Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szomszéd tulajdonosok...

A szomszéd tulajdonosok (érdekesképp csak az idősebbek) rendszerint miért tekintenek a lakásukat "csak" bérlőkre* úgy mint valamiféle másodrangú lakókra?

Figyelt kérdés

*szándékosan nem "albérlőket" írtam, mivel annak a szónak napjainkban szerintem semmi értelme. Milyen "al-"? Nincs semmiféle főbérlő, akkor miért lenne bárki is albérlő, amikor egyszerűen csak bérlő? Még csak a tulajdonos alatt sincs, hiszen megegyeznek valamiben, esetleg jobb esetben szerződésük is van.


Kb. 10 éve bérelek lakást, Budapest sok kerületében laktam már különböző emeletesekben, és ezalatt az idő alatt nagyon jól megfigyeltem, vagy inkább sajnos megtapasztaltam, hogy az idősebb korosztály jó része a lakásbérlőket egyáltalán nem veszi semmibe, nem tartja az adott lakóközösséghez tartozónak, tényleg szó szerint másodrangú lakóknak tekinti. Holott én ugyanúgy fizetek a lakásért, azzal a különbséggel, hogy én nem úgymond a szocializmustól kaptam a 8 óra munkámért, a gyerekvállalásért és az esetleges kommunista szombatokért, ha úgy vesszük ingyen, hanem 10-12 órát dolgozom, hogy miután kifizettem mindent, még maradjon pénzem létezni is. Mindezt úgy, hogy természetesen sosem lesz az enyém egyik lakás sem. Tehát ha tegyük fel nem sikerül kitörnöm ebből a helyzetből (mert nekem ki kell törnöm, nekik nem kellett sehova sem törniük az előző rendszerben), nyugdíjas koromban nem fogom tudni megtenni azt, hogy kényelmesen piacra járok, szomszédolok, hátradőlök, várom a nyugdíjamat, kifizetem a rezsit, a maradékból eszem, amennyit eszem és néha még egy tábla csokira is marad az unokáknak, hanem valószínűleg továbbra is dolgoznom kell majd, már ha alkalmaznak valahol, máskülönben vár majd az utca és az emberek megvetése, emberszámba nem vétele. De miért lennék ettől alávalóbb a jelenben? Talán nem dolgozom eleget? Mert szerintem legalább annyit dolgozom, mint amennyit ők dolgoztak az ő idejükben. Akkor nem értem, mi a probléma velem?


2011. ápr. 6. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdésed első része tisztán etimológiai kérdés, a szó eredetét (albérlet) te is ismered, kár ezen most kiakadni. Amit meg hosszan leírtál, ahogy azt leírtad, abból nem derül ki, hogy konkrétan mi is a bajod a "főbérlővel." Mert az, hogy nem vesznek semmibe, másodrangúnak tartja; ez így nagyon általános, nem tudni, hogy mi is van mögötte. Az írásod inkább az "albérletbe" kényszerítettségeddel szembeni általános elégedetlenségedet mutatja, amit teljesen megértek.
2011. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A "főbérlővel" semmi bajom, mostanában normális embereket fogok ki. A szomszédokkal van általában bajom, illetve nincs bajom velük sem, csak nem értem, hogy miért kell lekezelőnek éreznem az idősebb tulajdonosok viselkedését. Meggyőződésem, hogy azért viselkednek így, mert a szemükben én "csak" albérlő vagyok, nekik meg a saját tulajdonuk, csak nem tudom, hogy ez kit érdekel? Miért gondolják, hogy ettől ők többet érnek, miért gondolják, hogy én kevesebb vagyok?
2011. ápr. 6. 15:28
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát szerintem egyszerűen az van mögötte eddigi tapasztalataim alapján, hogy egy embernek minél több tulajdona van, annál értékesebbnek ítéli meg saját magát, akkor is, ha az a tulajdon úgymond nem közvetlen az ő kitartása és/vagy tehetsége, munkája eredménye (kapta).


Ennyi, hogy ez miért van így azt nem tudom, szerintem ez egy korszerűtlen felfogás (nehezemre esik nem lenézi azt, aki így gondolkodik), mert lehet, hogy jövőre nekem lesz több, és akkor majd én érek többet? Nem hinném, hogy ennek így kellene működnie...

2011. ápr. 6. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
talán rossz tapasztalat miatt. bérlő és bérlő között óriási különbség lehet és nem lenne szabad általánosítani. vannak olyan bérlők is, akik nem vigyáznak a környezetükre, lelakják a lakást, nem érdekli a közös részek épsége, tisztasága, hiszen ő talán két hónap múlva továbbáll. persze mindez feltételezés, fikció, de ha valaha is lakott abban a lakásban egy ilyen ember (bérlő), akkor innen eredhetnek problémák.
2011. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmi gondom nem volt eddig a szomszédokkal sehol, és nem is vettem észre ilyesmit.
2013. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!