Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai magyar társadalomban...

A mai magyar társadalomban melyek nagyon TABUtémák?

Figyelt kérdés
Plusz melyek az olyan tabutémák, amelyek kezelése abszolút csak iq-tól függnek?
2011. márc. 31. 11:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Valamilyen téren tabunak számít a jövedelem is. Nem illik megkérdezni valakitől, hogy mennyi a fizetése, és elmesélni sem illik, hogy mennyit keresünk pontosan, maximum szűk baráti/családi körben.

Mai napig tabu még a halál, mármint megnevezett személy halála, és úgy általánosságban is. Az emberek általában kínosan érzik magukat, ha arról kell beszélgetniük, hogy szerintük milyen haláluk lesz, inkább elterelik a témát, vagy elviccelik a dolgot. Nem is annyira a halál maga a tabu, inkább a haldoklás.

Nagy nyilvánosság előtt a vallás is annak számít, szintén nem illik nagyon rákérdezni, főleg idegenektől.

Ehhez hasonló a politikai hovatartozás kérdése is.

Ezek olyan dolgok, amikről egy adott társaságon belül természetesen lehet beszélni, de ha épp csak megismerkedünk valakitől, akkor illetlenség lenne megkérdezni, hogy mondjuk kire szavazott, és a saját véleményünket sem igazán illik hangoztatni, mert cseppet sem nevezhető semleges témának.

2011. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

13:43

A holocaustra gondol szerintem. Lehet van benne valami mert nézd csak hogy lepontozták a 12:9-es válaszomat amiben említettem:D

2011. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát én a lepontozásokra semmit nem adok, mert megszoktam már, hogy az értékes, szakmai válaszokat mindíg lepontozzák, de a "qurva anyád, te szemét állat" típusú válaszok meg 100%!-osak .... egyszerűen hihetetlen, bár szomorú is egyben.
2011. márc. 31. 14:58
 14/15 anonim ***** válasza:
A gyermektelenség nagyon tabu téma, megölnek szinte, ha kijelented nem akarsz gyereket X vagy Y (stb.) ok miatt.
2011. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

ezt a gyerektelenséget még nem tapasztaltam, de majd figyelek :)


a halál, haldoklás viszont valóban nagyon sztem is !

2011. ápr. 2. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!