Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tegyek rá magasról? Én...

Hogyan tegyek rá magasról? Én vagyok az őrült?

Figyelt kérdés

Régen nem volt ilyen jellegű problémám, de most van és tarthatatlannak érzem. Megpróbálom megfogalmazni a legérthetőbben.

Középiskolába járok, 11.-es vagyok. Tavaly aránylag (főleg a második félévben) szépen ki tudtam bontakozni szociálisan, megmondtam a véleményem, volt humorom stb. Idén jött hozzánk egy gyerek (valószínűleg el is fog menni, de ne írjátok azt, hogy bírjam ki, mert ez a felállás bármikor megismétlődhet az életben más emberekkel....) Tudni kell róla, hogy erőltetett stílusú, sokan a háta mögött mondják (akár nekem is) hogy mennyire rühellik, mennyire idegesítő, de madártávlatból elviselik/jópofiznak vele és ő észre sem veszi ezeket a megjátszásokat, és ő is jópofizik velük. A problémám az, hogy úgy érzem lekorlátoz. Szóval elveszi a kedvem a szerepléstől, hogy felszólaljak vagy mint régebben egy-egy eszmefuttatást levezessek óra közben ami érdekes. És amikor nincsenek órák, akkor sincs semmi kedvem csinálni semmit miatta (vagy legalábbis úgy érzem, hogy miatta), lehangoló a jelenléte, gyűlölöm minden megmozdulását. És félreértés ne essék, a felszólalásokhoz nem azért nincs kedvem mert félek tőle, hogy visszaszól vagy megkérdőjelez, mert egyébként már többször visszaszóltam, kimondtam a véleményem, szóval ez nem mérvadó, hanem egyszerűen a varázsa elvész a dolognak.

Amikor itthon gondolkozok, hogy milyen irányba szeretnék továbbhaladni, már akkor is felvillan a gondolataimban a feje, hogy elmondja a véleményét az erőltetett egoista stílusával és elmegy minden kedvem. Már egy ideje nem voltam suliban egyéb okok miatt, de még ilyenkor is rá gondolok, mint akadályozó tényező... vagy inkább arra amit képvisel számomra, a hatalmas emberi akadályt.. Megőrülök.


2011. márc. 18. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ehh, furcsa egy probléma. De tudom, hogyan tudnád nem-komolyan venni őt a véleményével. Nekem is van ilyen ismerősöm, kicsit nagy arccal volt néha. De a nagy arca mögött bizonyos sérelmek állnak(nem részletezem). Azért olyan a modora gyakran. A modor pedig befolyásolja a véleményt, még ha jókedvű is... Na ez nem biztos, hogy így érthető, de mindegy. Szóval ha rájössz, mi áll a viselkedése hátterében(talán elkényesztetett, vagy bántalmazták gyerekkorában, de nem tudom te hogyan deríted ki, nekem haverom volt az illető) lehet, hogy könnyebben beletudsz nyugodni, hogy ő olyan. Nem fogod megkedvelni, nem kizárt, hogy továbbra is felidegesít ha eddig is azt tette, de nem fog akadályozni valamiben, azért mert tudod hogy ő így+úgy vélekedne róla, hiszen tudod hogy miért mondaná.
2011. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit gyűlölsz az visszahúz, mert a gyűlölet nem visz előre hanem lehúz. Nem az ember a baj hanem amit érzel iránta a te hibádból van és őt okolod. Meg kell tanulni elfogadni a másikat!
2011. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen típusú személyt nevezik energiavámpírnak. Sok írást találsz róluk a neten, olvasgass, vannak módszerek, amivel megvédheted magad tőlük.
2011. márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen neked hiányzik az önbizalmad, az új gyereknek annyi köze van a dologhoz, hogy a csoportba érkezett egy új elem, ami átrendezi a szerepeket. Te most kicsúsztál a szerepedből, és ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2011. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!