Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert hiszik azt sokan, hogy...

Miert hiszik azt sokan, hogy egy embernek csak egyetlen egy nemzeti identitasa lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor lehet olvasni, hogy vitatkoznak, hogy ki magyar, ki nem. Pl. ha egy erdelyi Magyarorszagra koltozik, elkezdenek vitatkozni, hogy roman vagy magyar vagy ha valaki kikoltozik kulfoldre, jonnek az okossagok, hogy mar nem magyar vagy epp, hogy magyar es ezert sosem fogjak mashol elfogadni. Az eszukbe sem jut, hogy mindketto lehet. Ez miert van? Miert ne tartozhatna valaki tobb orszaghoz?
2011. márc. 12. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Tartozhat, és akkor lesz két híg identitása. Egyszerre csak egy helyre lehet igazán tartozni. Evolúciós fejlődés
2011. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
rossz a példád. ha egy erdélyi Magyarországra költözik, ugyanúgy magyar MARAD, mivel addig is az volt. vagy most kevered az állampolgársággal.
2011. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem keverem az allampolgarsaggal. Az emberek keverik es errol beszelek. Gyakran hallani erdelyiekre, hogy romanok. Pl. ott van Keresztes Ildiko. Olvass bele forumokba, hogy mennyien mondjak, hogy roman, hiaba anyanyelve a magyar es hiaba el Magyarorszagon mar vagy 25 eve. Miert nem az jut inkabb az emberek eszebe, hogy o roman is meg magyar is?
2011. márc. 12. 15:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem jut eszükbe, hogy román is meg magyar is, mert nem román, hanem csak magyar.
2011. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De hat azt mondjak, hogy roman, nem azt, hogy magyar! Es ha vki Romaniaban szuletett, roman allampolgar, akkor roman is es nem hiszem, hogy ez tagadna, csak szeretne, ha magyarnak is ugyanugy elismernek. Mindegy. Vegyunk masik peldat. En pl. kulfoldon elek. Miert nem lehet megerteni, hogy valaki ket orszaghoz is tartozhat??
2011. márc. 12. 15:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Es mi hatarozza meg, hogy ki hova tartozik? Sokan azt mondjak, hogy az, hogy ki mit erez, de szerintem az allampolgarsag is fontos az identitashoz, ha onszantabol szerezte az allampolgarsagat.
2011. márc. 12. 15:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért ez az erdélyi példa meredek. Nyilván Keresztes I. (bár nem ismerem az élettörténetét) magar családban nőtt fel, magyar ősökkel, talán még egy magyar városban is (attól, hogy Romániában van, még van 100%-ig magyar város, falu). Talán még egy szót sem tud románul. Innentől kezdve attól, hogy a szemályiében az áll, hogy román, még egyáltalán nem az.

Vegyünk egy itthoni példát. A cigányok papírjai is az áll, hogy magyar, pedig semmi közük nincs hozzá. Nem egyzik a "kultúránk", más a "történelmünk", a nyelvünk. (már ha az ő esetükben lehet ilyen dolgokról beszélni). Még a bőrszínünk sem ugyanolyan. Tehát nem magyarok, hanem cigányok.

2011. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jo, de aki onkent valik kettos allampolgarra, az mindket orszagahoz tartozik, mert az mutatja, hogy elkotelezett. Es a magyar "koznyelvben" bizony sok ember siman leromanozza az erdelyieket. Nem en, epp errol szol a kerdesem!
2011. márc. 12. 15:26
 9/13 TWIO ***** válasza:
Nem létezik kettős nemzeti identitás. Érintett vagyok, bár nem román, hanem szerb állampolgárságú lennék, magyar nemzetiségem mellett. Otthon gyakran megkapjuk a "magyar" címkét, holott mindigis szerettük volna, ha nem különböztetnek meg. Mióta itt élek, amint kiderül a dolog, gyakran meglepődöttséggel, vagy lenézéssel kapom meg ugyanígy a "szerb" címkét. Ez alapján sehol sem szabadna otthon éreznem magam. Magyarul beszélek, de nem ismerem a magyar történelmet, nem tudom, milyen királyi családok uralkodtak, és azt sem, hogy van a himnusz negyedik versszakja. Az én identitásom ugyan kettő nép összefolyásából adódik, de én úgy hívom: vajdasági magyar. Vajdaságban, délvidéken mindenki abban a helyzetben van, amiben én. Ők azok, akikhez tartozom. Nem vagyok szerb, de magyar sem.
2011. márc. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az erdélyi magyarok nem románok még csak nem is kettős identitásúak (legalább is remélem). Nem gondoljátok hogy durva lenne azok után hogy a románok miket műveltek velünk magyarokkal?
2011. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!