Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ellopták a telefonom! Mit...

Ellopták a telefonom! Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

°Imei szám alapján csak rendőrségen mérik be a telefont?

°Az lenne a kérdésem hogy valakinek már volt e olyan, hogy ellopták a telefonját? De előkerítette a rendőrség?

°Lehetséges, hogy bemérjék a telefont a jelei alapján? /csak mert én ezt hallotam/

°Mennyi esélye van, hogy a rendőrség tenni is fog valamit ennek az érdekében?

° és az lehetséges e, hogyha eladták a telefonom, és esetleg előkerül és bizonyítani tudom, hogy az enyém volt visszakapjam?

Vagy ezek tök esélytelenek?!

Akivel történt hasonló kérem írja le. köszi szépen!


2011. márc. 12. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség nem foglalkozik ilyen ügyekkel...


Ha megvan a vásárlási papírod a Szolgáltatótól, akkor ők tudják letiltani a telefont az IMEI-száma alapján...


De ehhez bizonyítani kell, hogy a tiéd volt a telefon, tőlük vetted, stb.


No, ezzel még nem lesz meg... :-[

2011. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm telefonjával nem fogalakozott a rendőrség. Ez kb. 5 éve volt.


Egy haverom telefonját 3 hónap után megtalálták. 6 tetves kézen ment és kuka állapotban kapta vissza. Ez kb. 2-3 éve történt.


Egy próbát megér a rendőrség. Szerintem az értékétől is függ, hogy mennyire foglalkoznak vele.

Sok sikert!

2011. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A rendőrségnek hivatalból fel kell vennie a jegyzőkönyvet, ez tuti. A szolgáltatónál tiltasd le, főleg, ha számlás vagy, mert sokba kerülhet. Tulajdonképpen be is tudják mérni, de nem értek hozzá, hogy hogyan.

Mindenesetre a lányom volt gimnáziumában lopkodott valaki az öltözőből, de mobilt sosem vitt el. Elmentünk a rendőrségre, feljelentést tettünk, és ott mondta a hadnagynő, hogy nem mernek a sulikban mobilt lopni, mert bemérik, és megtalálják, az egyértelmű bukta. Sok ilyen megfogtak, azóta az iskolai szarkák pénzt, akkor még Mp3-at loptak, annál nincs bukásveszély.

2011. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát nekem a telefonom lopták el tegnap, az mp4em viszont ott hagyták..
2011. márc. 12. 16:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én telefonomat kb 5 éve lopták el. Akkor beszéltem egy rendőr rokonommal, hogy érdemes e feljelentést tenni, azt mondta, nem, mert az ilyen ügyekkel többnyire nem foglalkoznak, kivétel ha több ember cuccai is eltűntek. Pl az iskolánkban volt többször is lopás, öltözőkből tűntek el telefonok, mp3-4 lejátszók, pénztárcák, stb. Az elkövetőket megtalálták, és néhány telefon vissza is került a gazdájához.


Azóta ugye azért fejlődhetett a technika, és életbe is lépett egy új törvény, hogy kisebb lopások is büntetéssel járnak, így elképzelhető, hogy ma már foglalkoznának is az üggyel. Ha viszont amellett döntesz, hogy nem strapálod magad, és inkább megbékélsz azzal, hogy nincs többé, akkor menj be a szolgáltatódhoz és tiltasd le a kártyádat, illetve a telefonodat is, ezáltal a készülők tudtommal egy időre használhatatlanná válik, amit ki lehet sütni, de legalább okoz egy kis fejfájást.

2011. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rendőrségen tegyél feljelentést de sok reményt ne fűzz hozzá.

A beméréshez ügyészség engedély kell, és leginkább komoly ügyekben, rablók, gyilkosok keresésénél használják, nem mobillopásnál.

2011. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg felkellene venni a feljelentést,de nincs sok értelme.csak akkor lesz meg ha a tolvaj eladja,egy olyan üzletben ahol ellenőrzik az IMEI szám alapján a telefonokat,melyik lopott,és melyik nem.De erre nincs sok esély.Tiltasd le,de úgyis kikódoltatják.
2011. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudja valaki, hogy miért csak "súlyos" esetek kapcsán lehet beméretni egy telefont, és mért nem mérethetem be a sajátomat, ha igazoltatni tudom, hogy az enyém? Mert azt tudom, hogy hogyha eltűnök, akkor sem mérethetnek be még a saját szüleim sem, de ennek személyiségi jogokkal kapcsolatos okai vannak. De ha a saját telefonomról van szó...?

Egyébként, kérdező, ismerősömtől pár éve nem ellopták, hanem el_rabolták_ a telefonját, ami ugye lényegesen súlyosabb kategória, személyleírást is tudott adni, mégis közölték a rendőrségen, hogy oké öcskös felvesszük, de arra ne számíts hogy bármit is kiderítünk. Szóval sok reményt nem fűznék hozzá.

2011. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igazolni, nem _igazoltatni, bocsi, lol
2011. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!