Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Embernek lenni vagy inkább...

Embernek lenni vagy inkább okosnak?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit. Egy 17 éves lány vagyok és történt velem ezen a héten valami ami elgondolkoztatott. Összevesztem az egyik legjobb barátnőmmel, de nem a téma a lényeg, hanem a megbocsájtás kérdése. Olyan mértékben vesztünk össze, hogy most ha én nem akarnék kibékülni vele akkor soha többet nem leszünk barátnők. Mások csak ámulnak, hogy hogyhogy így összevesztünk és főleg hogyhogy még nem békültem ki vele.

Én emberbe még ekkorát nem csalódtam, mint benne. És arra is rájöttem, hogy sokkal kevesebbet ér, mint eddig gondoltam.Mellesleg hazudik,stb. Azonban tudom,hogy az élet tele van csalódásokkal, aljas emberekkel és stb.,ezért is kérdem a jövőre nézve: jobb-e az igazságos utat választani és úgy cselekedni,ahogy azt én érzem(ez esetben nem megbocsájtani neki,mert nem érdemli meg,hogy a barátnőm legyen), VAGY jobb-e okosnak lenni és félretenni az elveket és inkább az alapján dönteni ami előnyösebb vagy hátrányosabb ? (ez esetben megbocsájtani neki,nem mert megérdemelné,hanem mert nekem is hátrányos lenne ha rosszban lennénk,főleg hogy még egy osztályba is járunk).


Mi a véleményetek ? Kamaszok,felnőttek,kérlek mondjátok meg ti hogyan látjátok!


2011. okt. 8. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nehéz kérdés... Talán az lenne a legjobb, ha kibékülnél vele, de nem lennél továbbra olyan jó barátnője, és ezt éreztetnéd is vele. Tehát nem utálkoztok, nem szidjátok egymást, tudtok normálisan beszélgetni, de nem mindenről... Már ne avasd be a titkaidba, stb...


Voltam hasonló helyzetben.Gimiben osztálytársam volt egy legjobb barátnőm, akivel az egyetem első éve alatt egy albérletben laktunk. Őt azonban teljesen megváltoztatta az egyetem, a független élet, az új haverok. Egy idő után már beszélgetni sem nagyon tudtunk, annyira eltávolódtunk egymástól. Aztán kiderült, hogy hazudozott nekem, kibeszélt, más lányokkal rajtam röhögött a hátam mögött, bemásolta nekik a beszélgetéseinket, mikor valami bizalmas dologról dumáltunk neten.....


Most már nem lakok vele együtt, nem is nagyon beszélünk egy éve. Én is gondolkoztam, hogy maradjak-e vele egy lakásban, próbáljak jó képet vágni a dologhoz, de rájöttem, hogy nekem ilyen "barátság" egyáltalán nem kell. Az osztályban


A volt osztálytársainknak persze úgy adta elő, hogy én faképnél hagytam őt, miattam vesztünk össze, stb. Így most az osztály nagy része is úgy tekint rám... De nem baj, örülök, hogy kiléptem ebből a barátságból, ami a végén már egyáltalán nem működött.

2011. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább igazságos és becsületes legyél, mint okos!
2011. okt. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Útólsóval értek egyet.Inkább legyél becsületes,igazságos!
2011. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aligator50 ***** válasza:
Okosan ,Embernek maradni , ez a legjobb megoldas.
2011. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!