelik, nemcsak a nőket.

Az meg megint más kérdés, hogy kb. száz évvel ezelőtt Európában is úgy viselkedtek a férfiak a nőkkel, mint az állatokkal, de ez sem normális, ahogy most van.

A férfiak, és nők Isten előtti egyenrangúságát nagyon sokan nagyon-nagyon rosszul értelmezik. Mert ez azt jelenti, hogy egy férfi, és egy nő tettei ugyanannyit érnek Isten előtt, és a Kitáb-Í-Aqdasban egy egész fejezetben foglalkozik Bahá Ulláh próféta a családdal, a házassággal, a nemi szerepekkel. Az a lényeg, hogy nem szabad egy nőt azért megkülönböztetni, mert nő, és egy nő nem alacsonyabbrendű a férfinál, de mások a feladataik, a szerepük. Szóval, ezen kéne mindenkinek elgondolkodni legalábbis szerintem.

Ez nem jelenti azt, hogy egy nő ne járjon egyetemre, ne dolgozzon, stb. hanem ne erőltessen egyszerre két dolgot, ha ez nem megy, különösen ha a család rovására megy, pl. ne dolgozzon 12 órát, hanem csak négy órát, vagy ha máskép nem megy, akkor ne nappali tagozaton végezze el az egyetemet, hanem levelezőn, vagy estin.

Üdv: Anna

2011. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Errõl a vallàsról még nem is hallottam. Milyen nemzetiség gyakorolja ezt?
2011. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Mert a termeszet minket, noket masra teremtett, mint a ferfiakat. A biologiai kulonbsegunkbol, eltero funkciokbol adodik mindez. A cikkben is benne van, hogy:


"A nők nyugdíja Amerikában körülbelül 1/4-e, mint a férfiaké. Ennek okai, hogy az USA-ban egy nő átlagosan 14.7 éven át kiesik a munkából, a férfiak esetében 1.6 (!) évről van szó csupán."



Hat igen, ez tortenik a valosagban. Sok ev kiesik a gyerekek miatt. Mondjuk engem ez 14 ev kieses mellbe vagott, mert itt az USA-ban a legtobb no otthon sem marad/maradhat. En sem szeretnem, ha osszesen tobb, mint 5-6 evem esne ki. 14 nagyon soknak tunik. Meglepodtem ezen.


"Történik mindez elsősorban azért, mert noha a nők szerepei megváltoztak az elmúlt 100-150 évben, tradicionálisan még mindig a nők az otthonok rendben tartói, a gyerekgondozók és -nevelők. S kevesebb a nők nyugdíja azért is, mert a nők munkabére általában alacsonyabb, mint a férfiaké még az Amerikai Egyesült Államokban is. "


Alacsonyabb a munkaber talan azert, mert a munkaadok ugy vannak vele, hogy egy nonek kevesebbet ajanlhatnak, mert ha nem fogadja el, felvesznek a helyere egy ferfit, aki majd nem marad otthon a gyerekekkel, aki nem fog hianyozni, ha beteg a gyerek, aki nem fog olyan kifogasokkal jonni, hogy csaladi program miatt nem tud ott lenni a szombati ceges bulin?



En nem tartom alavalonak, hogy mas a nok funkcioja, mert normalis ember becsuli a csaladot es azt, amit egy no megtesz a csaladert. Sajnos van egy olyan eredmenye, hogy a no kiszolgaltatottabb anyagilag, de ettol meg normalis ember tudja, hogy a no anyagiakban nem merheto feladatokat is teljesit otthon a gyerekek mellett. A hazimunka, gyerekszules, gyerekneveles nem penzben merheto dolgok. Hogy ez a statisztikaban nem tud megjelenni, mint kereset, kit erdekel? Ettol mi meg tudjuk, hogy ezek a nok altal vegzett otthoni munkak is az elet nagy dolgai, amelyek a ferfi mindennapjait megkonnyitik, a gyerekek felneveleset lehetove teszik. Nem erzem magam rabszolganak es megertem a munkaadokat, mert nekik az az erdekuk, hogy a leghatekonyabb munkaerot vegyek fel, aki nem megy el szulni, emiatt nem kell uj embert felvenni es ujra treningezni.

2011. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Teljesen egyetértek az utánam hozzászólókkal.

Utolsó előtti: mindenhol a világon vannak baháí-ok.

Ha érdekel ez a vallás, olvass utána, vagy írj privit.

Üdv: Anna

2011. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 napietus ***** válasza:
89%

"Amikor nem volt feminizmus, akkor még inkább ki voltak zsigerelve a nők. A rabszolgaságukról ne is beszéljük. "


ezt meg nem tudom, honnét veszed. nekem volt szerencsém még ismerni a századelőn (XX.század első éveiben) született dédimet. sok mindent mesélt a lánykoráról, fiatal asszony korásról, és a szülei életéről is. tiszteletlenség így leírni, tudom, de a dédinek és a család összes nőtagjának a feneke ki volt nyalva...egész addig, amíg a komcsik el nem vették mindenüket. akkor már nekik is keményen dolgozniuk kellett. de addig nem, mégis mindenük megvolt.


anyagilag mi sem vagyunk rászorulva az én keresetemre. csak a hozományomból elélhetnénk nyugdíjig. de mi már olyan korba születtünk, hogy furdalna a lelkiismeret, ha nem dolgoznék. muszáj. mondjuk én szeretem is a munkámat, de ha nem szeretném, akkor is csinálnám, mert belénk lett nevelve, hogy aki nem dolgozik, az haszontalan, kitartott, semmirekellő. és ez már mélyen van bennünk.

2011. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

20:26

attól h a nők a férfiak életét megkönnyítik, a férfiak nem könnyítenek a nők életén... a mai házasságok fele válással végződik és ennek oka van! Azért mert egy nőnek más a szerepe, rohadjon meg az utcára kitéve 40-50 évesen, mert a férfié a lakás a vagyon és minden???


Azért gondolkozzatok el ezen is. Az állam sehol se fizeti ki a nők ingyenmunkáját, és a férjek sem fognak semmit fizetni a nőnek mert éveken keresztül feláldozta magát a semmire, csak azért hogy a pasi jól éljen!

2011. máj. 23. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!