Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi volt a A 80as években a...

Mi volt a A 80as években a kisdobos és úttörő mozgalmak tájékán a harmadik típusnak a neve? Csak arra emlékszem, hogy nekik fehér nyakkendőjük volt, sokkal kevésbé volt ismert és elterjed, mint a kisdobos és úttörő. (Nem a cserkészre gondolok. )

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem tudok.
2011. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt semmiféle fehérnyakkendős csoportosulás!!!
2011. ápr. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg '89 rendszerváltozás körül, az úttörőnyakkendő helyett lett olyan?

Amikor korábban úttörő és kisdobos volt, más szervezet nem volt, nem is lehetett.

2011. ápr. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A KISZ-re gondolsz?
2011. ápr. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Fehér nyakkendőről én sem hallottam. Az úttörőké piros volt, a KISZ-eseké kék. Cserkészek pedig akkor még nem voltak.

A fehér nyakkendő tartozhatott valamelyik középiskola egyenruhájához is. Akkoriban minden középiskolának volt kötelező egyenruhája.


.

2011. ápr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

"Az úttörőké piros volt, a KISZ-eseké kék."


Honnan veszed ezt az ostobaságot?

"Háromszögletű" KÉK nyakkendőjük volt a Kisdobosoknak,

erre került piros szegély, amikor "próbaidős Úttörő" lett,

sikeres próba után kapott piros úttörőnyakkendőt.


Hivatalosan bejegyzett ifjusági szervezetnek nem volt fehér nyakkendője!

2011. ápr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy akkor valami helyi csoportosulás lehetett, de biztos, hogy volt fehér nyakkendős, mert voltunk versenyen is ezzel kapcsolatban és van fotó is róla. Azt gondoltam, hogy nem a kisdobos és az úttörő után, meg azt is, hogy közel sem volt akkora horderejű, mert akkor ugye nem lenne kérdés.
2011. ápr. 7. 11:25
 8/8 A kérdező kommentje:
CIMEA Gyermek és Serdülökori Mozgalmak Nemzetközi Bizottága
2011. júl. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!