Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 2 hetes, és van egy...

Kislányom 2 hetes, és van egy 4 éves kisfiam is. Sógornőmék jönnek hétvégén látogatni. Az aggodalmam az, hogy sógornőmnek egy hete izotóp vizsgálatot csináltak, ami ugye radioaktiv anyag, sugár.Nem lesz belőle gond?

Figyelt kérdés
Nem lesz belőle gond, hogy ha érintkezik a kislányommal és a kisfiammal? Én pedig szoptatok, ugye. Van valakinek valami tapasztalata erről? Mikor ürül ki a szervezetből ez az anyag??? Nagyon aggódok!
2009. jan. 20. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem mond el az aggodalmadat nekik, és tegyétek át későbbre a találkozást.
2009. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy-két héttel a vizsgálat után már nem lesz gond, ne félj.:) De a háziorvoshoz egy telefon és pontosan fog válaszolni.

Ha ennek ellenére is aggódsz, várjatok még egy hetet.

2009. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyósom is volt izotópos vizsgálaton egy napig nem mehetett emberek közé, de az izotóp hatása csak napok múlva múlik. Én a helyedben lemondanám a találkozót, és ezt a sógornődnek is biztos meg fogja érteni!!
2009. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd le a látogatást. Úgyis csak aggódnál előtte is, alatta is, utána is. Meg kell, hogy értsék!
2009. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha Tc-99m izotóppal vizsgálták, semmi gond nincs egy hét után, mert csak 6 óra a felezési ideje. Ha legközelebb lesz ilyen, akár emberek közé is lehet menni, mert annak a dózisnak semmilyen káros hatása nincs.
2013. jún. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!